Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a5 sportback


Tomafx

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio testowałem taki specyfik jak na foto, a że trochę się bawię  detalingiem to za te pieniądze robi robotę. Minus - ciężko się dociera, trzeba się przyłożyć. Ogólnie polecam.

 

IMG_20210716_155947.jpg

IMG_20210716_160639.jpg

IMG_20210715_181757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dobry efekt i nie machać dwa dni fibrą to polecam Meguiar's Ultimate Liquid Wax. Świetny efekt i mistrzostwo świata jak chodzi o docieranie - pod tym względem chyba nie ma lepszego wosku

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję, jeśli będzie lepszy efekt jak wyżej to będę używał. No i czy wart jest  swojej ceny porównując do efektu. Oczywiście to jest tylko do odświeżenia, bo na dłużej nakładam wosk  softa99?

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kierownica już założona. Widać,że  dobrze wykonana, dobrze wygląda i cieszy oko. :D
 

IMG20211112144452.jpg

IMG20211112145848.jpg

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu dzisiejszym odebrałem A5 z dużego serwisu:

1. Dwumas, sprzęgło komplet

2. Świece

3. Poduszka pod skrzynie i łapa

4. Olej w skrzyni

Kwota wyszła pokaźna, ale jak powiedział mechanik - na tą chwilę to jest igła. Oczywiście wszystko wpisane w książkę serwisową, którą prowadzę od początku. ? 

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 16:00, Tomafx napisał:

Nowa kierownica już założona. Widać,że  dobrze wykonana, dobrze wygląda i cieszy oko. :D
 

IMG20211112144452.jpg

IMG20211112145848.jpg

Kto robił? Scinałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gotową. Na Facebooku wpisz ( modyfikacje kierownicy Audi) ich polecili z forum i od nich kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymiana oleju plus filtry. Teraz Revanol - zobaczymy czy będzie czuć różnicę w pracy silnika. Wcześniej był inny olej.

 

IMG20220203135948.jpg

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej miales wczesniej? W tfsi zmienilem penrite na ravenola i bylo duzo gorzej. Glosniejsza praca i pobór oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Motul, drugi LM. Teraz Revanol. Odziwo na Motulu silnik lepiej pracował niż na LM - ciszej, lżejszy rozruch. Oleju mi w TDI  nie ubywa, tylko ja wymieniam tak do 10 tyś km przebiegu. Zobaczymy jak będzie teraz, jak będzie najlepiej to zostaje, jak nie to wrócę do Motula. Po pierwszych kilkudziesięciu kilometrach jakby ciszej pracował silnik na tym Revanolu. Zobaczymy przy różnych temperaturach itd. 

Ps. Ponoć te są dobre Amsoil, Penzoil, Royal Purple, Penrite, Red Line - klasa premium ?. Tylko przy wymianie 8- 10 tyś czy jest sens kupować takie drogie oleje? Chociaż Revanol też nie jest najtańszy ?

Edytowane przez Tomafx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe że LM gorszy. Generalnie motul chyba jest spoko do tdi. Lałem do b6 i do a3 i teraz w b9 tez jest motul. I chyba tak zostawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem, że LM jest lepszym olejem. Może zależy to od silnika. U mnie wypadł najgorzej. Zobaczymy jeszcze z Revanolem, jak zda egzamin to zostanie, jak nie to wrócę do Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klienta który ma bardzo zdroworozsądkowe podejście co do oleju. Lał do swojej B7 Mobila 5w30 i ma teraz B9 i również leje Mobila. Jego auta kręcą sporo km i jest ztego oleju zadowolny. Także według mnie szukanie cudownego oleju na którym auto niby inaczej i lepiej pracuje to troche jak stosowanie placebo;)

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, najważniejsze aby wymieniać systematycznie olej. Na tą chwilę nie widzę różnicy w pracy silnika między  Revanol a Motulem w trakcie zwykłego użytkownika samochodu w obecnych temperaturach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...