Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z hamowaniem i dziwne piszczenie przy desce rozdzielczej


Tiger500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam Audi A4 B5 1,9 Tdi ze skrzynią automatyczną. W niedziele skręciłem koła i wycofywałem...musiałem to zrobić dośc energicznie i poczułem lekki trzask. Włączam bieg i nic....zaholowałem do mechanika i tam sie okazało, że półośka wysunęła się z przegubu. To jest już naprawione, ale dziś zauważyłem, że przy niskich prędkościach coś piszczy w desce rozdzielczej (lub niżej) ale jest to dżwięk jakiegoś załączonego urządzenia...Dodatkowo podczas hamowania, przy niskich prędkościach (10 km/h) hamulec zaczyna przerywać - jakby załączał się ABS - tyle, że jest sucho....

Czy myslicie, że moze być to problem z czujnikiem ABS-u (może mechanik coś namieszał przy naprawie półoski)?

czy mogę wyciągnąć bezpiecznik od ABS żeby to sprawdzić?

VAG błędów nie pokazuje przy ABS, ale nie idzie zrobić testu wyjśc - nie łączy się....

Czekam na opinie

Pzdr

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokładnie ten sam problem.kiedy jade na pierwszyn biegu dośc wolno to wtedy słychać przy desce dziwny dzwięk.ten dzwięk kojarzy mi sie z nakręcanie zegarka:).a z abs tez coś sie dzieje.naprzyklad dojeżdzam do skrzyżowania mam niecałe 10 km\h i załącza sie abs.samochód mam prawie rok i zdążyłem sie do tego przyzwyczaić.pracuje w zakladzie napraw powypadkowych i mam dostęp do vaga.ale nic nie znalazł.0 błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną załączania abs przy zwalnianiu może być pęknięty pierścień abs na półosi, w wyniku czego obraca on się luźno wokół niej i podaje fałszywy sygnał do komputera. Ostatnio naprawiałem dwa auta z takimi objawami i to właśnie było przyczyną. W takim przypadku vag nie pokaże błędów ponieważ komputer czyta to jako normalne działanie abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna moze byc zle ustawiony czujnik absu w kole lewym badz prawym sprawdzic i nie cudowac i uzyc opcji szukaj przedewszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy może to być uszkodzenie sterownika abs-u? :mysli:[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 11:34_________________________________________________eureka abs naprawiony.Dziś znajomy mechanik wymianiał mi prawy przegub.Poprosilem go aby oblukal czujniki abs.Popatrzył i naprawił.A przyczyną był wysuniety lewy czujnik.A ja jeżdziłem z tym ponad rok czasu.Ale teraz jest bajeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

dokladnie u mnie wystarczyło przeczyścic czujnik i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...