Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie ciśnienie podczas pracy klimatyzacji a4 b6


WunZUU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie diagnostyki klimatyzacji w moim samochodzie. Zauważyłem, że klimatyzacja zaczęła strasznie długo się "zbierać" zanim będzie dmuchało chłodnym powietrzem oraz zaczęła parować przednia szyba od zewnętrznej strony auta. Postanowiłem dzisiaj podłączyć się i sprawdzić parametry klimy. Na zapłonie w układzie było ciśnienie 5/6 barów ~ 25% z czujnika ciśnienia. Po uruchomieniu silnika prąd sterowania był powyżej 0.600A, ale ciśnienie w układzie nie podnosiło się powyżej 9/10 bar maksymalnie. Jest to bardzo dziwne, ponieważ takie ciśnienie może być podczas gdy w aucie jest już chłodno, natomiast tutaj prąd sterowania sprężarką nie spadał, a ciśnienie nie rosło. Co może być przyczyną? Chyba odrzucić trzeba ilość czynnika, skoro było ponad 5 bar w układzie. Warto jeszcze dodać, aczkolwiek nie wiem czy odczytałem dobry parametr. Ważna jest jeszcze chyba temperatura parownika i wynosiła 3 stopnie. W samochodzie robi się chłodno, nie powiem że nie, ale w seacie z 2009 roku klimatronic dmucha szybciej, mocniej i chłodniej. Proszę o pomoc ):  

Edytowane przez WunZUU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był zmieniamy osuszacz i dlawik  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, auto mam niecały rok więc mógł nie być wymieniany nigdy. Ale bardzo ważna sprawa, teraz doczytałem jak działa oszuszacz i pisało, że przy jakiejkolwiek ingerencji w układ przy spuszczaniu czynnika, ważne jest aby go wymienić, bo staje się bezużyteczny po chwili na otwartym powietrzu. A u mnie klimatyzacja była rozmontowana na czas naprawy blacharskiej

Edytowane przez WunZUU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niestety jedyne co mi zostaje, to jutro umówić się na serwis klimy, wymienić dławik i osuszacz na nowy. Tylko zostaje pytanie czemu kompresor daje ciśnienie max 10 bar i to ciężko. Częściej było 9 bar przez większość czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez osuszacz, wilgoć jest w ukladzie, blacharz pi...zda, nie zabezpieczył przewodów i skraplacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa, że po wymianie osuszacza sprężarka ruszy ? A jeszcze takie szybkie pytanie, czy są jakieś modele osuszacza względem, nie wiem? Silnika? oraz jaka ta dysza powinna mieć średnicę, bo też nie wiem czy przewód wysokiego ciśnienia jest od tego auta.

Edytowane przez WunZUU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim aucie kompresor pracuje cały czas, bez względu na to czy Klima działa czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie chodziło mi o to, że po wymianie osuszacza zacznie generować większe ciśnienie, niż te max 10 barów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak sprawdzić jaki dokładnie zawór kupić i jaki model osuszacza, ponieważ u mnie znawcy od klimatyzacji potrafią głównie podpiąć i wpuścić czynnik, albo odgrzybić. Więc zastanawiam się czy samemu nie kupić i tylko zawieźć na wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem podeślę Ci  info bo teraz nie mam dostępu do ETKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 17:23, WunZUU napisał:

WAUZZZ8E74A139184 Proszę

dławik - 8E0 820 177

osuszacz - 8E0 820 193 P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję (: jutro umówię się na wymianę. A jeszcze tak dopytam przy okazji, te parowanie szyby po zewnętrznej stronie to zwykła fizyka, czy coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 22:17, WunZUU napisał:

Dziękuję (: jutro umówię się na wymianę. A jeszcze tak dopytam przy okazji, te parowanie szyby po zewnętrznej stronie to zwykła fizyka, czy coś jest na rzeczy?

Niech sprawdza odpływ skroplin , czy woda nie stoi w parowniku, i wymienić filtr kabinowy, bo pewnie nie był zmieniany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 22:17, WunZUU napisał:

Dziękuję (: jutro umówię się na wymianę. A jeszcze tak dopytam przy okazji, te parowanie szyby po zewnętrznej stronie to zwykła fizyka, czy coś jest na 

Norma ,różnica temperatur ,wystarczy 1,2 stopnie dać wyżej i parowanie nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robert1987 napisał:

Niech sprawdza odpływ skroplin , czy woda nie stoi w parowniku, i wymienić filtr kabinowy, bo pewnie nie był zmieniany.

Pozdrawiam.

Filtr kabinowy ma niecały rok, a odpływ z parownika jest drożny, ponieważ kapie woda pod samochodem. Aczkolwiek okazało się, że w układzie w niecały rok zostało z 520 gram czynnika niecałe 300 gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg2505 napisał:

Norma ,różnica temperatur ,wystarczy 1,2 stopnie dać wyżej i parowanie nie występuje

Z tym parowaniem jest tak że przez cały rok nie występowało (przy takim samym ustawieniu klimatronika) potem nagle zaczęło się pojawiać, a teraz znowu znikło :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...