Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaria systemu SOS w Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
42 minuty temu, MichuMalar76 napisał(a):

Gdzie znajde fizycznie ten sterownik? 

SOSem steruje Gateway,  który jest pod tylną kanapą po środku.

Opublikowano

A od tego sterownika idzie jakiś przewód do którejś z kostek w panelu w podsufitce?

 

Jesli tak to który? lub do której kostki.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ktoś z rejonu Legnicy ogarnie usunięcie usteki SOS w A4b9

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam też mam problem z sos od 2 tygodni wyskakuje mi komunikat. Nawet  uruchomiłem połączenie i zadzwoniłem osoba która odebrała powiedziała że uniej jest wszystko ok lokalizacja i połączenie. A błąd co jakiś czas wskakuje jak podłączyłem się do auta to wyskoczył mi taki błąd może ktoś pomoże ?Screenshot_20240124_183132_Gallery.thumb.jpg.87f9a72952f5aaa2e4e4ed7db45df284.jpg

Opublikowano

Podepnij auto pod VCDS, gdyż jak widzisz, to urządzenie nie bardzo nadaje się do B9.

Opublikowano

Czy ktoś z Wwy ogarnia temat błędu systemu pomocy w A4 B9? Ewentualnie blisko Wwy?

1000012349.jpeg

Edytowane przez yogivw

Opublikowano

Szczecin zapraszam. Zdalnie nie robie.

Opublikowano
2 godziny temu, arris_88 napisał(a):

Szczecin zapraszam. Zdalnie nie robie.

Daleko ;(

 

Opublikowano
W dniu 28.01.2024 o 19:49, yogivw napisał(a):

Czy ktoś z Wwy ogarnia temat błędu systemu pomocy w A4 B9? Ewentualnie blisko Wwy?

1000012349.jpeg

 

Spróbuj na załączonym silniku przytrzymać przycisk SOS przez ok 1 min, zostanie aktywowane połączenie z centrum pomocy. Podczas kiedy procedura się uruchomi na ekranie wciśnij anuluj/ cancel. Daj znać czy pomogło.

 

Opublikowano
W dniu 29.01.2024 o 21:29, turzol napisał(a):

 

Spróbuj na załączonym silniku przytrzymać przycisk SOS przez ok 1 min, zostanie aktywowane połączenie z centrum pomocy. Podczas kiedy procedura się uruchomi na ekranie wciśnij anuluj/ cancel. Daj znać czy pomogło.

 

Robiłem to już kilka razy, raz połączyłem się z centrum alarmowym ;))) nie pomaga ;(

Opublikowano
W dniu 28.01.2024 o 19:49, yogivw napisał(a):

Czy ktoś z Wwy ogarnia temat błędu systemu pomocy w A4 B9? Ewentualnie blisko Wwy?

1000012349.jpeg

Sczytywałeś błędy ze sterowników co jest zapisane?

Opublikowano
W dniu 31.01.2024 o 18:56, Muskel1 napisał(a):

Sczytywałeś błędy ze sterowników co jest zapisane?

 

Nie widzę w nich kompletnie nic co mogłoby odpowiadać z ten błąd.

Pojawia sie i znika, chyba sie nie zapisuje..

 

Pozdr

Pawel

a4b9scan.txt

Opublikowano

Powodem jest błąd anteny GSM zapisany w sterowniku Gateway. Jest na to TPI.

Opublikowano
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Powodem jest błąd anteny GSM zapisany w sterowniku Gateway. Jest na to TPI.

Co znaczy TPI? Sorry jeśli to głupie pytanie ;)

Opublikowano

TPI= technische Produktinformation,  czyli informacja techniczna produktu.

Gdy pewna usterka pojawia się często w danym modelu pojazdu, producent notuje to we własnej bazie danych (w biuletynach informacyjnych) i nadaje jej numer TPI.

Odnotowane jest tam których pojazdów to dotyczy (numery seryjne pojazdów od kiedy do kiedy były produkowane).

Dodatkowo opisane jest tam o jaką usterkę chodzi, czym i jak się ona objawia, jak to skontrolować i jeżeli zostaje ona w danym pojeździe stwierdzona, jak ją usunąć.

Wszystkie autoryzowane warsztaty mają dostęp do tej bazy danych i mogą w niej poszukać, czy taki problem jest już znany i jeżeli tak, jak się z tym uporać.

W Twoim przypadku opisane jest to w TPI 2047742/9 i jest to wina anteny GSM, która jest najprawdopodobniej załamana i naprężona, co prowadzi do przerwy w obwodzie.

Tutaj masz ten biuletyn informacyjny w oryginale po niemiecku i po polsku.

Jest tam opisane jak i co sprawdzić oraz jak naprawić.

Trzeba sprawdzić kabel od anteny GSM przy sterowniku Gateway oraz na łączeniu T2dkx, które znajduje się w tunelu środkowym.

