Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ACK] Klocek nie "bierze" w dolnej części tarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

po tłoczku (54mm), w superbach tak samo jak w naszych paździochach jest 57mm.

Opublikowano

Robert to jest zacisk z 57mm tłoczkiem

zwykły zacisk Ate z drutem

Opublikowano

Robert to jest zacisk z 57mm tłoczkiem

zwykły zacisk Ate z drutem

oj tam, oj tam.. ;)

Tu jest ten zacisk (octavia)

ws_serve_pic.php?n=49323315131414131457141914573137521520193411394536&i=14131115161711141415111513&s=f91a0aba329db21c66ff7e5e69036956

Jak byk jest na nim wybita średnica tłoczka (54)

Tu zacisk z aukcji

zaciskd.jpg

Tu masz zacisk z tłoczkiem 57 (Audi A4)

ws_serve_pic.php?n=49323315131414131457131316571515131615136015151316142211394536&i=14131115161711141415111513&s=f91a0aba329db21c66ff7e5e69036956

Opublikowano

jo, teraz dopiero sie przyjrzałem że tłoczek ma troche inny kształt

Opublikowano

hmmm.. gdzieś już wcięło resztę obrazków :(

Opublikowano
  • Autor

http://allegro.pl/audi-tt-r32-3-2-s3-cupra-zacisk-zaciski-tarcze-i1448915692.html

czy te zaciski wpasowałby do B5 u mnie? rozstaw mocowania jarzma wygląda podobnie.[br]Dopisany: 13 Luty 2011, 08:13_________________________________________________

a może to :

http://allegro.pl/zacisk-przod-lewy-prawy-superb-audi-a4-b5-a6-i1449827357.html

narazie wymieniłem u siebie znowu prowadniczki zacisku . i o dziwne ze zaczęło doszlifowywać , zobaczymy czy dojdzie to do ładu , czy sie zatrzyma.

to chyba 3-ci komplet prowadnic które założyłem w ciagu 2 lat ( obecnie machanik takze stwierdził ze nie były idealne).

zastanawia mnie fakt że problem ze zbieraniem tarczy zaczyna sie zawsze po pierwszych opadach sniegu. czyżby krzywienie prowadnic mogło miec coś wspólnego z załaczaniem ASR ? mam FWD i silnik dosc spory , co za tym idzie dosc sporą moc i moment do zatrzymania przez ASR..

Opublikowano

U mnie też po wymianie prowadnic zaczyna doszlifowywać

Opublikowano
  • Autor

u mnie trochę lepiej , siła hamowania lepsza, ale 1,5 cm z dołu nadal nie wytaty, chyba to sięnie doszlifuje.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Odświeżę temat. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem. U mnie też problem na prawym przednim kole.

Opublikowano

Ja sobie poradziłem, wymieniając tarcze i klocki. :decayed:

Jak na razie cisza i spokój.

Opublikowano

Moje tarcze i klocki nie wyglądają źle, więc tak radykalne kroki chcę zostawić na później.

Czy jakieś inne sugestie?

Opublikowano

wymień sprężyny na nowe

Opublikowano

ja mialem ten sam problem co kolega - nie brało ki całej tarczy w prawym kole, okazało się, że to wina prowadniczek z jakiegos powodu inaczej trzymała klocek hamulcowy.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Koledzy a te prowadnice to są same te gumy czy razem z tymi śrubami na imbus bo oczywiście u mnie jest to samo- stara śpiewka

I jeszcze jedno niby prowadnice kosztują ok 55zł na jedno koło a druty 22zł na koło realne są te ceny?

Opublikowano
gdzieś czytałem ale nie pamiętam gdzie że nowy komplet układa się po przejechaniu ok 1000km w zależności od stylu jazdy

Oczywiście że klocki potrzebóją się dotrzeć. Może to być tak jak piszesz około 1000 km a nawet a może być i dłuzej. W zależności od typu jazdy i hamowania. Są kierowcy, któży używają więcej hamulca silnikowego, i w takim momencie ilość km dotarcia klocków wzrasta.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.