Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej z tyłu silnika oraz dziwne dźwięki


Bazzyliano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać skąd może być tyle oleju (być może starego) z tyłu silnika jak na filmie. Raz na jakiś czas czuję jego spaleniznę w samochodzie jak jadę z otwartymi szybami. Spadku ilości oleju na razie nie zaobserwowałem ale mało jeżdżę więc trudno określić. Na pokrywie zaworów widzę że ktoś coś sylikonował z wierzchu (poprzedni właściciel). Chciałbym się również zapytać o dźwięki które idą z silnika. Jeden dźwięk (pokazany na filmie) pojawia się spontanicznie (nie zawsze, na postoju i luzie, rzadziej przy ruszaniu) i przypomina takie pierdzenie, może tłumik? Inny dźwięk już moim zdaniem poważniejszy pojawia się podczas jazdy, najlepiej słychać go przy małych prędkościach tak 5-30km/h na 1, 2 lub 3 biegu. Przypomina on mi takie trochę grzechotanie ale bardziej metaliczne. Dźwięk ten NIE pojawia się na postoju przy dodawaniu gazu ale za to pojawia się np. przy wyjeżdżaniu z garażu podziemnego stromym podjazdem. Dźwięk pojawia się spontanicznie raz się pojawia raz nie, ale zauważyłem też że pojawia się przy raczej lekkim dodawaniu gazu, przy mocnym nie pojawił się ani razu. Niestety nie posiadam filmu do tego ostatniego objawu. Z góry proszę o wyrozumiałość jestem laikiem motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niby wycieki co pokazujesz to są raczej pozostałości po niechlujnej wymianie oleju, po odkręceniu filtra zarzygane wsio dookoła i nie wyczyszczone. Co do silikonu na pokrywie to moja wersja jest taka, że ktoś długo jeździł z padniętym napinaczem/łańcuchem rozrządu i przetarło pokrywę. Dzwonić Ci może klapka wg czasem lub masz nieszczelność przy turbo, kolektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz słychać przy zimnym rozruchu przez 1sek. Będę musiał zdjąć tą pokrywę kiedyś ale na razie nie mam czasu, no i chyba bym musiał od razu uszczelkę wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 02:24, Bazzyliano napisał:

Napinacz słychać przy zimnym rozruchu przez 1sek. Będę musiał zdjąć tą pokrywę kiedyś ale na razie nie mam czasu, no i chyba bym musiał od razu uszczelkę wymienić. 

Pokrywę też wymień...Kosztuje ona tyle, co tubka sylikonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem czym jest spowodowany pęknięty wężyk... Tylko co on powoduje gdy jest pęknięty, chodzi o skutek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakłada się Filtrona do uturbionych silników. Ma mniejszy przepływ, a później płacz bo napinacz trzeba wymieniać. Miałem już taki przypadek, także ostrzegam. Pozdrawiam czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...