Screenshot(260).png.3c6f0912efb98826f8b3a2a94a8f0574.png

 

Jeżeli sam nie dasz rady, to w ASO po podaniu im numeru TPI lub pokazaniu tego dokumentu będą wiedzieli co zrobić.

 

SOS Notruffunktion Störung-1.pdf SOS Notruffunktion Störung.pdf

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

TPI= technische Produktinformation,  czyli informacja techniczna produktu.

Gdy pewna usterka pojawia się często w danym modelu pojazdu, producent notuje to we własnej bazie danych (w biuletynach informacyjnych) i nadaje jej numer TPI.

Odnotowane jest tam których pojazdów to dotyczy (numery seryjne pojazdów od kiedy do kiedy były produkowane).

Dodatkowo opisane jest tam o jaką usterkę chodzi, czym i jak się ona objawia, jak to skontrolować i jeżeli zostaje ona w danym pojeździe stwierdzona, jak ją usunąć.

Wszystkie autoryzowane warsztaty mają dostęp do tej bazy danych i mogą w niej poszukać, czy taki problem jest już znany i jeżeli tak, jak się z tym uporać.

W Twoim przypadku opisane jest to w TPI 2047742/9 i jest to wina anteny GSM, która jest najprawdopodobniej załamana i naprężona, co prowadzi do przerwy w obwodzie.

Tutaj masz ten biuletyn informacyjny w oryginale po niemiecku i po polsku.

Jest tam opisane jak i co sprawdzić oraz jak naprawić.

Trzeba sprawdzić kabel od anteny GSM przy sterowniku Gateway oraz na łączeniu T2dkx, które znajduje się w tunelu środkowym.

Screenshot(260).png.3c6f0912efb98826f8b3a2a94a8f0574.png

 

Jeżeli sam nie dasz rady, to w ASO po podaniu im numeru TPI lub pokazaniu tego dokumentu będą wiedzieli co zrobić.

 

SOS Notruffunktion Störung-1.pdf 619.65 kB · 3 pobrania SOS Notruffunktion Störung.pdf 433.8 kB · 3 pobrania

Teraz rozumiem, dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie! Będę miał za moment trochę wolnego to się z tym pobawię. Jeszcze raz dzięki, pozdrowienia!

Pawel

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Niestety zeby dostac sie do wtyczki C trzeba zdemontowac caly tunel srodkowy, ma ktos jakis filmik lub instrukcje gdzie sa ukryte sruby w czesci gdzie jest podlokietnik? Trzeba demontowac fotele przód? Widze dwie takie klapki po bokach tunelu i chyba pod spodem sa sruby trzymajace tunel, ale do nich bez wykrecenia foteli nie dojde.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@Muskel1możesz proszę mi wytłumaczyć

-co to jest ten SOS? 
-czy to była opcja dodatkowa?

-za pośrednictwem czego (telefon?)  on się łączy i z kim?

-czy to działa tylko po wciśnięciu czerwonego przycisku ?

Opublikowano

SOS było do maja 2018r. wyposażeniem opcjonalnym. 

Od maja 2018r. EU nałożyło na nowo wyprodukowane pojazdy w EU obowiązek wypozażenia w tę funkcję.

 

W Audi jest to połączenie alarmowe z centralą pomocy Audi poprzez wbudowaną w aucie eSIM. Do centrali przesyłane są także takie dane jak lokalizacja, ilość zapiętych pasów, czy poduchy odpalone itd.

 

Możesz albo sam wybrać takie połączenie lub w pewnych określonych sytuacjach (wypadek) połączenie takie zostanie wykonane automatycznie.

 

Dodatkowo jest też funkcje połączeń  awaryjnych, w razie jakiejś awarii możesz połączyć się centralą serwisową Audi.

 

Wszystko jest dość fajnie opisane w instrukcji od strony 

 256 ?

Opublikowano
54 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

SOS było do maja 2018r. wyposażeniem opcjonalnym. 

Od maja 2018r. EU nałożyło na nowo wyprodukowane pojazdy w EU obowiązek wypozażenia w tę funkcję.

 

W Audi jest to połączenie alarmowe z centralą pomocy Audi poprzez wbudowaną w aucie eSIM. Do centrali przesyłane są także takie dane jak lokalizacja, ilość zapiętych pasów, czy poduchy odpalone itd.

 

Możesz albo sam wybrać takie połączenie lub w pewnych określonych sytuacjach (wypadek) połączenie takie zostanie wykonane automatycznie.

 

Dodatkowo jest też funkcje połączeń  awaryjnych, w razie jakiejś awarii możesz połączyć się centralą serwisową Audi.

 

Wszystko jest dość fajnie opisane w instrukcji od strony 

 256 ?

Dzięki. Sądziłem że będzie łączył się ze 112. Czy po połączeniu z centralą pomocy Audi te dane są gdzieś dalej przekazywane ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.