Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ale skoro lejecie na maxa i jest ok a później pojawia się kontrolka to i tak czy siak ubywa /// problem w tempie ubywania - u mnie póki co constans :) jutro wrzucam denso ik16 świece - zobaczymy :) tak przy okazji - co 40 kkm trzeba zmieniac a te co 100 kkm :)

Opublikowano

Panowie ostatnio jak wyjechałem w trasę, miałem prawie pod max (sprawdzam tylko 10min po rozgrzanym silniku)...

i po przejechaniu 700km oleju praktycznie wcale mi nie ubyło(może 1mm) ...

wniosek jeden nalewać na max a wówczas częste dolewki nie będą konieczne ....

oczywiście jazda była w granicach 100 do 140km/h ...

Opublikowano
O tym to wogole nie powinnismy dyskutowac bo kazdy z nas powinien to wiedziec ze olej nalezy sprawdzac min 1 raz w tygodniu i przed kazda dluzsza trasa (reszte plynow tez) aby uniknac jakichkolwiek zmartwien. tak zalecaja producenci aut ale i nie tylko bo kazdy mechanik z ktorym mam doczynienia mowi to samo: OLEJ NALEZY SPRAWDZAC MIN RAZ W TYGODNIU I JESLI JEST BRAK TO GO UZUPELNIC

:hi:

jak mialem japonca to od wymiany do wymiany bral krople oliwy, no moze dwie:) sprawdzalem stan co jakies 3 miechy bez leku ze cos sie zmieni...wiec jak masz spoko silnik to mozesz nie zagladac wogole:P

z tym bagnetem to roznie widze jest, jeden dluzszy inny krotszy (jak w zyciu hehe) ale czuje ze nie w tym problem,

jezdzilem na 10w40 i na 15w40 jakis czas i kontrolka stanu oliwy zapalala sie regularnie, co 100-150mil, mimo iz stan byl ok. A skad wiem, ze byl ok? Bo teraz mam ten sam bagnet tylko ze jezdze na 0w40 i kontrolka drze sie tylko jak faktycznie zejdzie na mininum!

rerasumujac w moim aucie tylko 0w40 prawidlowo "plywa" i fazy z kontrolka dawno nie widzialem:)

nadal bierze oliwe, to fakt, ale tylko w sezonie letnim (?!) kosztuje mnie wiecej, gdyz w zime nie dolewalem wogole przez 2 miechy!

ale dla porownania zrobie pomiar bagnetu, proponuje ustalic jakis schemat pomiaru, np. pomiar odcinka min-max, pomiar bagnetu bez raczki lub z raczka, zeby nie byli nieporozumien.

Opublikowano

u mnie dlugosc calego bagnetu - 55,5cm

dlugosc plastiku pomiarowego/dolnej podzialki - 4cm

dlugosc zanurzenia bagnetu - 50,5cm

Opublikowano

Koledzy odgrzeje trochę temat.

Podczas jazdy zaświeciło mi ostrzeżenie o min. stanie oleju na FISie.

Wyłączyłem silnik, zobaczyłem bagnet - no faktycznie minimum... Dolałem 300ml i było już ok.

Przy zerowym przeglądzie gazowym zobaczyłem że przewód odpowietrznika skrzyni korbowej jest urwany :| CUD, że to przypadkiem zauważyłem.

Oprócz jednorazowego komunikatu nic mi nie podpowiadało, że coś może być nie tak... Spalanie jakie na razie miałem szanse ocenić to autostarada przez niemcy ( 10L/100km :))) ). Jakie mogą być jeszcze objawy ? No bo zapchana odma to rozumiem, że olej może sie rozejść po uszczelkach... ale tu jest sytuacja odwrotna ?

Aha - i lepiej zainwestować w ORI z ASO czy jakiś zamiennik ? Bo jak myśle to pewnie będą się różnić tylko trwałością ? ( no bo co można technologicznie zmienić w kawałku węża ogrodowego ;) ? )

Na razie do czasu nabycia nowego przewodu - stary posklejałem taśmą izolacyjną...

Opublikowano

Koledzy odgrzeje trochę temat.

Podczas jazdy zaświeciło mi ostrzeżenie o min. stanie oleju na FISie.

