Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł BT dokładany


romankan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dołożyłem do auta moduł telefonu BT ale nie mogę się z nim połączyć żeby sprawdzić kodowanie. Posiadam kabel HEX+CAN Vag 12.12  Telefon po włączeniu BT wykrywa moduł Audi UHV i połączy się ale na radiu RNS-E nie można wykonać połączenia.Po wcisnięcu klawisza telefon w radiu jest napis "telefon nie jest aktywowany) Przy probie połączenia z radiem i navi ten program też nie ogarnia a kabel KKL i VCDS Lite połączy z radiem i navi a telefonem nie (77).Kodowanie radia jest 0301117. Może jest ktoś z okolic Żywca co by pomógł to uruchomić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat klon 12.12 to najgorsza opcja do b6/b7 bo ma problemy żeby się w nich łączyć , kkl jest lepszy ale jak widzisz z telefonem też ma problemy , gdybyś przejżał tematy o bluetooth to trafiłnyś ze można spróbować najpierw łączyć się na wyłączonym zapłonie i dopiero po chwili włączyć zapłon.

Jaki numer masz tego BT ? 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniejsze i 12.12 też daje rade, ale trzeba can timeout dać z 0 na 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Wczesniejsze i 12.12 też daje rade, ale trzeba can timeout dać z 0 na 1...

była taka seria 12.12 bez obsługi linii L na pinie 15 obd  ( brak wyprowadzenia na PCB ) to nie miał szans się połączyć z połową rzeczy w A4 b6/b7 i a6 c5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał wierzę, bo ogólnie te wcześniejsze klony słabe były... Dopiero te teraz na atmega z bootloaderem działają naprawdę fajnie ? wcześniej a to się wysypywały przy kodowaniu, a to przy adaptacji... Długo myślały... 

Ale zmiana can timeout pomaga w wielu przypadkach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Banan napisał:

Akurat klon 12.12 to najgorsza opcja do b6/b7 bo ma problemy żeby się w nich łączyć , kkl jest lepszy ale jak widzisz z telefonem też ma problemy , gdybyś przejżał tematy o bluetooth to trafiłnyś ze można spróbować najpierw łączyć się na wyłączonym zapłonie i dopiero po chwili włączyć zapłon.

Jaki numer masz tego BT ? 

8P0 862 335 M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się połączyć z BT przez LITE 1.2 i przestawiłem kodowanie na 0011822 adaptacje 133 na 1 no i lipa wyświetla "telefon nie jest zainstalowany" brak ikony sieci i BT na radiu obok godziny a  na telefonie jest połączenie z Audi UHV 7704. Czy coś jeszcze trzeba kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakodowania-moduł bt,radio, zegary,oraz kiera MF jeżeli posiadasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radia nie kodowałem, w radiu jest 0301117 mam multifunkcje zmieniarkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pila24 napisał:

Do zakodowania-moduł bt,radio, zegary,oraz kiera MF jeżeli posiadasz. 

może wiesz jakie mają byc kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opisane w temacie o BT,z pewnością czytałeś ten temat skoro robiłeś tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...