Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dolewanie oleju do ropy


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę aby Mixol był w stanie poprawiać paliwa na naszych stacjach... Jakoś mało prawdopodobne,aby zwykły najtańszy olej był lekarstwem... Lepiej chyba stosować dedykowane ku temu środki jak STP itd...

Zadaniem mixolu nie jest poprawianie jakości paliwa a smarowanie sekcji tłoczącej w pompie i wtryskiwaczy czyli tych elementów które się zużywają jeśli paliwo ma słabe właściwości smarujące. Gdy kupiłem samochód to oglądała go osoba pracująca przez pewien okres w serwisie VW w Niemczech obecnie prowadząca swój zakład. W trakcie rozmowy z ust tego Pana padło takie stwierdzenie, że auta te w Niemczech jeżdżą przeważnie bezawaryjnie a po sprowadzeniu do Polski większość przestaje jeździć bezawaryjnie. Wśród kilku czynników wpływających na taki stan rzeczy facet wymienił jakość naszego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakością paliw w Polsce może nie jest tragicznie i na pewno coś w tej kwestii się poprawiło ale otwarcie przyznać trzeba że rewelacyjne ono nie jest.

Swoją A4 sprowadziłem ze słonecznej Italii i pompę regenerowałem w zasadzie 3 tygodnie po przywiezieniu. Mało prawdopodobne by taka ilość nagaru zgromadziła się w niej w ciągu 3 tygodni, tak więc we Włoszech olej napędowy widocznie też nie jest idealny. Dla własnego spokoju i dobra autka warto czasami coś dolać do paliwka, zaszkodzić nie zaszkodzi a skoro ma poprawić pracę w tym przypadku pompy to dlaczego nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol dodawał Boberek... i korekcje się poprawiły... 100-200ml na bak

ja jeszcze nie próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wlać zamiast Mixolu Mobil 15W-40?? Bo mi zostało dobre pół litra i nie mam co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wlać zamiast Mixolu Mobil 15W-40?? Bo mi zostało dobre pół litra i nie mam co z tym zrobić.

raczej nie :no: Mixol S Temat był kiedyś przerabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixol dodawał Boberek... i korekcje się poprawiły... 100-200ml na bak

ja jeszcze nie próbowałem...

Ja sie skusze przy następnym tankowaniu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej by było dolać jakiś inny dodatek do silników 2T? Np. dodatek Stihl'a albo Orlenowski 2T. Mixol strasznie syfi - początkowo robiłem z nim mieszankę do starego motoru z silnikiem 2T. Po niedługim czasie na dnie zbiornika pojawił się syfiasty osad ,do tego motor strasznie dymił ,dysze w gaźniku zawalone. Przeszedłem do dodatku Stihl'a i wszystkie ww. efekty nieporządane zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam :mysli:

Czy Wy jeździcie na "opale" ???

Moze wystarczy lać dobre paliwko??

Jak jestem w Polsce, leję Vervę i jestem jak najbardziej zadowolony z pracy motorowni.

Jest widoczna różnica pomiędzy ON, a ON Verva. Także zamiast mysleć o dodatkach, to może pomyslcie o odpowiednim paliwie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też leję od zawsze Vervę + 0.3l Mixolu na każde tankowanie , korekcje są mniejsze po zastosowaniu Mixolu

Oczywiście nie zamierzam tego negować, tym bardziej, że nie sprawdzałem i nie mam ku temu podstaw.

Myślę tylko, że część ludzi wypowiadających się w tym wątku zapomina, że zamiast już myśleć o dodatkach, najpierw powinno się pomyśleć o samym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda audi i trabant maja wspolne korzenie ale, jezeli chcecie dodawac cos do paliwa to sugeruje jakis profesjonalny preparat np.

http://www.liquimoly-sklep.pl/cat-pol-1220350271-Dodatki-dodatki-do-diesela.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nigdy nie dolewalem do swojego TDI ... [a stan pompy i witryskiwaczy oceniam na b.dobry]

najwazniejsze to zalac dobry gnoj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy ciężarówek dolewali Mixolu gdy jeździli na oleju opałowym i bali się zatarcia pompy paliwowej i wtrysków. Na zimę przy dużych mrozach dolewają specjalny specyfik, zapobiegający wytrącaniu się parafiny, którego nazwy nie wymienię teraz (nie pamiętam nazwy), benzynę lub naftę (bardzo rzadko bo jest droga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek to depresator. Do osobówek też należy w zimę dodawać. Szczególnie przy dużych mrozach bo nigdy nie ma pewności czy paliwo na stacji jest rzeczywiście "zimowe". http://www.motofakty.pl/artykul/depresator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znałem kierowców tirów,którzy dolewali przepalony olej do ropy aby przejechać więcej kilometrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy ciężarówek dolewali Mixolu gdy jeździli na oleju opałowym i bali się zatarcia pompy paliwowej i wtrysków. Na zimę przy dużych mrozach dolewają specjalny specyfik, zapobiegający wytrącaniu się parafiny, którego nazwy nie wymienię teraz (nie pamiętam nazwy), benzynę lub naftę (bardzo rzadko bo jest droga).

Ten specyficzny preparat to denaturat :) i wcale się nie śmieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolewa castrola 2T w większych ilosciach i nic się niedzieje, jedyne co zauważylem to motorek ciszej chodi, korekcji niesprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...