Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a5 sportback


Tomafx

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tomafx napisał:

Mi się to podobała a największy plus jest taki, że mogę wrócić do fabryki w każdej chwili odłączając wtyczki. Każde rozklejanie lamp i instalacja ledów w środku wiąże się z zatrzymaniem dowodu nawet jeśli to wygląda lepiej. Dlatego nawet nie biorę tego pod uwagę. Dla mnie cel został osiągnięty. :)

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany, a dokładniej sprawdzenie jak to będzie wyglądało, ostatecznie wygląda przyzwoicie także narazie zostanie. 

 

IMG_20201002_130938.jpg

IMG_20201002_150009.jpg

IMG_20201002_132137.jpg

IMG_20201002_132010.jpg

IMG_20201002_132003.jpg

IMG_20201002_150600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planem - dynamic led kierunkowskazy w lusterkach. Wygląda to nawet fajnie. 

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu tylnie światła zostały oklejone folią, wygląda lepiej jak oryginalne. A przy okazji mycie, za bespiecznie uszczelek itd przed zimą. 

 

 

IMG_20201005_150134.jpg

IMG_20201005_145335.jpg

IMG_20201005_145442.jpg

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folię kupiłem na allegro,  polecam droższą bo lepiej się nakłada. Wybór jest duży. Uszczelki silikonem do uszczelek w sztyfcie z gąbką na końcu. Oczywiście najpierw czyszczenie później smarowanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają i się 3 wzory felg. Na pierwszym miejscu jest rotor pod kolor auta. Druga kwestia rozmiar i tu raczej 18 cali, może 19. Ale to jak te sprzedam do wiosny.  Chyba, że nie sprzedam to zostają na kolejny sezon ?

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Tomafx napisał:

rozmiar i tu raczej 18 cali, może 19

18 to będzie katastrofa. 19 to absolutne minimum. Ja na 19 mam zimówki :guma:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 cali są idealne jeśli chodzi o wygląd, ale przy zawieszeniu s-line trochę twarde. Także pomysł na 18. Ewentualnie jakiś zamiennik opony 255/35/19 np. 245/40/19. Muszę zobaczyć jakim zamiennik można założyć oponę z większym profilem. Ogólnie temat otwarty, czasu na rozważanie jest dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamelus_ napisał:

18 to będzie katastrofa. 19 to absolutne minimum. Ja na 19 mam zimówki :guma:

@Tomafx posłuchaj go co do rozmiaru kół:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie i jak najbardziej biorę każdą radę pod uwagę, poczytam jeszcze ewentualnie o zamiennikach opon 255/35/19, głównie chodzi mi o trochę większy profil i co za tym idzie komfort zgodnie z zaleceniami producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomafx napisał:

Czytam uważnie i jak najbardziej biorę każdą radę pod uwagę, poczytam jeszcze ewentualnie o zamiennikach opon 255/35/19, głównie chodzi mi o trochę większy profil i co za tym idzie komfort zgodnie z zaleceniami producenta. 

Jak chcesz mieć zgodnie z zaleceniami producenta to z profilem nic nie zrobisz. Obwód koła musi się zgadzać. A zakładając wyższy profil na np. na 19" będzie to moim zdaniem wyglądać komicznie. Koło zrobi się zbyt duże. Pozostaje tylko mniejsza felga na której A5 wygląda okropnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem przesłanie, najlepiej zakładać tak jak producent polecił. W takim razie trzeba dobrać dobrą oponę na felgę - ponoć rodzaj założonej opony robi różnicę. Poczytam zatem jakie opony założyć na 19 aby była w miarę komfortowa i bezpieczna. Klasa opon - półka opon średnia - wyższa. Widziałem ktoś na forum miał założone Uniroyal RainSport 5 i był zadowolony. Dużo dobrego puszą na temat Continental premium contatc 6. Różnica 1000zl pytanie czy warto dopłacić tyle skoro jeżdżę rocznie 12-14 tyś km cykl mieszany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem w poprzednim A5 Coupe Uniroyal Rainsport 3 w 255/35/19, a teraz w nowym A5 Sportback mam Uniroyal Rainsport 5 i biorąc stosunek ceny do jakości to jestem zadowolony. W deszczu nie ma sobie równych, wycinają wodę bezbłędnie, na suchym też bardzo ładnie trzymają. Z minusów - są dość miękkie. Przez to komfortowe, to fakt, ale trzeba mieć świadomość, że boki opony są też miękkie i te opony lekko pływają. Przy dużej prędkości jak i ostrym hamowaniu czuć jak uciekają. Idzie sobie z tym poradzić zwiększając trochę ciśnienie w oponach, trzeba sobie wypróbować. Znaleźć samemu kompromis. Mi się to udało i jest dobrze. 

Dość szybko też się zużywają, ale to mają chyba wszystkie opony w tym rozmiarze, które dobrze trzymają. 

No i najważniejsze. Zakładaj tylko i wyłącznie oryginalny rozmiar 255/35/19. To absolutne minimum w A5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli pójdę w tym kierunku. Kiedyś też miałem wersję 3 tych opon i było ok. Dlatego pytam o wersję 5 bo ponoć trochę poprawili względem 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na żarówki led w halogenach. Różnica widoczna w doswietleniu. 

 

IMG_20201014_162806.jpg

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...