Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Usterka AdBlue w A4 B9 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie 

Mam problem o takiej tresci: Adblue usterka ! Brak rozruchu silnika za 1000 km. 

Adblue dolane do pelna i dodatkowo świeci sie check. 

Macie jakis pomysl ? 

 

 

 

 

Opublikowano

poniżej opisany identyczny problem...

 

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Uszkodzony był sterownik od ad blue. Dzięki za pomoc 

Opublikowano

na gwarancji zrobili czy już poza ASO?

Opublikowano
  • Autor

Kupilem na allgro uzywany za 200zl i chodzi. Następnym razem jak bedzie problem to sie wylaczy całkiem 

  • 2 lata później...
Opublikowano

Cześć, może mi ktoś powiedzieć,  gdzie jest sterownik od adblue ? Muszę wymienić. 

Opublikowano

 

Opublikowano

Nie ma tam odpowiedzi na pytanie, tylko mało obrazujące zdjęcie. Mam rozumieć,  że sterownik jest obok zbiornika z pompą,  czy gdzieś pod maską? 

Opublikowano

Masz coś z oczami? Widać sprężynę i część prawego tylnego zawieszenia oraz zbiornik i pompę AdBlue a pod nimi sterownik. I nie ma za co.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
4 godziny temu, jaro_alfa napisał:

Cześć, może mi ktoś powiedzieć,  gdzie jest sterownik od adblue ? Muszę wymienić. 

Sterownik do Adblue jest przykrecony do zbiornika. Czyli z tylu auta, praktycznie w zderzaku.

Jest calkiem dobry dostep jak wjedziesz na kanał lub podnosnik. trzeba tylko jedną plastikową osłone odkrecic .

Chcesz fotki? Mam bo przygotowuje sie do naprawy

Edytowane przez sisco21

Opublikowano

No pewnie, jak masz, to chętnie 

[email protected] 

Opublikowano

Jakaś porada jak odróżnić padnięty sterownik od padniętej pompy?

Znajomy ma problem z adblue, błędy i check engine, czasami wystarczało dolać ale przestało to pomagać. Błąd zbyt niskiego ciśnienia czynnika.

Opublikowano
21 godzin temu, wuPiotrek napisał:

Jakaś porada jak odróżnić padnięty sterownik od padniętej pompy?

Znajomy ma problem z adblue, błędy i check engine, czasami wystarczało dolać ale przestało to pomagać. Błąd zbyt niskiego ciśnienia czynnika.

Poprostu sproboj podmienic sterownik-allegro 200-300zl za uzyany. Ale tak jak bylo w innym temacie poszukaj nowszego sterownika z literka D na koncu. (4M0907355 D) .

Wymiana jest banalnie prosta. Potem skasuj bledy. jesli nie bedze poprawy, to szukamy dalej (u mnie wszystkie problemy zniknely )

 

ALe jak masz tylko blad niskiego cisnienia, to szukal bym jakiejs innej usterki-typu zatkana rurka, nie wiem :)

Opublikowano

Mam bardzo podobny problem. Pojawił mi się komunikat: Adblue usterka ! Brak rozruchu silnika za 1000 km. 

Po rozebraniu całego systemu i sprawdzeniu go mam tylko jeden błąd P20E800 i nie bardzo wiem co wymienić. Pompę czy sterownik. Miał ktoś coś podobnego? 

image1 (1).jpeg

image0 (1).jpeg

Opublikowano

Co rozumiesz przez " rozebraniu całego systemu i sprawdzeniu go " ??

Edytowane przez sisco21

Opublikowano

Zacznij od wymiany sterownika. Najmniejszy wydatek i najprostsza czynność.

Opublikowano
3 minuty temu, sisco21 napisał:

Co rozumiesz przez " rozebraniu całego systemu i sprawdzeniu go " ??

Wyjęcie pompy, wyjęcie wtryskiwacza, sprawdzenie przewodów czy nic nie jest "zapchane" 

Opublikowano

No to tak jak wyzej, kolega Muskel radzi -->podmien sterownik na 80A907355D (literka d jest najwazniejsza)

Na allegro juz za 149zl uzywke widze.

Problem bogato opisany w innym temacie "Problem z AdBlue padnieta pompa"

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 18.02.2022 o 09:09, matbe napisał(a):

Mam bardzo podobny problem. Pojawił mi się komunikat: Adblue usterka ! Brak rozruchu silnika za 1000 km. 

Po rozebraniu całego systemu i sprawdzeniu go mam tylko jeden błąd P20E800 i nie bardzo wiem co wymienić. Pompę czy sterownik. Miał ktoś coś podobnego? 

image1 (1).jpeg

image0 (1).jpeg

Witam! Jak sobie poradziłeś z tą usterką ?

Opublikowano

Iść w koszta lub wyłączyć i zapomnieć o problemie na zawsze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.