Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność


NelsonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Czytamy ze zrozumieniem. Tylko dalej nie wiem jak stwierdzili na 100% uszkodzenie czujnika przy uszkodzonej wiązce. 

Może trzeba Ultra jeździć tylko zimą. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rob@k napisał:

Czytamy ze zrozumieniem. Tylko dalej nie wiem jak stwierdzili na 100% uszkodzenie czujnika przy uszkodzonej wiązce. 

Może trzeba Ultra jeździć tylko zimą. 

Przy tym samym kole był uszkodzony czujnik i wiązka.

Oczywiście wcześniej potwierdził to elektryk (vcds)

Czujnik był tak zapieczony, że ciężko go było wymontować.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, NelsonPL napisał:

Przy tym samym kole był uszkodzony czujnik i wiązka.

Oczywiście wcześniej potwierdził to elektryk (vcds)

Czujnik był tak zapieczony, że ciężko go było wymontować.

Jak jest uszkodzona wiązka czujnika to nawet jak założysz pozłacany czujnik to i tak będzie dalej błąd czujnika , vcds wskazał błąd czujnika bo nie widzi jego skoro wiązka uwalona . Twój czujnik ABS mógł byc dobry . Zaczyna się wymianę od wiązki skoro wiesz że trafiona a nie od czujnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, karolek_ust napisał:

Jak jest uszkodzona wiązka czujnika to nawet jak założysz pozłacany czujnik to i tak będzie dalej błąd czujnika , vcds wskazał błąd czujnika bo nie widzi jego skoro wiązka uwalona . Twój czujnik ABS mógł byc dobry . Zaczyna się wymianę od wiązki skoro wiesz że trafiona a nie od czujnika 

O tej wiązce pisał już ze 2 miesiące temu ale ASO i VCDS stwierdzili błąd czujnika i tak ma być pomimo że przez uwaloną wiązkę brak komunikacji z czujnikiem wiec co miał wskazać vCDS oczywiście uwalony czujnik 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie masz zjebany sworzeń końcówki drążka kierowniczego skoro wahacze wymieniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kristof91 napisał:

Czyli pewnie masz zjebany sworzeń końcówki drążka kierowniczego skoro wahacze wymieniałeś

Być może lecz pisał że sworzeń wahacza 

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń ale taki co nie byl wymieniany..Dzis auto sprawdzali i pozwolili z tym jezdzic do 1go Zrobią jak będą robić z ABS (wiązka)

Czujnik ABS byl uwalony.

Wymieniony na nowy.

Zaznaczam że trzeszczy w czasie silnego nagrzania auta (jak stoi na słońcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniłeś komplet wahaczy to jak sworzeń został nie wymieniony? :facepalm:. Czujnik ABS jak stwierdzili ze uwalony. Robią cie mechanicy jak młodego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rob@k napisał:

Jak wymieniłeś komplet wahaczy to jak sworzeń został nie wymieniony? :facepalm:. Czujnik ABS jak stwierdzili ze uwalony. Robią cie mechanicy jak młodego. 

Jak widzą że się nie zna to mu będą powietrze w kołach zmieniać z letniego na zimowe . Czujnik uwalony pokazal vcds bo wiązka nie pozwala go zobaczyć . Teraz nowy czujnik wsadzili o cooo dalej błąd to musi pan wiązkę zmienić jednak . Co mieli powiedzieć że ich błąd że źle usterkę zdiagnozowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolek_ust napisał:

Jak widzą że się nie zna to mu będą powietrze w kołach zmieniać z letniego na zimowe . Czujnik uwalony pokazal vcds bo wiązka nie pozwala go zobaczyć . Teraz nowy czujnik wsadzili o cooo dalej błąd to musi pan wiązkę zmienić jednak . Co mieli powiedzieć że ich błąd że źle usterkę zdiagnozowali 

Zanim auto trafiło do serwisu, sam osobiście widziałem stan wiązki. Więc takie kity zostaw sobie dla siebie.:)

Wahacze wszystkie są nowe i zero luzów itp

I nie jest to sworzeń wahacza, jeśli chodzi o ścisłość. (sprawdzone w serwisie)

Wahacze nowe sprawują się idealnie.:dance2:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli widziałeś stan wiązki trzeba było ją naprawić w pierwszym rzędzie.

