Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brilliant Red B7 S-Line Avant Quattro 2.0T by ElectricShock


ElectricShock

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje.

Bardzo ładna sztuka.

Przejrzyj wątki forum.

Napisaliśmy z kolegami sporo nt. wyeliminowania bolączek 2.0 TFSI.

Niech bezawaryjnie służy?

Pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Trzeba korzystać z wiedzy i doświadczenia znawców tematu. Na forum jest mnóstwo cennych porad. Warto czytać  :thumbup1: A najlepiej aby się nic nie psuło ;)

Pozdrowionka :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu troszeczkę poluzowały się zasady i można było zaopiekować się Audi.

Auto otrzymało nowy zawór PCV z przewodami, komplet filtrów, dokładne wypłukanie i wyczyszczenie silnika z syfu, olej Millers, nowy pasek z napinaczem, nowy intercooler (stary był sprawny ale miał utrącony jeden uchwyt), nową osłonę silnika i skrzyni biegów (stare miały uchwyty w stanie niewystarczającym), markowy zestaw retrofit LED na światła postojowe i CLH.

Zostało jeszcze dokładne umycie wnętrza pod maską i zacznie mi się to podobać :)

Wieczorem naszła mnie jakaś nieprzyzwoita chęć do pracy i wziąłem się też za karoserię, którą potraktowałem Gtechniq. Efekt jest dość ciekawy. Nie widać tego dokładnie na foto ale w rzeczywistości jest obłędnie.

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez ElectricShock
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kocur:thumbup1:

podobna wersja do mojej( chodź moja to bardziej bieda przy twojej :grin:)

usunąć  bolączki naszych 2.0 tfsi i tylko jeździć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 11:00, Tkoczu_ napisał:

Fajny kocur:thumbup1:

podobna wersja do mojej( chodź moja to bardziej bieda przy twojej :grin:)

usunąć  bolączki naszych 2.0 tfsi i tylko jeździć :wink:

Twoja jest piękna. I doinwestowana. Tak trzymaj :oklasky:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią Tkoczu_  zabrałem się za usuwanie bolączek TFSI :przebiegly:

W tym celu udałem się do Kolegi winner4  dzie został pięknie wyczyszczony układ dolotowy,  wjechał zestaw PCV Delete.

Dodatkowo został zainstalowany nowy popychacz pompy paliwowej i wymienione zostały niektóre uszczelnienia.

Efekty prac na foto. 

Dla przestrogi zamieszczam również fotkę zrobioną przed wyczyszczeniem zaworów :shocked:

Czerwona strzała została zlogowana dynamicznie przed i po dokonaniu czynności serwisowych. 

Silnik pracuje wzorcowo. Gęba cała roześmiana :radocha:

 

6.jpg

7.jpg

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkret i na lata spokój  :thumbup1:
 

 Teraz można zacząć modzić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: A od czego by tu zacząć? W sumie mam kilka pomysłów. Jednak priorytetem jest doskonały, perfekcyjny stan techniczny. Dlatego, zanim zacznę mody, jeszcze kilka rzeczy zrobię rutynowo.  Zostały do wymiany świece, olej w skrzyni, aktualizacja oprogramowania TCU, przegląd układu wydechowego z wymianą łącza elastycznego i zawieszeń. W następnej kolejności doposażenie. Poszukuję ładnego kompletu tapicerki z alcantarą, oczywiście z pamięciami. Jednocześnie też zamiana RNS-E na wersję LED, dołożenie odbiornika DAB+, kamery, bluetooth z A2DP, dołożenie składanych lusterek po zamknięciu z pilota, wymiana całego oświetlenia wewnątrz na LED. Zewnętrznie, na początek chcę doprowadzić stan lakierniczy do ideału. Lakier jest zadbany ale jest gdzieś ryska, mała wgniotka na drzwiach podarowana przez kogoś na parkingu i  takie tam drobne rzeczy wynikłe z codziennego użytkowania. 

