Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ładna bestia:kox:

Opublikowano
  • Autor
W dniu 2.08.2023 o 12:50, A4b6quattro napisał(a):

Ładna bestia:kox:

Dziękuje, i jest do wzięcia ?

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Cześć. Sprzedała się? :)

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, monthrey12 napisał(a):

Cześć. Sprzedała się? :)

Hej, miałem ją w wakacje przez miesiąc wystawioną, było kilka telefonów, potem pojechałem urlop ogłoszenie się skończyło i jakoś tak auto zostało. Jeżdżę nią czasem, teraz zrobiłem większy serwis, jeszcze chce lakierniczo doporowadzić kilka miejsc do porządku i chyba znowu ją wystawię. 

W każdym razie jest do wzięcia, kupiłem kolejne projekty i tam teraz się skupiam

  • 1 rok później...
Opublikowano

Cześć wszystkim,

 

Chciałem się przywitać w temacie jako nowy właściciel. Auto nabyłem w maju 2024r. Osoby, które były w Bukowinie to już mnie znają 😃.

Auto staram się doprowadzić do jak najlepszego stanu fabrycznego z drobnymi udoskonaleniami i poprawkami.

Robię wszystko żeby auto było w jak najlepszej kondycji.

 

Auto ma godne towarzystwo w rodzinie 😎😎.

20250418_183511.thumb.jpg.14def8262a35e201a349a9d7606f48c2.jpg

 

 

 

️Czerwiec 2024r.

Na pierwszy ogień poszło ogarniecię środka, czyli opadająca podsufitka, obszycie mieszka, gałki i rączki hamulca ręcznego oraz przywrócenie dekoru gałki zmiany biegów do wyglądu fabrycznego.

 

20240815_114903.thumb.jpg.a29515470dacb1b26a30cceb1e636a84.jpg

 

20240815_114911.thumb.jpg.5ce11aa43025bbf0d3dc44fbd8559da6.jpg

 

20240815_114919.thumb.jpg.e8d816101e279b8f06e9464718151273.jpg

20240816_201357.thumb.jpg.3d03107c71fc0ec00c61bd0c4ce21750.jpg

 

20240816_201403.thumb.jpg.35fe60f356f5e9c0a594e59e0a12666b.jpg

 

20240925_161507.thumb.jpg.9666c311f3cca9d9e60e6ea3545d4d37.jpg

 

20240927_123129.thumb.jpg.123cc73575d4e4d68a105983c50eb2ff.jpg

 

20240927_173310.thumb.jpg.1998deb71692febcd611da05f238873b.jpg

 

️Wrzesień 2024r.

Została podjęta decyzja żeby odświeżyć hamulce ale po demontażu i zweryfikowaniu stanu zawieszenia, stwierdziliśmy, że ogarniamy zawieszenie kompleksowo. Przednie zawieszenie zostało zdemontowane i wszystko zostało ogarnięte(wahacze, hamulce i amortyzatory).

Następnie przeszliśmy do demontażu belki zawieszenia tylnego i oddania jej do piaskowania. Nie obyło się bez niespodzianek. Pęknięta sprężyna czy amortyzator, który nie był z zestawu zawieszenia gwintowanego. Po kontakcie z centrum obsługi Bilstein okazało się, że amortyzatory z lini B16 nie są sprzedawane osobno i trzeba kupić cały zestaw. Udało się, kupić kompletne zawieszenie tylne z serii b14 z roku 2022(Łotwa), które jeździło w rs4 sedan i różni się tylko opcją regulacji twardości. 

Wymienione zostały wszystkie elementy oprócz prostych wahaczy. Każda śruba, nakrętka czy podkładka nowa. 

