Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brilliant Red B7 S-Line Avant Quattro 2.0T by ElectricShock


ElectricShock

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę mnie tu nie było :doh: ale widzę że sukcesywnie do przodu idziesz, super :banan:

czekam cierpliwie na większe koło , moje bd na sprzedaż jak wrócę do Pl jak coś :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tkoczu_ napisał:

czekam cierpliwie na większe koło , moje bd na sprzedaż jak wrócę do Pl jak coś

Na wiosnę coś wleci :D Zimę przeczłapie w starych kaloszach jeszcze. Wiosną i tak planowałem coś kupić bo te są stanowczo za małe. Przydało by się tu 18 albo 19 jakieś ładne, faktycznie. Jak będziesz swoje gonił to napisz na PW. Nie zdecydowałem jeszcze ostatecznie, odnośnie wielkości i wzoru, ale jak będę mieć jakieś oferty, to sobie coś wybiorę ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł Ci podrzucę, jakbyś rozpracował doświetlanie zakrętów po kącie kiery i żeby mce nie zapalało świateł w trybie auto po kluczyku a po wzroście napięcia, czy sygnale z alternatora (że ładuje) ? 

Mam MCE, kontrola żarówek to jak znajdę chwilę to mogę Ci do testów podesłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O doświetlaniu zakrętów kiedyś myślałem ale ostatecznie porzuciłem temat po jakichś pierwszych eksperymentach, kiedy okazało się, że halogen w B7 ( w B6 zresztą też) siedzi dość głęboko i dość kiepsko oświetla skrajne boki sceny. Może jakby odbłyśniki były ukształtowane bardziej asymetrycznie? Po przeprowadzonych próbach uznałem, że zastosowanie tego rozwiązania pomaga podczas wykonywania manewrów skrętu tyle co postawienie jakiegoś skrzata ze świeczką. Trzeba pamiętać, że rozświetlenie dodatkowe sceny przed autem, na wprost, powoduje olśnienie i gorszą percepcję źle oświetlonych miejsc. Czyli to, co było widoczne w strefie zmroku przed zaświeceniem halogenów, może już nie być widoczne po ich zaświeceniu. Fakt, że wtedy próby przeprowadzałem na zwykłych żarówkach. Teraz jest całe spektrum innych możliwości. Może do tego tematu powrócę. 

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

żeby mce nie zapalało świateł w trybie auto po kluczyku a po wzroście napięcia, czy sygnale z alternatora

 Pomysł dobry, tylko trzeba się zastanowić jak rozwiązać parę związanych z tym, oczekiwanych problemów. W praktyce, jedna czy druga opcja jest związana z dość poważną ingerencją HV i zastosowanie dodatkowego μP. 

Są teraz długie wieczory :) Kto wie co się zrodzi w mojej szalonej głowie ... :kox:  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zadbana B7, kolor mega:thumbup1:  Dzięki profesjonalnemu podejściu miło tu zaglądnąć co nowego wymodziłeś:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ElectricShock napisał:

halogen w B7 ( w B6 zresztą też) siedzi dość głęboko i dość kiepsko oświetla skrajne boki sceny.

Może obczaj halogeny z b5 czym się różnią. Jak miałem b5 to zysk z ich włączenia był kolosalny, a w b7 rzeczywiście to tylko kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez testów się nie obejdzie. 

1.jpg    3.jpg   2.jpg      

Tak to wygląda w praktyce. Rysunki są przykładowe oczywiście dla zobrazowania. Na rysunku 1 jest ten typ, który znakomicie nadaje się do doświetlania skrętu. Rysunek 2 to halogen, który jeszcze daje radę, ale doświetlenie strefy skrętu jest tu już co najmniej problematyczne. Natomiast rysunek 3 przedstawia halogen o charakterystyce która jest bezużyteczna do realizacji tej funkcji.  Nie mam akurat pod ręką rysunku, ale z tego co pamiętam z eksperymentów, Audi B7 ma charakterystykę zbliżoną do rysunku 2 tylko nieco inaczej rozłożoną wiązkę. Jest bardziej płaska i równomierna ale węższa o tej na rysunku 2. W B7 jest bardzo uniwersalne mocowanie i łatwy dostęp. Trzeba będzie zrobić eksperymenty z różnymi zestawami. Może coś wpadnie w rękę - niekoniecznie OEM. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ślicznotka i dopieszczona

jest w dobrych rekach :thumbup1:

Też szukalem bialej lub czerwonej ale w pół roku się nie udało :facepalm: ale z mojego garnet red pearl tez jestem zadowolony :D

Koło jak jakieś ładne wybierzesz to będzie miodzio :wink:

 

aha bym zapomniał zdjęcia przodu brakuje :wink:

Edytowane przez raaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 22:47, raaf napisał:

No ślicznotka i dopieszczona

jest w dobrych rekach :thumbup1:

Dziękuję :hi:Staram się jak mogę.

W dniu 31.10.2020 o 22:47, raaf napisał:

aha bym zapomniał zdjęcia przodu brakuje :wink:

afront.png

Mówisz i masz ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś :cheesy:

Relingi czarne, przy szybach czarne a tu grill chrom no to Ci powiem się wyróżniasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 18:53, the_naturat_com napisał:

@ElectricShock jak tam modyfikacja MCE? Działasz coś jeszcze?

Witajcie po dłuższej przerwie.
Projekt po małym przestoju spowodowanym niekorzystnym splotem wydarzeń, wylądował powtórnie na biurku.
Szczegóły w opisie pod filmem na YT. Już wkrótce, mam nadzieję, wszystko uda się doprowadzić do szczęśliwego końca. 
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Bądźcie zdrowi. :drinks:

https://www.youtube.com/watch?v=JT5hSXRuL_o

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

Brawo, podziwiam i dziękuję za wkład na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :) to teraz ja się przypominam z MCE do B6, pisaliśmy kiedyś w tej sprawie. Gdybyś był chętny to daj znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElectricShock wiedziałem że kojarzę Cię jak zobaczyłem filmik na YT o modyfikacji modułu , dawaj Wojtek ten moduł bo to jedna z wielu rzeczy na jaka tu czekamy na forum ,ja już stoje w kolejce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol1981nie ty jeden w kolejce jestas:polew:

Komitet kolejkowy trza będzie założyć, jak za komuny za telewizorem:polew:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rob@k napisał:

@karol1981nie ty jeden w kolejce jestas:polew:

Komitet kolejkowy trza będzie założyć, jak za komuny za telewizorem:polew:

A kartki macie? Bo bez kartek mce nie wydają:decayed::wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...