W dalszej kolejności przemyślę wizytę u dobrego tunera :wink4:

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sporo roboty i dobry plan.

Ja bym tu widział jakiejś większe fele :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tkoczu_ napisał:

No sporo roboty i dobry plan.

Ja bym tu widział jakiejś większe fele :naughty:

Słuszna uwaga :thumbup1:

Ładne felgi wjadą. Jednak trzeba by też zrobić razem z tym czyszczenie i malowanie proszkowe zacisków z montażem emblematów. Wtedy będzie to wyglądać zabójczo. To się wiąże z kosztami a Żona podejrzliwie patrzy :sarcastic: Tak więc sukcesywnie. Mam to w również w planach ale za jakiś czas.

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi podejście do tematu.

Primo stan techniczny doprowadzić do top kondycji ?

Dolot jak nowy, jeść z niego można ! ??

Winner4 jak zwykle top robota!

Słuszna decyzja z PCV delete kit.

W miarę możliwości jakieś kółko fajne i talerzyki z A4 B5 na przedni zawias (Kayaba SG 700).

Btw. Chromy zostawiasz?

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostawię.  W ciemnych lakierach czarna wygląda rewelacyjnie ale z czerwienią mi się coś kłóci :mysli: Nie mogę się przekonać.

Poszedł bym natomiast w drugą stronę i dołożył relingi i boczne wykończenia w chromach. Ale zastanawiam się, czy chcę tak głęboko ingerować. Oglądałem forumowe fotostory i zauważyłem, że wiele pracy z tymi listwami i duże ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Tak więc na obecną chwilę nie jestem zdecydowany.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 23:12, ElectricShock napisał:

Tak więc na obecną chwilę nie jestem zdecydowany.

Ze wszystkim trzeba się przespać :) 

A coś mi się wydaje, że z czasem i to zostanie  zrealizowane. 

No a z bolączkami - git robota :git:

Bardzo podoba mi się takie podejście do sprawy :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak w wolnej chwili wpadły siłowniki do klapy. Fajnie to działa. Pomaga jak się ma ręce załadowane. W przyszłym tygodniu wjedzie VFIZ i jeśli zdążę to jeszcze założę RNS-E LED. Sukcesywnie gromadzone są też komponenty do bardziej odpowiedzialnych przedsięwzięć mających na celu utrzymanie należytego stanu technicznego i podwyższenie funkcjonalności. Ale o tym będą kolejne fotorelacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 23:29, ElectricShock napisał:

Plan jest - zachować jak najdłużej w tym stanie :grin:. Nie jestem zwolennikiem prób doskonalenia czegoś co samo z siebie jest doskonałe.  Planuję parę rzeczy ale takich, które będą niemal zupełnie nieinwazyjne. Więcej fotek postaram się wrzucić po weekendzie.  Jestem niestety dość zapracowany :mellow:

Czekaj ,czekaj ,jak to było ,miało nie być nic grzebane  :D  a tak nawiasem to jeszcze kilka rzeczy jej do doskonałości brakuje więc masz co działać.

A tak to fajna sztuka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karol1981 napisał:

Czekaj ,czekaj ,jak to było ,miało nie być nic grzebane  :D  a tak nawiasem to jeszcze kilka rzeczy jej do doskonałości brakuje więc masz co działać.

A tak to fajna sztuka .

No... :wink4: przecież wiesz sam jak to jest. Niby na początku nie chcesz. A potem jak już złapiesz fazę :kox: to nie możesz przestać :lol:

Pozdrowienia dla świętokrzyskiego :drinks:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień jak co dzień. Siedzę sobie i staram się skupić na pracy i nagle, ni stąd, ni zowąd wpakowuje mi się kurier. Już po chwili wiem, że dziś po obiedzie Żona nie będzie ze mną rozmawiać, bo.....

będę siedział w garażu i montował nowe zabawki :decayed:

vfiz.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...