Wyłączyłem silnik, zobaczyłem bagnet - no faktycznie minimum... Dolałem 300ml i było już ok.

Przy zerowym przeglądzie gazowym zobaczyłem że przewód odpowietrznika skrzyni korbowej jest urwany :| CUD, że to przypadkiem zauważyłem.

Oprócz jednorazowego komunikatu nic mi nie podpowiadało, że coś może być nie tak... Spalanie jakie na razie miałem szanse ocenić to autostarada przez niemcy ( 10L/100km :))) ). Jakie mogą być jeszcze objawy ? No bo zapchana odma to rozumiem, że olej może sie rozejść po uszczelkach... ale tu jest sytuacja odwrotna ?

Aha - i lepiej zainwestować w ORI z ASO czy jakiś zamiennik ? Bo jak myśle to pewnie będą się różnić tylko trwałością ? ( no bo co można technologicznie zmienić w kawałku węża ogrodowego ;) ? )

Na razie do czasu nabycia nowego przewodu - stary posklejałem taśmą izolacyjną...

zastanawiam sie niekiedy , czy nie którzy Panowie piszo tylko po to, aby zwiększyć sobie status ilości wiadowmości przy nick`u...

Proponuje, o pisanie wreszcie jakiś konkretów, a nie wałkowanie już istotnych objawów i przyczyn ...

Długość bagnetu na pewno nie jest tego powodem ...

Dlaczego? a chociaż dlatego , że mini. poziomu zawsze pojawia się, kiedy faktycznie na bagnecie nic nie ma ...

Po za tym przyczyną naszych problemów jest zbyt szybko uciekający olej i na pewno nie jest to nieszczelność silnika .....

Zużycie maszyny też nie wchodzi w grę , ponieważ każdy z nas ma różne przebiegi, a objaw jest identyczny....

Opublikowano

Nabijanie postów nie jest w moim typie

Spytałem tylko czy warto inwestować w oryginał ASO czy wystarczy jakiś pasujący zamiennik?

Opublikowano
O tym to wogole nie powinnismy dyskutowac bo kazdy z nas powinien to wiedziec ze olej nalezy sprawdzac min 1 raz w tygodniu i przed kazda dluzsza trasa (reszte plynow tez) aby uniknac jakichkolwiek zmartwien. tak zalecaja producenci aut ale i nie tylko bo kazdy mechanik z ktorym mam doczynienia mowi to samo: OLEJ NALEZY SPRAWDZAC MIN RAZ W TYGODNIU I JESLI JEST BRAK TO GO UZUPELNIC

:hi:

jak mialem japonca to od wymiany do wymiany bral krople oliwy, no moze dwie:) sprawdzalem stan co jakies 3 miechy bez leku ze cos sie zmieni...wiec jak masz spoko silnik to mozesz nie zagladac wogole:P

z tym bagnetem to roznie widze jest, jeden dluzszy inny krotszy (jak w zyciu hehe) ale czuje ze nie w tym problem,

jezdzilem na 10w40 i na 15w40 jakis czas i kontrolka stanu oliwy zapalala sie regularnie, co 100-150mil, mimo iz stan byl ok. A skad wiem, ze byl ok? Bo teraz mam ten sam bagnet tylko ze jezdze na 0w40 i kontrolka drze sie tylko jak faktycznie zejdzie na mininum!

rerasumujac w moim aucie tylko 0w40 prawidlowo "plywa" i fazy z kontrolka dawno nie widzialem:)

nadal bierze oliwe, to fakt, ale tylko w sezonie letnim (?!) kosztuje mnie wiecej, gdyz w zime nie dolewalem wogole przez 2 miechy!

ale dla porownania zrobie pomiar bagnetu, proponuje ustalic jakis schemat pomiaru, np. pomiar odcinka min-max, pomiar bagnetu bez raczki lub z raczka, zeby nie byli nieporozumien.

zalewałeś mineralny olej do ALT?? To nie jest mądre dla silników z hydraulika :przebiegly: A z tym spływaniem oleju to macie jakoś dziwnie... Gdzie on ty tam tyle czasu wisiał :dontknow: Ja zalewam motula 8100 x-cess i mam zamiar wymienić go po minimum 15tyś. Zrobiłem 7tyś i silnik zgarnał z 0,5l ale dostawał naprawdę ostre baty często do odcięcia... Ale w takich warunkach to chyba każdy silnik coś pobierze :cool1:

