Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dolewanie oleju do ropy


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Większość kierowców TIR dolewa olej silnikowy do ropy. Po jaką cholerę?? Daje to coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Większość kierowców TIR dolewa olej silnikowy do ropy. Po jaką cholerę?? Daje to coś ??

O oleju silnikowym nie słyszałem może chodzi o Mixol :mysli: Poszukaj na forum o mixolu było kilka tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy dolewaja mixol do oleju napedowego, w celu poprawy warunkow pracy pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy dolewaja mixol do oleju napedowego, w celu poprawy warunkow pracy pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy

No i zapewne tylko o mixol się rozchodzi,bo nie wierze w to że dolewają też innych... brak sensu i logiki przy tych cenach olejów i paliw to chyba nie warto dolewać,gdzie oszczędność.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dobrych kilkanascie lat jeżdzę ciężarówkami (nie lubie określenia TIR, zresztą mylnego) i nie słyszałem o takich akcjach.

Fakt. W zimie czasami dolewa się benzynki do ropy, w szczególności na zachodzie europy, gdzie czesto nie jest znane pojęcie paliwa zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz spotkałem się z tym że dolewa się mixolu czy oleju do crossówek do paliw. Profilaktycznie smaruje to pompkę,wtryski. Zaszkodzić to to napewno nei zaszkodzi w takiej ilości jak kolega przema napisał a czy pomaga... Nie wiem. Ale ciekaw jestem jak z tym dolewaniem oliwy do silnikó z pompowtryskami które są chyba bardziej wrażliwe na jakość paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to był olej to nie wiem, może i mixol. Jak nie ma skutków ubocznych to chyba też spróbuje i zobacze czy jest jakaś różnica. Chodzi tylko o to żeby ciszej chodził??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci jakieś eksperymenty :mysli: wymień olej na MOTUL i od razu zauważysz że silnik pracuje ciszej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zasadą którą się kierują ludzie dolewający jakichś uszlachetniaczy czy oleju do ropy to nie głośna praca(chociaż przy pompowtryskach to też ma jakieś znaczenie) ale przedłużenie żywotnośći pompy oraz końcówek wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci jakieś eksperymenty :mysli: wymień olej na MOTUL i od razu zauważysz że silnik pracuje ciszej :hi:

On cichutko pracuje mam 64 dB przy 90 na godzinę więc jak na diesla to raczej jest ok. Tylko na postoju mnie delerwuje ten klekot wtrysków. Kolega ma golfa i jemu chodzi głośniej silnik ale nie ma tego klekotu. Terazm mam Mobila 15W-40 i zanim przejdę na Motul to muszę się zorientować czy mi bierze olej czy nie. Jak mi bierze to raczej nie przejde na 10W-40, ale na firmę Motul na pewno. Narazie zrobiłem z jakieś 5 000 km i troszkę wziął ok 100ml, ale to zawsze kto wsiadał się przejechać nową maszyną to oczywiście do 4 tys i następny bieg, więc to też mogło spowodować że sobie wziął troszkę oleju, muszę się mu przyjrzeć czy bierze podczas normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu jak regenerowałem pompę wtryskową facet polecił dolewanie 100 mixolu na jeden zbiornik paliwa. Pytałem czy w autach z pompowtryskami też można taki zabieg stosować i odpowiedział że nie ma żadnych przeciwwskazań, a przy jakości ropy sprzedawanej na polskich stacjach jest to nawet wskazane.

Kilka razy dolewałem mixol a teraz stosuję regularnie kleen flo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z założenia że to co fabryka przykazała na tym należy jeździć aby nasze :audi: cieszyło się zdrowiem jak najdłużej :>

Dokłądnie ale jak coś zostało zrobione by jeździło na paliwach lepszej klasy niż te które tankujesz w naszym kraju to trzeba się czymś wspomagać :wink4:ALe czy ja wiem czy tak źle u nas z tymi paliwami?? Myślę że się co nieco poprawiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu jak regenerowałem pompę wtryskową facet polecił dolewanie 100 mixolu na jeden zbiornik paliwa. Pytałem czy w autach z pompowtryskami też można taki zabieg stosować i odpowiedział że nie ma żadnych przeciwwskazań, a przy jakości ropy sprzedawanej na polskich stacjach jest to nawet wskazane.

Kilka razy dolewałem mixol a teraz stosuję regularnie kleen flo.

Miałem tez okazje rozmawiać z osobą naprawiającą pompy która zalecała stosować mixol również w silnikach z pompo wtryskami ponieważ sprzedawane u nas paliwo jest suche. Natomiast do puki nie będzie odpowiedniej i skutecznej kontroli jakości paliw nie ma co się spodziewać ich dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Mixol był w stanie poprawiać paliwa na naszych stacjach... Jakoś mało prawdopodobne,aby zwykły najtańszy olej był lekarstwem... Lepiej chyba stosować dedykowane ku temu środki jak STP itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...