Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T BFB Prośba o analizę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Próbowałem odkręcić teraz korek wlewu oleju, było bardzo ciężko, był przyssany, po jego siłowym wyciagnieciu obroty spadły gwałtownie jakby miał zgasnąć, potem utrzymywały się około 800 ale pracował nie równo. Czy to będzie na 100% teraz ten zaworek? 

Opublikowano

Wszystko na to wskazuje ale jak wymienisz to się dowiesz. 40 zl to nie majątek, a dalej tak jeżdżąc możesz dodatkowo wywalić uszczelnienia w silnikii przez nieprawidłowe działanie odmy.

Opublikowano
  • Autor

Niestety w ASO najwczesniej na poniedziałek mogą mieć :/

Opublikowano

tak, to zaworek odmy. 

 

Opublikowano
  • Autor

W dniu wczorajszym został wymieniony zaworek odmy, co prawda nie na oryginał, tylko na zamiennik firmy vaico i problemy z zasysaniem korka oleju i wysokimi obrotami ustały. Poprzedni zaworek był oryginał bez membrany z przelotem na wylot. Niestety dalej zapala się check od ubogiej mieszanki, niestety pozostała chyba jedynie wymiana przepływki :/

Korekty na kanale 32 wskazują, podaje przybliżone wartości jakie zapamiętałem, bo niestety nie zapisałem ich nigdzie:

Adaptation (idle) około -0,4 albo -1,4% 

Adaptation (Partial) tutaj już było ok +16%

Edytowane przez kerad94

Opublikowano

Usuń błędy, zrób 50km na pB i pokaż wskazania grupy 32 jeszcze raz

Opublikowano

zrób logi

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, DivaynEays napisał:

Usuń błędy, zrób 50km na pB i pokaż wskazania grupy 32 jeszcze raz

Nie mam LPG, jeżdżę tylko na benzynie. Z logami ciężko, bo nie ma warunków do tego od piątku ciągle pada deszcz i ślisko jest - jeśli chodzi o logi dynamiczne:/

Grupa 32 przed skasowaniem palącego się Check Engine:

Group 032: Lambda Control (Mixture Adaptation)
  -3.0 %  Adaptation (Idle) Bank 1 Sensor 1
  25.0 %  Adaptation (Partial) Bank 1 Sensor 1

Edytowane przez kerad94

Opublikowano

Bez logów to w ciemno wymień pół osprzętu :P

Opublikowano
  • Autor

Ciężko będzie skasować błąd i przejechać 50km i wtedy zrobić logi, gdyż po skasowanie błędu pojawił się znowu po przejechaniu 19km

Opublikowano

Rób logi po skasowaniu błędów, a nie jakieś inne eksperymenty. Zawsze logi tak się robi i w żadnym wypadku nie jeździsz 50km.

Opublikowano

Przepływka nadal pokazuje głupoty.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Łukasz13 napisał:

Przepływka nadal pokazuje głupoty.

Jutro odbieram że sklepu komplet świec filtr paliwa i przeplywke nowa boscha. Nie wiem kiedy ostatnio były wymieniane świece i filtr paliwa. Jeśli znajdę warsztat jakiś jutro co wymieni to wstawię też logi jakie powinny być prawidłowe wskazania przepływki? 

Opublikowano
  • Autor

Logi po wymianie przepływki, świec i filtra paliwa:

02 i 33

LOG.MALONETUNING.COM

03 i 20

LOG.MALONETUNING.COM

115 i 118

LOG.MALONETUNING.COM

Mam wrażenie, że lepiej się teraz trochę zbiera.

Opublikowano

Lekko na ubogo ale ogólnie jest ok. Przepływka działa dobrze.

Opublikowano
  • Autor
51 minut temu, tranduo napisał:

Lekko na ubogo ale ogólnie jest ok. Przepływka działa dobrze.

Coś z tym jeszcze robić, czy zostawić tak jak jest? 

Myślałem jeszcze nad czyszczeniem przepustnicy ale czy to ma sens w kontekście tej jeszcze lekko ubogiej mieszanki? 

Opublikowano

Kasowałeś błędy przed logami?

Opublikowano
  • Autor
28 minut temu, przem8 napisał:

Kasowałeś błędy przed logami?

Tak kasowane były

Opublikowano

Jak jesteś pewien co do szczelności dolotu, to sprawdziłbym ciśnienie paliwa pod obciążeniem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.