Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Mocowanie pokrywy silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy ma ktos zdjecie jak ma byc mocowana oslona silnika do 1,9 TDI bo kupilem oslone i nie mam jej jak zamontowac. Domyslam sie ze tam maja byc jakies wsporniki do oslona ma ktos foto?? Drugie pytanie jak nazywaja sie te sruby do mocowania tej osoly bo chce je kupic a nigdzie nie moge ich znalesc

Opublikowano

śruby tylko w ASO :cool1:

Opublikowano
  • Autor

to pojade do nich. A wiesz moze jaka cena???

Opublikowano

to pojade do nich. A wiesz moze jaka cena???

:no:

Opublikowano

masz trzy specjalne wkręty z przodu pod zderzakiem i trzy wkręcane z tyłu. Z tyłu skręca się to łącznie z osłoną skrzyni. Wkreca się w spinki zamocowane na takiej listwie blaszanej. Bardzo ważne jest to by w tylniej części zamontować dłuższe wkety (o 2mm) a w przedniej krótsze - różnią się kolorem jedne sa czarne drugie są srebrne ale wyleciało mi które gdzie są.

jak chcesz by potrzymała osłona kup spinką, kołek i podkładką - taki kpl. mocuje się w nadkolu x 2 czyli na obie strony 4 kpl.

osłona skrzyni w tylniej części ma dwa krótsze wkręty.

Poszukaj ofert firmy Romix mają wszystkie te pierdoły taniej niż w ASO

Pozatym było na forum tylko trzeba poszukać

Opublikowano
  • Autor

masz trzy specjalne wkręty z przodu pod zderzakiem i trzy wkręcane z tyłu. Z tyłu skręca się to łącznie z osłoną skrzyni. Wkreca się w spinki zamocowane na takiej listwie blaszanej. Bardzo ważne jest to by w tylniej części zamontować dłuższe wkety (o 2mm) a w przedniej krótsze - różnią się kolorem jedne sa czarne drugie są srebrne ale wyleciało mi które gdzie są.

jak chcesz by potrzymała osłona kup spinką, kołek i podkładką - taki kpl. mocuje się w nadkolu x 2 czyli na obie strony 4 kpl.

osłona skrzyni w tylniej części ma dwa krótsze wkręty.

Poszukaj ofert firmy Romix mają wszystkie te pierdoły taniej niż w ASO

Pozatym było na forum tylko trzeba poszukać

Chodzi mi o oslone(pokrywe) silnika a nie o dolna oslone

Opublikowano

Jeżeli sam naprawiasz auto, to kup ori w ASO,

dlatego, że jak najpierw sam je dokręcisz ( bardzo lekko trzeba) - to będziesz pewny, że je później odkręcisz nie urywając.

Jeżeli jednak do twojego auta będzie dotykał się mechanik, to kupuj jak najtaniej,

dlatego, że mechanior zawsze dokręca te nakrętki i efekt jest taki:

- najdalej po drugim zdjęciu pokrywy urywają się gumowe amortyzatory szpilek - i wtedy trzeba wymieniać, i tak encore, encore .

Dodam tylko, że wykręcenie urwanej szpilki to czasami poezja...

Przerabiałem to kilka razy :evil:

Moja rada:

- zrób dobry uczynek: wkręć w sporniki śruby 6x60

- między pokrywą a wspornikiem daj zrobioną z grubej gumy podkładkę

Trzyma i amortyzuje pokrywę jak trzeba, jest za darmo i zawsze odkręcisz... :good:

Opublikowano

pablo_ns to może przeedytuj tytuł na "pokrywę"

jak masz możliwość wpakuj fotkę pokrywy i silnika z góry - może pokrywe masz od innego silnika?

Opublikowano

to pojade do nich. A wiesz moze jaka cena???

Jeśli dobrze pamiętam kupowałem jakieś 1,5 roku temu za 17 zł/szt w ASO.

Opublikowano

masz trzy specjalne wkręty z przodu pod zderzakiem i trzy wkręcane z tyłu. Z tyłu skręca się to łącznie z osłoną skrzyni. Wkreca się w spinki zamocowane na takiej listwie blaszanej. Bardzo ważne jest to by w tylniej części zamontować dłuższe wkety (o 2mm) a w przedniej krótsze - różnią się kolorem jedne sa czarne drugie są srebrne ale wyleciało mi które gdzie są.

jak chcesz by potrzymała osłona kup spinką, kołek i podkładką - taki kpl. mocuje się w nadkolu x 2 czyli na obie strony 4 kpl.

osłona skrzyni w tylniej części ma dwa krótsze wkręty.

Poszukaj ofert firmy Romix mają wszystkie te pierdoły taniej niż w ASO

Pozatym było na forum tylko trzeba poszukać

Chodzi mi o oslone(pokrywe) silnika a nie o dolna oslone

Podaj numer części którą kupiłeś.

Opublikowano

taktuś ma rację taką naprawę zrobiłem koledze i hula za free . Powodzenia

Opublikowano

443 133 741 A , ok 20,- zł sztuka

  • 3 lata później...
Opublikowano

mam prosbe do kolegow i kolezanek posiadajacych motor 1.8T. kupilem sobie oslone silnika, to gorna nad pokrywa zaworow bo byla polamana. jednak nie wiem jak to sie stalo, ale nie spojrzalem i zamowilem taka jakby w calosc, a okazalo sie, ze ja mialem taka laczona.

w zwiazku z czym ta nowa nie ma zupelnie jak zalozyc - brakuje jakis wspornikow lub uchwytow. czy moglby ktos wrzucic fotke silnika po zdjeciu tej [pokrywy, zebym mogl zobaczyc czego mi brakuje?

pozdrawiam

Opublikowano

Moja rada:

- zrób dobry uczynek: wkręć w sporniki śruby 6x60

- między pokrywą a wspornikiem daj zrobioną z grubej gumy podkładkę

Trzyma i amortyzuje pokrywę jak trzeba, jest za darmo i zawsze odkręcisz... :good:

jedyna mądra rada, też tak zrobiłem:hi:

Opublikowano

Moja rada:

- zrób dobry uczynek: wkręć w sporniki śruby 6x60

- między pokrywą a wspornikiem daj zrobioną z grubej gumy podkładkę

Trzyma i amortyzuje pokrywę jak trzeba, jest za darmo i zawsze odkręcisz... :good:

jedyna mądra rada, też tak zrobiłem:hi:

no dzisiaj mam wolne to pokabinuje. moze cos z tego bedzie. cholera jasna.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.