Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, mycha1236 napisał:

Dev prosilbym o nr oleji i filtrow WAUZZZF42HA020412

G 055 529 A2 - olej do sprzęgieł

G 055 549 A2 - olej do kół zębatych

0CK 325 121 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 149 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 421 A - filtr ssący

0CK 321 371 - uszczelka miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę offtop  , czy ktoś z forum prowadzi sprzedaż  oleji i tych filtrów ? ewentualnie gdzie wy kupujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mycha1236 napisał:

Pytanie może trochę offtop  , czy ktoś z forum prowadzi sprzedaż  oleji i tych filtrów ? ewentualnie gdzie wy kupujecie ?

https://a4-klub.pl/forum/155-fora-sponsorowane-sprzedaż/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam zestawik filtrow, olejow i uszczelek szedl do QFJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kevirek napisał:

Jaki tam zestawik filtrow, olejow i uszczelek szedl do QFJ ?

jeszcze sie nie nauczyłes ze tutaj podaje sie VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

jeszcze sie nie nauczyłes ze tutaj podaje sie VIN ?

Sorka, myslalem ze kod skrzyni starczy. Czekalem na odpowiedz dla Józef 68 bo ma ta sama skrzynie, ale sie nie doczekalem.

Vin: WAUZZZF41GA013692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kevirek napisał:

Sorka, myslalem ze kod skrzyni starczy. Czekalem na odpowiedz dla Józef 68 bo ma ta sama skrzynie, ale sie nie doczekalem.

Vin: WAUZZZF41GA013692

G 055 529 A2 - olej do sprzęgieł

G 055 549 A2 - olej do kół zębatych

0CK 325 121 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 149 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 421 A - filtr ssący

0CK 321 371 - uszczelka miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev masz jakąś instrukcję wymiany filtrów nad mechatroniką w skrzyni 0CK?

Ew. jaki koszt wymiany olejów i filtrów u ciebie> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszcze sobie ten filtr i olej w sekcji pod mechatronika bo z tego co chlopaki na forum i grupie pisza nie ma takiej potrzeby. Teraz tylko pytanie ktory z tych filtrow jest zewnetrzny a ktory wchodzi pod mechatronike na druga sekcje ? A moze moja skrzynia ma filtr cisnieniowy w srodku ?

0CK 325 121 D - filtr ciśnieniowy

0CK 325 149 D - filtr ciśnieniowy

 

Edytowane przez Kevirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Ja w końcu jestem po wymianie oleju i filtrów. Serwis w Rzeszowie powiedział mi, że wymieniają tylko olej bez filtrów i to za dużą kasę. Inny warsztat nie robił nigdy tego modelu i nie za bardzo wiedział jak to ma być ale wiedział, że kosztować to będzie około 3 500 zł. Znalazłem młodego zdolnego mechanika w okolicy który powiedział, że nie wymieniał ale naprawiał taką skrzynię i nie boi się tego zrobić choć by wymienić wszystkie filtry trzeba odkręcić miskę wyjąć mechatronikę wymienić filtry i uszczelki i wszystko poskładać.

Napełnianie skrzyni olejem też wymaga wiedzy. 

Ogólnie zrobił mi wymianę oleju w części hydraulicznej plus filtry. Sprawdził olej w części mechanicznej ( koła zębate) samego oleju nie wymieniał bo był ok a ten z ASO to około 160 zł. za litr i wchodzi około 4 litry. ponadto wszystkie filtry w silniku i olej w silniku. Koszt za robocizny za wszystko to 750 zł. i trwa to jeden dzień. Części i olej kupiłem sam. Generalnie jestem zadowolony. 

Jak słucham albo czytam opinie domorosłych mechaników lub tych z ASO że filtrów się nie wymienia to szlag mnie trafia. Rozumiem, że dla oszczędności przy pierwszej wymianie po 60 tyś można sobie darować ale już przy trzeciej to głupota. Widziałem jak wyglądają te filtry po wyjęciu i powiem wam że czarne jak smoła. 

Jedyne na co należy zwrócić uwagę przy zakupie filtrów to żeby były dobrej jakości ....nawet zamienniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tam gdzie sa koła zębate też się wymienia, skąd wiedział że jest ok ? Po smaku, węchu ?

Tym bardziej że to najprostsza czynność 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Józef 68 napisał:

Witam Wszystkich.

Ja w końcu jestem po wymianie oleju i filtrów. Serwis w Rzeszowie powiedział mi, że wymieniają tylko olej bez filtrów i to za dużą kasę. Inny warsztat nie robił nigdy tego modelu i nie za bardzo wiedział jak to ma być ale wiedział, że kosztować to będzie około 3 500 zł. Znalazłem młodego zdolnego mechanika w okolicy który powiedział, że nie wymieniał ale naprawiał taką skrzynię i nie boi się tego zrobić choć by wymienić wszystkie filtry trzeba odkręcić miskę wyjąć mechatronikę wymienić filtry i uszczelki i wszystko poskładać.