Opublikowano

zalewałeś mineralny olej do ALT?? To nie jest mądre dla silników z hydraulika :przebiegly: A z tym spływaniem oleju to macie jakoś dziwnie... Gdzie on ty tam tyle czasu wisiał :dontknow: Ja zalewam motula 8100 x-cess i mam zamiar wymienić go po minimum 15tyś. Zrobiłem 7tyś i silnik zgarnał z 0,5l ale dostawał naprawdę ostre baty często do odcięcia... Ale w takich warunkach to chyba każdy silnik coś pobierze :cool1:

hmm widze, ze problem Cie nie dotyczy zupelnie, zatem proponuje nie zasmiecac tematu, bo i tak juz jest na 20 stron...

btw, jak bys byl jednym z nas, poirytowanych chlaniem oliwy, probowal juz wszystkiego i pomyslal w koncu, ze moze sprzedajacy auto "nabil cie w butelke" cofajac mileage, to rowniez bys probowal jezdzic na 15tce, nawet aby sie przekonac czy bierze mniej...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sprawdzaliście przewody od trójnika (tam gdzie odma łaczy się z przewodem dolotowym na pokrywie) do kolektora ssącego - są gumowe a w nich panuje podciśnienie ... moje miałem zapchane i ściskały się podczas pracy - na niepracującym wygladały dobrze ... wymieniłem przewody i silnik inaczej pracuje ... zobaczę jak to przełoży się na zuzycie oleju - póki co podlałem do max ...

Opublikowano

Tak sie zastanawiam, gdyz u mnie sa te weze jak z plasteliny (na postoju) i nie wiem czy tak powinno byc?

Sciagnelm je jakis czas temu, i byly wsrodku lekko zabrudzone olejem...Moze trzeba je wymienic?

Opublikowano

Sciagnelm je jakiś czas temu, i były środku lekko zabrudzone olejem...Może trzeba je wymienić?

No ale chyba po to są te przewody, żeby wyrzucać nimi nadmiar oleju ( czy sie mylę?)

Więc de facto ślady po oleju powinny tam sie znajdować ?

Opublikowano

ślady oleju tak - ale ślady - u mnie był szlam a przewody się zasysały na maxa w czasie pracy - po wyłączeniu silnika było widac po kilku sekundach jak wracają do pierwotnego kształtu

Opublikowano

Właśnie wymieniłem ten przewód .... na olejoodporny zbrojony ....

Poprzedni był cały zawalony wyschniętym olejem , a sam przewód przez to jak z plasteliny .... :chytry:

Mam nadzieje że to ulży silnikowi .... :kwasny:

Opublikowano

Zobacz czy nie zasysa jeszcze tego drugiego (kolanko) i daj znać jak odczucia.

Opublikowano

pewnie sprawdziłem (2min temu)....

Jest w nienagannym stanie ... podejrzewam, że wszystko zatrzymywał ten pierwszy ... :chytry:

Opublikowano

musze powiedzieć że taki żywczyk się zrobił - na wszelki wypadek adaptację przeprowadziłem (rozmontowałem sporo i czyściłem) - może to już subiektywne odczucie ... :/ w każdym razie takie przewody pozwalą ocenić na bieżąco co się dzieje i czy leci olej ... opary .. testuję dalej.

Opublikowano

mi dalej podczas jazdy całkiem w losowym czasie wywala minimalny stan oleju ;/

Odma wymieniona na nową - dalej to samo. Jutro chyba wymienie i wrzuce jakiś rzadszy

Czy do silników z LPG wlewa się te same oleje czy są jakieś konkretne dedykowane?

Opublikowano

mi dalej podczas jazdy całkiem w losowym czasie wywala minimalny stan oleju ;/

Odma wymieniona na nową - dalej to samo. Jutro chyba wymienie i wrzuce jakiś rzadszy

Czy do silników z LPG wlewa się te same oleje czy są jakieś konkretne dedykowane?

Kolega ma zupełnie inny silnik , obawiam się że przyczyna leży zupełnie gdzie indziej...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.