Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz łańcucha 1.8T 163Km


Kuba2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich po udanym zakupie audi a4 b6 1.8T 163KM sprowadzonym z Niemiec (od ,,Niemca'' czytaj nie od Turka z placu), auto ma licznikowe 235.000 km na liczniku , jego stan w środku wygląda na autentyczny przebieg ale to swoją drogą . Po jednej przygodzie pierwsza trasa do domu 300km błąd ciśnienia oleju od razu dałem samochód do czyszczenia smoka . Z tego co mi wiadomo niemcy nie praktykują wymiany oleju po 10k km . Auto samo z siebie ma moc nie jest zamulone ani nic z tych rzeczy . Obecnie jest zalane olejem firmy Castrol (wiem to była głupota) . Zmierzając do sedna sprawy mam wrażenie że słychać napinacz łańcucha , nie ma wyraźnego głośnego łomoczenia, ciężko opisać sprawę . I stąd moje pytanie robić coś w tym kierunku czy dać sobie z tym spokój ? Pytałem przy domowych mechaników twierdzą że jest okay . Dodam mało istotna wiadomość auto po świeżym Niemieckim TUV 

PS: nie znam się aż tak na motoryzacji pierwszy raz mam styczność z tym silnikiem więc z stąd moje pytanie grzecznościowe, chcę spać spokojnie więc proszę o odpowiedz w mojej sprawie :) 

Czy jest to już możliwe że napinacz może siadać ? 

Pozdrawiam Jakub  

Edytowane przez Kuba2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Temat napinacza to temat rzeka. Nie pakuj się w nią, jeśli tylko "masz wrażenie", bo kasy kupę stracisz a efekt może być taki, jak jest teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz może być słychać z powodu oleju "firmy Castrol", jaki i kończącymi się ślizgami, wyciągniętym łańcuchem. Tak jak kolega wyżej napisał temat rzeka, sprawdź ciśnienie oleju i prace napinacza w którymś z logów można sprawdzić. U mnie przebieg licznikowy zbliża się do 300kkm i na 99% jest oryginalny napinacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 23:35, Kuba2003 napisał:

,, prace napinacza w którymś z logów można sprawdzić'' tego nie rozumie, cisnienie oleju było sprawdzone podczas czyszczenie smoka było okay, może poprostu slychac prace łańcucha a ja już panikuje. :)

Bardzo możliwe, że już panikujesz jak wielu z takim problemem. Podeślij filmik z dźwiękiem pracy silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 11:39, przem8 napisał:

Pracuje normalnie ale pokrywa pod wtryskiwacze wycięta idealnie :grin:

Niektórzy Gazownicy nie pi****lą się w tańcu :)

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...