Po ściągnieciu zawieszenia postanowiłem wykorzystać okazję i trochę ogarnąc dół samochodu. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy aby było to zrobione jak najlepiej. W planach jest zrobienie całego dołu z piaskowaniem ale na to jeszcze przyjdzie czas. Rdza zostala zeszlifowana, potraktowana frezami i papierem ściernym. Na gołą blachę koroplex, później farba podkładowa okrętowa z HEMPEL i na to poliuretan HEMPEL. Myślę, że trochę to powstrzyma rdzę do czasu konserwacji. 

 

Screenshot_20250728_210355_Messenger.thumb.jpg.796e3d9909f9edeaa361258b67931200.jpg

 

 

Messenger_creation_50131DE7-199E-4075-A11A-C884DFC52953.thumb.png.0fb25b9998f07b0e1aa7d6abef47d52f.png

 

Screenshot_20241216_104933_Chrome.jpg.a3f1527d1b2b503ba301f3c247907dcd.jpg

 

Messenger_creation_EE628C6B-3020-4908-974A-2519AAFCE75D.thumb.png.23509c67e7b2947dae05c1e343279fb4.png

 

Resized_20241024_103916_1729759167549.jpeg.f7683b96fd2d6ae784538d71b5473b4c.jpeg

 

20241020_142027.thumb.jpg.3fb59f2881d5e8b9c072e0374f05ae49.jpg

 

20241101_103627.thumb.jpg.4eadbeeb4882460dfffda514f03fe823.jpg

 

20250216_120111.thumb.jpg.0e2d8d647410ef5439b34d4f6c84058f.jpg

 

 

️ Marzec 2025

Udało się zlożyć samochód i przygotwać się na Bukowinę. Nowe opony letnie Toyo, korekta lakieru i ogarnięcie ostatnich elementów układanki. Lakierowanie zderzaka i spoilera klapy bagażnika, kupno nowego grilla z ASO.

 

20250301_171251.thumb.jpg.1f0e4280a07bd5d2e61aabf96f470906.jpg

 

20250301_171508.thumb.jpg.7f36ecb38c609b8d91c6582517a04063.jpg

 

20240819_114218.thumb.jpg.7b5c14ca00a2007f1ecad129b071e279.jpg

 

20250330_093347.thumb.jpg.41b25566ed33c23bcace9d2caf215c1d.jpg

 

Messenger_creation_7F495233-34CC-4192-97AA-9F280FDFE476.thumb.png.d5a08d7629ddf29923fd40380bd4de84.png

 

20250331_161348.thumb.jpg.e59f54144a1979eeddd8df354b16b469.jpg

 

20250330_093426.thumb.jpg.94a8dbe43b54ab2e5ca12fc7cba693b6.jpg

 

 

️ Lipiec 2025r. 

I mnie dopadła przypadłość klekoczącej klapy kolektora ssacego. Auto aktualnie rozebrane i czekamy na części. Przy okazji montażu carbonowej klapy kolektora, wymieniamy zaworki i dysze olejowe, montujemy podkładki pod kolektor ssacy 5mm od SID, czyszczenie odmy i wymiana zaworu, demontaż pompy SAI, wymiana uszczelniacza koła pasowego(cieknie). Otrzymałem również poduszki silnika z 034 motorsport, zobaczymy czy zmiana na plus czy na minus? 

Czy auto było trzymane pod kocem? Tego nie wiem, teraz jest 😈. Oczywiście w formie żartu, w garażu jak co roku mamy jaskółki więc musiałem je okryć 🫣.

 

Messenger_creation_8B56B721-BDDB-419F-BADB-3ACC50B089E2.thumb.png.ef916650cc44b908ac205e5ed68f377c.png

 

20250719_145428.thumb.jpg.79fbef6851f7c5887b10edd5f1d81c5c.jpg

 

20250719_142211.thumb.jpg.2d6bbad2600e247fde3b76df21ec86e0.jpg

 

 

Edytowane przez Monti

Opublikowano

Dobra robota Patryk. W końcu auto doczekało się opisu. Powodzenia w dalszych planach.

Opublikowano
1 minutę temu, Rob@k napisał(a):

Dobra robota Patryk. W końcu auto doczekało się opisu. Powodzenia w dalszych planach.