To w takim razie co skrzypi? 

Bo piszesz, że sworzeń chociaż to nie sworzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tutaj od kilku dobrych miesięcy.......nie zaglądałem na forum wogóle. 

Ale pierwsze wejście od chyba dobrego pół roku i co.....pierwszy temat jak  sprzed  dekady ........on i jego ślicznotka......kuźwa to jest lepsze od Mody na sukces .......poświęcę się i cofnę się tutaj do momentu jak zaprzestałem zaglądać.......cierpliwości :shock3:

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy Nelsonito nie ma pojęcia o mechanice pojazdowej, przepisuje na forum co mu majstry na zaufanym serwisie opowiedzą i tak się kręci temacik ale chociaż śmiesznie jest jak się upiera przy swoim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wiąska ABS prosto z ASO z Niemiec już dotarła.:dance2::drunk::hi:

 

20220726_170322.jpg

20220726_170259.jpg

20220726_170343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwszy temat jaki przelecialem szybko bo szczerze to brakowalo mi juz Cierpliwosci . 

 Moja rada jesli jestes fanem Aso to zapie**ol jakies nowe felgi z ASO Audi rozmiar o 2" wiekszy . Mysle ze felga to wydatek tylko 2000 PLN od sztuki tak sie domyslam bo siedze w UK i tutaj ceny masz 600£ ++ za kolo ?‍♂️

 Do tego zawieszenie nowe gwintowane dobre jak czesci z ASO albo i znacznie lepsze typu Bielstein B16 cena okolo 8000 PLN plus kinus i w tedy w koncu pokazesz ze auto wyglada .  

 Aha opony tez jakies kozackie MIchelinki co by bylo cicho i wygodnie Piloty sporty . 

 Obejrzyj moj temat auta to zobaczysz . Tez robile RS4 Limo wszystko na oryginale i efekt jest widoczny tych zmian .

 Pozdro bez odbioru

Edytowane przez Savo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Savo napisał:

To jest pierwszy temat jaki przelecialem szybko bo szczerze to brakowalo mi juz Cierpliwosci . 

 Moja rada jesli jestes fanem Aso to zapie**ol jakies nowe felgi z ASO Audi rozmiar o 2" wiekszy . Mysle ze felga to wydatek tylko 2000 PLN od sztuki tak sie domyslam bo siedze w UK i tutaj ceny masz 600£ ++ za kolo ?‍♂️

 Do tego zawieszenie nowe gwintowane dobre jak czesci z ASO albo i znacznie lepsze typu Bielstein B16 cena okolo 8000 PLN plus kinus i w tedy w koncu pokazesz ze auto wyglada .  

 Aha opony tez jakies kozackie MIchelinki co by bylo cicho i wygodnie Piloty sporty . 

 Obejrzyj moj temat auta to zobaczysz . Tez robile RS4 Limo wszystko na oryginale i efekt jest widoczny tych zmian .

 Pozdro bez odbioru

No ale wieszaka na marynarkę to Ty kolego nie masz... sprawdzałem :unsure: A ultra ma. I tak ma być tylko ASO, kawa i czyste nakremowane dłonie, dwie lewe.

  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 22:37, Awra napisał:

No ale wieszaka na marynarkę to Ty kolego nie masz... sprawdzałem :unsure: A ultra ma. 

:grin::grin::lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 22:37, Awra napisał:

No ale wieszaka na marynarkę to Ty kolego nie masz... sprawdzałem :unsure: A ultra ma. I tak ma być tylko ASO, kawa i czyste nakremowane dłonie, dwie lewe.

I auto Hold! Przecież to najważniejszy system w aucie. Najlepiej się sprawdza oczywiście z manualna skrzynia?

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 18:16, Wandej napisał:

I auto Hold! Przecież to najważniejszy system w aucie. Najlepiej się sprawdza oczywiście z manualna skrzynia?

Pewnie że się sprawdza. Zawsze z niego korzystam, już od dwóch lat.

Jestem z niego bardzo zadowolony, tak samo jak z 3 strefowej klimy i ogrzewania postojowego.:dance2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, NelsonPL napisał:

Pewnie że się sprawdza. Zawsze z niego korzystam, już od dwóch lat.

Czas przeszły Panie Nelsonito. Powinieneś napisać ' korzystałem '.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...