Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z półosią


Sebas29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jestem posiadaczem a4 b6 od miesiąca i jak się okazało mój egzemplarz miał zrobiony swap z Multi na manul. Ktoś włożył skrzynie FTX 5 biegów. Mój problem polega na tym że chce wymienić półosie ponieważ przeguby są rozwalone. Półosie po numerach OE jakie są fizycznie w samochodzie maja brak dostępności. Jak to ugryźć jak to dopasować? Zamowione 3 półosie i żadna nie pasuje od strony skrzyni. Prosze o pomoc. Auto to a4 b6 1.8t BEX. Napęd przód. Skrzynia po Swapie na FTX. 

Pozdrawiam 

20200527_195631.jpg

20200527_194350.jpg

20200527_193816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że skrzynia pochodzi z 2.0 ALT.

Może z końcówką AH lub AR będą pasowały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Tak jak wyżej kolega napisał skrzynia prawdopodobnie pochodzi z silnika ALT, numer tych które masz zamienia się na końcówkę FX jak na screenie powyżej. Potwierdza to też lista numeró OE dla zamiennika półosi z Lobro

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że pochodzi z 2.0 ALT. Dostępność połosi o tych numer jest zerowa, dlatego szukam zamiennika który bedzie pasował. Używane raczej odpadaja. Za 50 czy 100 zł beda pewnie takie jak moje.? a jakie jest Wasze zdanie na temat tej skrzyni z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym kupił używkę.

Chciałem kupić nowy przegub wewnętrzny, których po prostu nie ma nigdzie... Kupiłem używaną półoś za 30 zł, zrobiłem na niej z 15 tys km i wszystko ok.

Tym bardziej, że wymiana półosi nie jest trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubal2216 napisał:

Tak myślę, że skrzynia pochodzi z 2.0 ALT.

Może z końcówką AH lub AR będą pasowały?

 

Niestety nie pasuja od strony skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze fakt, że przy wyjmowaniu połosi nie musiałem rozpinać zawieszenia tylko lekko kierownice skrecilem i połos wyskoczyła. Tak jakby była za krótka z 1 cm. Strony sie zgadzają sprawdzałem czy na swoim miejscu są. 

No nic na piątek jeszcze inne półosie zamówiłem niby przegub zewnętrzny ma 98mm zamiast 88mm ale może podejdzie, a jak nie to będę celował w używke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamkniecia. Polosie pasuja idealnie od Passata B5 FL 130 KM. Po wymianie wszystko wróciło do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...