Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skoda fabia 1.4 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka. Panowie czy ten dodatkowy dźwięk , który dobrze słychać na filmiku to jest coś poważnego czy po prostu te modele aut tak mają ? Jest to rok 2002

Mierzyłem kompresję i na każdym cylindrze jest po 14 bar. Proszę o pomoc gdyż mam umówiony termin na założenie gazu i nie wiem czy zakładać ?

 

Opublikowano

A to nie jest słynny piston slap w tych silnikach?

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, przem8 napisał:

A to nie jest słynny piston slap w tych silnikach?

Tzn ? Nie znam tego określenia 

Opublikowano
Teraz, k232 napisał:

Tzn ? Nie znam tego określenia 

Nie jest to nic normalnego, przyjrzałbym się bliżej temu problemowi.

Jak na moje ucho bardziej słyszę popychacz.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, R4xx napisał:

Nie jest to nic normalnego, przyjrzałbym się bliżej temu problemowi.

Jak na moje ucho bardziej słyszę popychacz.

Popychacze nowe , na starych był taki sam dźwięk.

Opublikowano
  • Autor

Ten piston slap to masakra ale u mnie aż tak nie wali w silniku ?

Opublikowano
45 minut temu, k232 napisał:

Ten piston slap to masakra ale u mnie aż tak nie wali w silniku ?


Ale coś klepie i nie jest to normalne.

Skoro popychacze nowe, to do znalezienia przyczyny niezbędne będą głębsze oględziny silnika.

 

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, R4xx napisał:


Ale coś klepie i nie jest to normalne.

Skoro popychacze nowe, to do znalezienia przyczyny niezbędne będą głębsze oględziny silnika.

 

No o to mi chodziło czy to jest normalny dźwięk czy nie , dzięki ?

Opublikowano
  • Autor

@Dev jesteś w stanie coś podpowiedzieć na temat tego stukania? Popychacze nowe INA, żadnej poprawy po ich wymianie.

Opublikowano

Stetoskop na uszy i jedziesz. 

Piston slap piękna rzecz. Robiłem dwa silniki. 

Doł motoru po rewizji czy jeszcze nie ? 

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, DarekS4 napisał:

Stetoskop na uszy i jedziesz. 

Piston slap piękna rzecz. Robiłem dwa silniki. 

Doł motoru po rewizji czy jeszcze nie ? 

Mierzone było stetoskopem i wyszły popychacze, popychacze nowe i zero poprawy. Dołu nie sprawdzałem, gazu nie zakładam. Jeżdżę aż panewka wyleci, trudno.. więcej wydam kasy na szukanie niż to warte ?

Opublikowano
15 minut temu, k232 napisał:

Mierzone było stetoskopem i wyszły popychacze, popychacze nowe i zero poprawy. Dołu nie sprawdzałem, gazu nie zakładam. Jeżdżę aż panewka wyleci, trudno.. więcej wydam kasy na szukanie niż to warte ?

Nagraj raz jeszcze, ale zwiększając też obroty. 

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, R4xx napisał:

Nagraj raz jeszcze, ale zwiększając też obroty. 

 

Opublikowano
22 minuty temu, k232 napisał:

 

Nie słyszę tutaj nic, co mógłbym jednoznacznie typować.. Trzeba rozebrać. 

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, R4xx napisał:

Nie słyszę tutaj nic, co mógłbym jednoznacznie typować.. Trzeba rozebrać. 

Nie słyszysz tego metalicznego klekotu?

Opublikowano
1 godzinę temu, k232 napisał:

Nie słyszysz tego metalicznego klekotu?

Słyszę, ale nie jestem w stanie określić, gdzie mogłoby być jego źródło. 

Opublikowano

Według mnie popychacz, piszesz że były wymieniane.. jaką masz pewność że wszystkie ? chyba że robiłeś to sam

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Mechanikkosmita napisał:

Według mnie popychacz, piszesz że były wymieniane.. jaką masz pewność że wszystkie ? chyba że robiłeś to sam

No pewności nie mam żadnej.. nie wiem nie robię nic z tym autem tylko jeżdżę.

Opublikowano

ostatecznie może być uszkodzony tłok albo cylinder, podczas pracy tłok w górnym położeniu się ukosuje i puka o głowicę, dlatego najpierw trzeba zająć się popychaczami w drugiej kolejności ściągać głowicę .

Edytowane przez Mechanikkosmita

Opublikowano
  • Autor

Tak myślę właśnie że to tłok .. nie wiedziałem że te silniki tak mają że odma lubi w zimie zamarzać ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.