Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

a4 b7 Cabrio misano red 3.0 TDI quattro 2x s-line/345 brembo/330

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Korzystajać z  wolnego czasu zrobiłem regenerację zacisków;

IMG_20200607_212209.jpg

W weekend miał być montaż, ale wiadomo nie może być za dobrze i konieczne okazały się grubsze prace:

7h pracy i sporo śrubek wykręconych, aby wyjąć tylną belkę:

IMG_20200607_212234.jpg

IMG_20200607_212105.jpg

 

 

 

Edytowane przez kkam

Opublikowano
  • Autor

Dziś wszystko rozkręcę i tak napradę będzie wiadomo jaki jest zakres prac. Na szybko widać, że do wymiany górne wahacze i jedno łożysko

Opublikowano

Gdyby miało być prosto byłoby zbyt nudno :tonguemad:

Zaciski wyszły elegancko. 

Opublikowano

z tylnym zawiasem dobrze zrobić od razu wszystkie gumy i zapomnieć o temacie. Robiłem u siebie w B6 to były po 15 latach mocno umęczone. Zarówno te w dużych wahaczach dolnych jak i te w górnych (te górne widać od razu że zmęczone).

Jest wtedy trochę zabawy ale warto zrobić za jednym strzałem.

Opublikowano
  • Autor

W zeszłym roku robiłem taki przegląd w b6, po wymianie wszystkiego auto prowadziło się zdecydowanie lepiej. Mam już wszystko rozebrane, sanki są oddane do piaskowania. Tylko jedna z małych guma była dobra, na pozostałych było juz widac rozwarstwienia. Tuleje gumowo- olejowe w sankach wyglądają jak nowe. Ich nie będe ruszać, bo nie mam dostępu do prasy.

Opublikowano

Faktycznie tuleje w sankach ciężko wyjąć bez prasy, ale się da :) przetestowałem to jak wsadziłem nową tuleję nie w to miejsce co trzeba... można rozciąć tuleję żeby wypadł środek(polecam mieć okulary na nosie żeby olejem po oczach nie dostać), a resztę brzeszczotem przeciąć i tuleja wychodzi. Wsadzenie nowej na miejsce bez problemowe już jest wystarczy śruba nakrętki i jakiś krążek o średnicy jak tuleja (jak masz zestaw do wyciskania/wciskania tulei to nie ma problemu bo tym spokojnie idzie to zrobić).

Potwierdzam po wymianie wszystkiego auto prowadzi się zupełnie inaczej. Czuć bardzo dużą różnicę na +

Opublikowano
  • Autor

Mam już sanki po piaskowaniu, więc mogę zabierać się za malowanie:

IMG_20200609_215550.jpg

Dodatkowo kurier przyniósł paczkę z gumami, wahaczami i resztę niezbędnych elementów.

IMG_20200610_151121.jpg

Taka ciekawostka, łożysko tylnej piasty jest takie samo jak w zestawie dla skody Superb, te same oznaczenia na łożysku SKF. Różnica w cenie 50zł.

Gumy z lemfordera mają wybite numery 8E0..... oraz wytarty znaczek audi, czyli są takie same jak na pierwszy montaż.

Opublikowano

Kurde fajny zestawik:oklasky:

Super Krzysiu:thumbup:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Remont tylnego zawieszenia dobiegł końca. W sumie robota prosta, ale czasochłonna.

Dodatkowo zrobiłem konserwację nadkoli. Poszły 2 warstwy elastometalu - siwa i czarna- taka kanapka, aby miec pewność że dobrze pokryte wszystkie miejsca.

IMG_20200610_212711.jpg

IMG_20200613_231407.jpg

IMG_20200614_210258.jpg

Tylne hamulce 330mm, a dokładnie 323mm

  • 2x zacisk z vw Phaeton
  • 2x jarzma z a6 c6 pod tarcze 330
  • klocki z a6 c6
  • tarcze 330 z a4 b8 przetoczone na 323mm
  • osłony z a6 c6 pod tarcze 330.
  • Po delikatnych modyfikacjach wszystkjo pasuje p&p

IMG_20200617_213406.jpg

Porównanie wagi ori 288 vs phaeton. Zaciski z phaetona są aluminiowe, przez co zyskujemy 1kg na wadze zestawu

IMG_20200619_234731.jpg

IMG_20200619_234743.jpg

Przednie zaciski 345.

  • 2x zacisk brembo z Q5
  • klocki z Q5
  • osłona stara z zestawy 320
  • przowody hamulcowe m10 wew na m10zew
  • Tarcza 345 z s4 b6/b7
  • IMG_20200627_152332.jpg

Dodatkowo wyminiłem przednie dolne wahacze - siedziały jeszcze ori. Tuleje były ok, ale były pęknięte osłony sworzni. 

Wpadła też nowa osłona pod silnik

IMG_20200703_221628.jpg

Opublikowano

Krzysiu... Profi robota :thumbup1:

Jak wrażenia z jazdy po remoncie? 

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Krzysiu... Profi robota :thumbup1:

Jak wrażenia z jazdy po remoncie? 

Jest duża różnica na koleinach, w szczególności na deszczu. Wczesniej trochę tył pływał. Myślałem, że to wina szerokich opon. Widocznie delikatny luz na kilku elementach sie sumował i dawał taki efekt. 

Opublikowano

Profesjonalna robota :) Czemu ten zacisk z tyłu jest tak nisko zamontowany ?

Opublikowano
  • Autor
38 minut temu, cysiek18 napisał:

Profesjonalna robota :) Czemu ten zacisk z tyłu jest tak nisko zamontowany ?

Rzeczywiście jakoś nisko siedzi. Chyba tak na foto wyszło, rybie oko trochę geometie przekształciło, na innym foto jest ok

IMG_20200705_192523.jpg

 

Opublikowano

Zrobienie gum w tylnim zawieszenie to bardzo dobra rzecz. Sam to robilem u siebie w marcu i efekt po wymianie doskonaly :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Auto szczęśliwie pokonało 2300km i dojechało do Dubrownika. Po drodze zboczylem do Austrii na wysokogórska drogę Alpejską. Świetna trasa, polecam.

IMG_20200717_170859.jpg

IMG_20200713_140755.jpg

IMG_20200713_140803.jpg

IMG_20200712_140025.jpg

IMG_20200712_140132.jpg

Opublikowano

Super, że autko dało radę:thumbup:

Widoki piekne:buhaha:

Wyślij którąś fotę do kalendarza... 

Pozdrawiam

Opublikowano

Krzysiek fotka do kalendarza to konieczność :)

Udanego wypoczynku :)

Opublikowano

Cześć. @kkam można prosić o link do osłony silnika? Pozdrawiam. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.07.2020 o 19:38, monthrey12 napisał:

Cześć. @kkam można prosić o link do osłony silnika? Pozdrawiam. 

Oslona-silnika-aluminiowa-alu-Audi-A4-B6
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 315 zł - Osłona silnika aluminiowa alu Audi A4 B6 B7 01-08 (9403750190). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Opublikowano

Piękne widoki, zastanawiam się jedynie jak ty się do tego cabrio z tobołami zmieściłeś , ja mam problem do avanta nie raz ,chyba że masz tak zdolną żonę i skompresowała wszystko jak winrar :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.