Walczymy dalej i sie nie poddajemy. Na następną Bukowinę będzie lepiej 😎

Opublikowano

Trzeba będzie zabrać drugi komplet kół na zimę :nabijasie:

Opublikowano
2 minuty temu, Rob@k napisał(a):

Trzeba będzie zabrać drugi komplet kół na zimę :nabijasie:

Wrzucę Tobie na pakę 🫣

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Auto prawie złożone, czekamy na ostatnie elementy układanki. Uszczelkę maski i zbiorniczek płynu chłodniczego. Przy okazji odświeżylismy kolektor ssący w kolor zacisków. 

 

Planuję zakup felg 18 8j et35 z oponą 235/40. Czy taki set wejdzie bez problemu? 

 

20250815_153000.thumb.jpg.7d3c7b43304a07bdb00389c132913d94.jpg

Edytowane przez Monti

Opublikowano

Coś ty znowu robił? Więcej go rozbierasz jak jeździsz 🤣

Opublikowano
22 minuty temu, Rob@k napisał(a):

Coś ty znowu robił? Więcej go rozbierasz jak jeździsz 🤣

No klapę kolektora ogarniałem bo się zrobił na niej luz i zaczęła stukać... Ale w piątek już powinien wyjechać 😅

 

 Przy okazji te podkładki żeby kolektor podnieść i matę termiczną nakleiłem 🫣

Messenger_creation_E884DEC2-E48A-4983-BD03-BCEC3A0E9FE4.png

Messenger_creation_08D09DD4-B830-48EC-A031-CF4D1802E4A5.png

Edytowane przez Monti

Opublikowano
7 godzin temu, Monti napisał(a):

Planuję zakup felg 18 8j et35 z oponą 235/40. Czy taki set wejdzie bez problemu? 

Na miękko. Przy 1BV i oponie 225/40R18 szerokości 8" i ET30 jest równo z przednim błotnikiem, tył jest zapas.

Opublikowano
47 minut temu, george napisał(a):

Na miękko. Przy 1BV i oponie 225/40R18 szerokości 8" i ET30 jest równo z przednim błotnikiem, tył jest zapas.

Tak myślałem, bo aktualnie jest dtm 18 8j et43 i trochę zapasu jest. Te 8mm nie powinno zrobić problemu. Felgi zarezerwowane, czekam na wysyłkę. 👌

Opublikowano
Godzinę temu, Monti napisał(a):

Tak myślałem, bo aktualnie jest dtm 18 8j et43 i trochę zapasu jest. Te 8mm nie powinno zrobić problemu. Felgi zarezerwowane, czekam na wysyłkę. 👌

Miałem 8x18J ET43 i te 13 mm na stronę wnosi na plus.

Opublikowano
Godzinę temu, george napisał(a):

Miałem 8x18J ET43 i te 13 mm na stronę wnosi na plus.

Takiego info potrzebowałem. We wtorek powinny być u mnie, przełożenie opon i na auto 😎

Opublikowano

So .8x18J ET43  aluminum wheels need no distance or ?

Are they scraping on some biger lod , lets say tree more person or somting in car ? 

Opublikowano
5 godzin temu, MarioR34 napisał(a):

So .8x18J ET43  aluminum wheels need no distance or ?

Are they scraping on some biger lod , lets say tree more person or somting in car ? 

They fit perfectly on A4/S4 B6/B7 

Opublikowano
W dniu 22.08.2025 o 09:53, MarioR34 napisał(a):

So .8x18J ET43  aluminum wheels need no distance or ?

Are they scraping on some biger lod , lets say tree more person or somting in car ? 

18x8 et43 no needs distance... Full tank, 3 ppl in car and 0 scrap. :)

Opublikowano

Thank you .I did read the topic , so  many cool  cars ,  countless happy kilometers with them  ,at the end , did you sell the car or not ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.