Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania w A4 B9


przemex157

Rekomendowane odpowiedzi

@Muskel1 Hej, jeżeli dodałem czujniki przód i tył(8szt.) to mam wgrać parametryzację do bcm1 z końcówki af (aktualnie mam bcm1 z końcówką G ale pod niego nie ma parametryzacji). Parametryzacja "PDC settings part 1 limo_standard" oraz "settings part 2 limo_standard". A w kodowaniu zaznaczam:

byte 16 bit 0

byty 28 bit 5

byte 37 bit 5-7 

i coś jeszcze kodowanie/adaptacje?

Bo światełko miga na przycisku od pdc oraz pokazuje się błąd na ekranie przed kierownicą :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pawli98 napisał:

@Muskel1 Hej, jeżeli dodałem czujniki przód i tył(8szt.) to mam wgrać parametryzację do bcm1 z końcówki af (aktualnie mam bcm1 z końcówką G ale pod niego nie ma parametryzacji). Parametryzacja "PDC settings part 1 limo_standard" oraz "settings part 2 limo_standard". A w kodowaniu zaznaczam:

byte 16 bit 0

byty 28 bit 5

byte 37 bit 5-7 

i coś jeszcze kodowanie/adaptacje?

Bo światełko miga na przycisku od pdc oraz pokazuje się błąd na ekranie przed kierownicą :/ 

Nie wiem czy ten zestaw danych zadziała na Twoim BCM1. Możesz spróbować na własną odpowiedzialność. Najpierw part 1 a jak nie zadziała to jeszcze part 2.

W kodowaniach oprócz tych wymienionych musisz jeszcze w Byte 38 zaznaczyć Bit 0 jeżeli nie masz kamery cofania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie wiem czy ten zestaw danych zadziała na Twoim BCM1. Możesz spróbować na własną odpowiedzialność. Najpierw part 1 a jak nie zadziała to jeszcze part 2.

W kodowaniach oprócz tych wymienionych musisz jeszcze w Byte 38 zaznaczyć Bit 0 jeżeli nie masz kamery cofania.

 

 

Jeżeli mam kamerę to byte 38 zostawiam w spokoju tak? A parametryzacji nie można wrzucać part1 i part2 w tym samym czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pawli98 napisał:

Jeżeli mam kamerę to byte 38 zostawiam w spokoju tak?

Tak.

 

40 minut temu, pawli98 napisał:

 A parametryzacji nie można wrzucać part1 i part2 w tym samym czasie? 

Można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodny zestaw danych, czyli to co wgraleś nie pasuje do tego sterownika.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nie działa. Pliki te nie są zamienne i ne można ich sobie podsyłać. Napisz do supportu vcp aby Ci udostępnili jeżeli takie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zamierzam kupić a4 b9. Są czujniki tył fabryczne. Czy one maja wizualizacje na ekranie?Jeżeli nie czy ktoś jest z warszawy i pomógłby mi to ogarnąć?To są duże koszty?nie muszę mieć czujników z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DawidAudi4 napisał(a):

Panowie. Zamierzam kupić a4 b9. Są czujniki tył fabryczne. Czy one maja wizualizacje na ekranie?Jeżeli nie czy ktoś jest z warszawy i pomógłby mi to ogarnąć?To są duże koszty?nie muszę mieć czujników z przodu

Nie ma wizualizacji przy tylko tylnych czujnikach. Aby mieć wizualizacje należy dołożyć czujniki z przodu oraz listwę z przyciskiem PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawli98 robiłeś parametryzacje sterownika jeśli tak możesz podrzucić link do tego forum bo jakoś nie mogę go znaleźć w Google,lub jakiś filmik jak się to dokładnie robi,będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możecie podesłać link do jakiegoś dobrego wycinaka w rozsądnej cenie? Albo ma może ktoś na odsprzedaż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem z Rumunii i przymierzam się do wymiany tylnych czujników parkowania na przednie czujniki parkowania. Zamówiłem przewodowe na Aliexpress i przednie czujniki parkowania też na AliExpress. Przeczytałem ten temat kilka razy. Wykonałem kodowanie za pomocą vcds, ale otrzymuję błąd na wszystkich 4 przednich czujnikach 196690 - Przedni lewy czujnik wspomagania parkowania B10F7 29 [009] - Sygnał niewiarygodny Nie wiem co może być przyczyną. Wspomnę, że z powodzeniem doposażyłem również deskę rozdzielczą w tym aucie. Proszę pomóż mi. Jednocześnie opcja czujników parkowania w nawigacji jest wyszarzona z możliwością zmiany dźwięku czujników parkowania. Używałem tłumacza Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że czujniki na Aliexpress zadziałają. na przykład zainstalowałem czujniki z Aliexpress na Q5 R8 i działały bez problemów. Teraz są czujniki wykonane przez różne firmy w różnych sklepach z częściami. Czy musi być produkowany przez VW? Mają jednak dość wysoką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TIRU SORIN napisał(a):

Wykonałem kodowanie za pomocą vcds, ale otrzymuję błąd na wszystkich 4 przednich czujnikach 196690 - Przedni lewy czujnik wspomagania parkowania B10F7 29 [009] - Sygnał niewiarygodny Nie wiem co może być przyczyną. Wspomnę, że z powodzeniem doposażyłem również deskę rozdzielczą w tym aucie. Proszę pomóż mi. Jednocześnie opcja czujników parkowania w nawigacji jest wyszarzona z możliwością zmiany dźwięku czujników parkowania.

Wrzuć pełny autoscan z vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...