Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

proszę o analize logów bfb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest program, czy dziwne w zadanym moze nie koniecznie, za to w otrzymanym jest kiepsko, turbo wstaje bardzo poźno.

Opublikowano
  • Autor

czyli jaka może być tego przyczyna że późno wstaje po czym to widać?

 

Opublikowano

Zrób komplet logów, przyczyn może być duzo,  nieszczelności, dv, popękane turbo itd.

Opublikowano
  • Autor

Nowe logi zrobione na benzynie

http://vaglogi.pl/log-115_118_9iH49.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_oVEl8.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_8LBA93.html

http://vaglogi.pl/log-002_032_JB5DzM.html

Proszę o analize i jakieś wnioski 

Edytowane przez bagy

Opublikowano

Oprócz tego ze turbo pozno wstaje jest też mega ubogo, pompa paliwa jest padnieta prawdopodobnie.

Opublikowano
  • Autor

kiedyś mi pompa paliwa głośno chodziła ale teraz juz cicho a cały czas na gazie więc tego sie nie zauważa.

Wiem ze zawór DV jest do wymiany czy on może powodować póżne wstawanie turbiny?

Gruszka sztanga wszystko pracuje bez zarzutu N75 cyka jak mu odłaczam prąd.

 

Edytowane przez bagy

Opublikowano

Zrób logi na lpg i wyjaśni się z pompą paliwa. Check nie wali po oczach? Ubogo masz od startu,szkoda wypalić gniazda zaworów.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

czek nie świeci.Na gazie jak widać jest inaczej.

zrobiłem jeszcze 115 -118 w czasie normalnej jazdy codziennej bez szaleństw do odcinki 

http://vaglogi.pl/log-002_033_y5Nv9W.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_D478Ug.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_73MT7Sk.html

 

Edytowane przez bagy

Opublikowano
58 minut temu, bagy napisał:

Wiem ze zawór DV jest do wymiany czy on może powodować póżne wstawanie turbiny?

Tak.

Co do pompy to podepnij manometr i sprawdź ale czasy wtrysku masakra.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, przem8 napisał:

Tak.

Co do pompy to podepnij manometr i sprawdź ale czasy wtrysku masakra.

czasy wtrysku na benzynie czy gazie? co masz na myśli? Ostatnie logi były robione tylko na gazie

 

Edytowane przez bagy

Opublikowano

Jak robisz logi dla porównania dla benzyny i lpg to w takich samych warunkach. 3 bieg i od 1000obr do odcinki z gazem w podłodze,inaczej ciężko miarodajnie porównać logi.  Ale widać że na lpg również jest tak samo źle jak na pb

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, pila24 napisał:

Jak robisz logi dla porównania dla benzyny i lpg to w takich samych warunkach. 3 bieg i od 1000obr do odcinki z gazem w podłodze,inaczej ciężko miarodajnie porównać logi.  Ale widać że na lpg również jest tak samo źle jak na pb

Co masz na myśli mówiąc źle ? wstawanie turbo? lambda?

Opublikowano
29 minut temu, bagy napisał:

czasy wtrysku na benzynie czy gazie? co masz na myśli? Ostatnie logi były robione tylko na gazie

Na benzynie, a te logi na gazie to sobie możesz... :P  Gaz Cię teraz nie interesuje. Na benzynie ma być igła, a potem się możesz gazem bawić.

Opublikowano

Czasy wtrysku masz zbyt długie,muszą być zgrane w czasie w zależności od obrotów i obciążenia silnika,tak aby dawka paliwa w pełni trafiła w cyklu suwowym do cylindra. 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, przem8 napisał:

Na benzynie, a te logi na gazie to sobie możesz... :P  Gaz Cię teraz nie interesuje. Na benzynie ma być igła, a potem się możesz gazem bawić.

no jak sprawdzę ciśnienie benzyny wtedy będę coś wiedział, ale po odczytach lambda na gazie widać że mieszanka nie jest taka uboga (a to może być zabójcze dla silnika) współczynnik lambda oscyluje w innych granicach i wiem że silnikowi nie zrobię krzywdy. Jutro kupie DV i może gdzieś znajdę kogoś kto sprawdzi pompę paliwa.

Póki co dziękuje za pomoc

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, pila24 napisał:

Czasy wtrysku masz zbyt długie,muszą być zgrane w czasie w zależności od obrotów i obciążenia silnika,tak aby dawka paliwa w pełni trafiła w cyklu suwowym do cylindra. 

jak brakuje paliwa (bo to sie czuje w czasie jazdy) to chyba nie ma zdziwienia że wtryskiwacze szaleją  

Opublikowano
3 minuty temu, bagy napisał:

jak brakuje paliwa (bo to sie czuje w czasie jazdy) to chyba nie ma zdziwienia że wtryskiwacze szaleją  

Na pb jak pompa siada to normalne że brakuje paliwa i czasy wtrysku są zbyt długie,na sprawnym lpg przy uszkodzonej pompie paliwa czasy wtrysku były by ok. Problem jest więc inny niż pompa paliwa zapewne. Dobrze by było wrócić do ori softu ecu.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

 

8 minut temu, pila24 napisał:

Na pb jak pompa siada to normalne że brakuje paliwa i czasy wtrysku są zbyt długie,na sprawnym lpg przy uszkodzonej pompie paliwa czasy wtrysku były by ok. Problem jest więc inny niż pompa paliwa zapewne.

po pomiarze ciśnienia benzyny bedzie wiecej wiadomo tylko musi mi ktoś zmierzyć bo nie mam sprzętu.

Opublikowano

Jakby logi na gazie zrobił do odcinki z pedalem w podlodze to można dyskutować. 

Edytowane przez przem8

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.