Napełnianie skrzyni olejem też wymaga wiedzy. 

Ogólnie zrobił mi wymianę oleju w części hydraulicznej plus filtry. Sprawdził olej w części mechanicznej ( koła zębate) samego oleju nie wymieniał bo był ok a ten z ASO to około 160 zł. za litr i wchodzi około 4 litry. ponadto wszystkie filtry w silniku i olej w silniku. Koszt za robocizny za wszystko to 750 zł. i trwa to jeden dzień. Części i olej kupiłem sam. Generalnie jestem zadowolony. 

Jak słucham albo czytam opinie domorosłych mechaników lub tych z ASO że filtrów się nie wymienia to szlag mnie trafia. Rozumiem, że dla oszczędności przy pierwszej wymianie po 60 tyś można sobie darować ale już przy trzeciej to głupota. Widziałem jak wyglądają te filtry po wyjęciu i powiem wam że czarne jak smoła. 

Jedyne na co należy zwrócić uwagę przy zakupie filtrów to żeby były dobrej jakości ....nawet zamienniki.

Pozdrawiam

Wymineniałem w ASO Rzeszów razem ze świecami i płynem hamulcowym i zapłaciłem 1724 zł. Ten koszt podany przez Ciebie i czas wymiany to jakiś nierealny. Spędzilem w ASO najwyżej 4 godziny. Co to za mechanik w Rzeszowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1720 zł. wymienili Ci w ASO w Rzeszowie olej 7 litrów w sekcji hydraulicznej plus filtry i to w 4 godziny ??

Nie wierzę, że to możliwe. Wymiana filtrów wymaga wyjęcia mechatroniki wiec raczej to jest nierealne. 

Ale skoro tak Ci powiedzieli to super ... masz fachowo zrobiony serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 14:43, Dev napisał:

Olej tam gdzie sa koła zębate też się wymienia, skąd wiedział że jest ok ? Po smaku, węchu ?

Tym bardziej że to najprostsza czynność 

Wiem że się wymienia ale to mogę zrobić w każdej chwili.

W ocenie mechanika ( i to mnie przekonuje) jeżeli olej nie jest bardzo brudny i ma właściwą lepkość to można sobie wymianę darować . Tym bardzie, ze przy poprzednim serwisie był wymieniany.

Co ile wymienia się olej w zwykłej skrzyni ?? a przecież ta część skrzyni to tak na prawdę zwykła skrzynia mechaniczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Józef 68 napisał:

Wiem że się wymienia ale to mogę zrobić w każdej chwili.

W ocenie mechanika ( i to mnie przekonuje) jeżeli olej nie jest bardzo brudny i ma właściwą lepkość to można sobie wymianę darować . Tym bardzie, ze przy poprzednim serwisie był wymieniany.

Co ile wymienia się olej w zwykłej skrzyni ?? a przecież ta część skrzyni to tak na prawdę zwykła skrzynia mechaniczna. 

Skąd wiedział że ma właściwą lepkość  ?

Ma do tego odpowiednie urządzenia?

Przestań pisać bzdury, olej w tych dwóch sekcjach wymiania sie równocześnie i nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7l w mechatronice ? A tam nie wchodzi 3.5 plus ok. 0.5 po zassaniu przez uklad. A co do calej akcji to znalazlem takie radzieckie cacuszko. Nie jest idealnie, ale skrzynia pokazana i caly proces wymiany w 2 sekcjach. Chlopaki tam maslo wymieniaja xD

https://youtube.com/watch?v=CmJkVzQIhdQ&feature=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Józef 68 napisał:

Za 1720 zł. wymienili Ci w ASO w Rzeszowie olej 7 litrów w sekcji hydraulicznej plus filtry i to w 4 godziny ??

Nie wierzę, że to możliwe. Wymiana filtrów wymaga wyjęcia mechatroniki wiec raczej to jest nierealne. 

Ale skoro tak Ci powiedzieli to super ... masz fachowo zrobiony serwis. 

Nie pisałem że mi wymienili filtry tylko olej wg standardu ASO Audi. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vvalery napisał:

Nie pisałem że mi wymienili filtry tylko olej wg standardu ASO Audi. ?

No to czemu napisałeś, że podałem nierealny koszt i czas serwisu.

W ASO podali, że gdybym chciał wymienić filtry i olej to tyle by to kosztowało.

Odkąd skończyła się gwarancja nie robię nic w ASO .... z jednej przyczyny.

Jak chcesz kupić taniej części, olej czy np filtry to nie ma problemu pod warunkiem, że masz znajomego mechanika w ASO. Pytane skąd maja to wszystko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...