Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co zrobić przed montażem gazu ?


darek27

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zamierzam zamontowac inst. gazowa w moim aucie i moje pytanie brzmi gdzie montowac w okolicy lub w samym miescie Legnicy, kogo polecacie? I co zrobic przed montazem gazu, czy sprawdzic jakos silnik, zrobic analize spalin by nie okazalo sie ze moze jest cos z silnikiem? Jak sprawdzic auto przed montarzem gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprzed zalozeniem wymienilem termostat bo mi auto sie nie nagrzewalo. Nic wiecej nie robilem. Jak auto dziala to bedziesz tylko tankowal gaz i cieszyl sie (tansza) jazda. Poszukaj w polecanych warsztatach w twojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przevaguj autko czy nie ma jakiś błędów jak wszystko chodzi ok jedź to montażu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób analize spalin HC<75 ma byc

do tego Vag, sprawdzenie pracy sondy lambda, termostatu i czujnika wody

mozna tez dla św. spokoju sprawdzic cisnienie na garach jak auto ma duzo nalatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak założysz sekwencje i po pierwszym 1000km czyli ulozeniu parownika zapewne gazownik bedzie chciał zebys go odwiedził to moja rada skasuj stale wyuczone w kompie silnika pojeździj na benzynce tak na oko ze 100km i niech gazownik wystroi ci jeszcze raz instalkę.

P.S. niedaj sobie też wcisnąć jakiegoś badziewia pod maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogólnie to radzę sie wyluzowac wypic piwko i na spokojnie jechac i montować...do konkretnych ludzi...Świece zdażysz zmienic po założeniu gazu jak nic się nie bedzie działo tzn. że tak ma być..pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W listopadzie 2008 zamontowałem do auta sekwencje-kupione auto od kolegi. Teraz przejechane już 16 tyś na gazie i obecnie duży uśmiech przy tankowaniu :). Nie martw się za bardzo, tylko wybierz odpowiednia instalacje, ja mam akurat BRC Sequent 24, póki co nie narzekam, spalanie w mieście 11,5 ltr przy spokojnej jeździe, trasa 10ltr. Od czasu do czasu przejedz się na Pb. Nie znam się kompletnie na samochodach, ale tankuję LPG na firmowych stacjach (Statoil, BP, Shell), wymiana filtrów fazy ciekłej i lotnej po 15 tyś (I przegląd gwarancyjny) i leci. Nie oszczędzaj na oleju-wymieniam po 10 tyś (polecam valvoline maxlife 10W-40), filtrach . Poczytaj w necie na forach o LPG jakie ludzie polecają instalacje i gdzie je zamontować-tak naprawdę najważniejsza sprawa to montaż, no i nie daj sobie wcisnąć żadnego badziewia-sekwencja IV generacji musi trochę kosztować (jak byłem na przeglądzie to moja teraz kosztuje 4 tyś, ja na szczęście płaciłem znacznie mniej). Poza tym już wybierzesz instalkę i komponenty nie daj się wkręcić, że jak czegoś nie ma i że w zamian włożą to i to (chyba że wiesz co to i jest lepsze od zestawu który proponowali-łatwo to sprawdzić w necie)-jak nie ma, to niech zamówią, a jak nie chcą to papa i jedziesz gdzie indziej montować...

Całe zestawy montażowe są na stronie MEGAPOLU-popatrz, zastanów się i czytaj, czytaj!

Jedynym moim problemem-pisałem już o tym jest to, że jak auto jest ciepłe to musi pokręcić 2-3 sekundy zanim zapali, na zimnym na dotyk.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...