Jump to content
2 2
marcinmoro

Kąt wtrysku ,pomiary VAG 5053

Recommended Posts

Witam,dziś podłączyłem Vaga żeby sprawdzić kąt wtrysku i mam pytanie czy na załączonym zdjęciu to jest właśnie ten parametr ? Dodałem jeszcze parametr dawki paliwa dla jasnośći.Na pierwszym zdjęciu pokazuje informacje podcza pomiaru WCZESNY,POŻNY i tak na zmianę.Czekam na waszą pomoc :) Pozdrawiam 

img_20200916_092752.jpg

img_20200916_092856.jpg

img_20200916_094125.jpg

Po 1 to dobrze by było wiedzieć o jakim silniku jest mowa.

Sorki 1.9 TDI 110 km AFN 😀

Więc to raczej nie to chodź ja nie znam tego ustrojstwa więc mogę się mylić. Ale kąt i dawkę powinieneś odczytać w gr 000 i to w dodatku w BS.

No akurat nie mam takiego programu a pewnie Ci chodzi o VCDS

W dniu 16.09.2020 o 10:58, marcinmoro napisał:

Witam,dziś podłączyłem Vaga żeby sprawdzić kąt wtrysku i mam pytanie czy na załączonym zdjęciu to jest właśnie ten parametr ? Dodałem jeszcze parametr dawki paliwa dla jasnośći.Na pierwszym zdjęciu pokazuje informacje podcza pomiaru WCZESNY,POŻNY i tak na zmianę.Czekam na waszą pomoc :) Pozdrawiam 

img_20200916_092752.jpg

img_20200916_092856.jpg

img_20200916_094125.jpg

w nastawy podstawowe musisz wejsc

grupa 000

2 okno 52-55

4 okno 15-20

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Coś się wyjaśniło ,więc uszkodzony jest nastawnik pompy nie trzyma wg kąta wtrysku wartości  w 2 oknie skaczą jak głupie od 0 do nawet 255 ,teraz pytanie czy trzeba regenerować cała pompę czy tylko sam nastawnik?

ja tam disla się dopiero uczę ale zdaje mi się że za kąt wtrysku wcale nie odpowiada nastawnik :wink:  a zawór kąta wtrysku jest zdaje się w samej pompie i samo ustawienie pompy.

Edited by Pieterb

13 minut temu, Pieterb napisał:

ja tam disla się dopiero uczę ale zdaje mi się że za kąt wtrysku wcale nie odpowiada nastawnik :wink:  a zawór kąta wtrysku jest zdaje się w samej pompie i samo ustawienie pompy.

Tak czy owak.pompa jest do naprawy

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

2 minuty temu, Dev napisał:

Tak czy owak.pompa jest do naprawy

chyba tak

Godzinę temu, Pieterb napisał:

ja tam disla się dopiero uczę ale zdaje mi się że za kąt wtrysku wcale nie odpowiada nastawnik :wink:  a zawór kąta wtrysku jest zdaje się w samej pompie.

Przede wszystkim to należy zacząć od terminologii. Niestety ale przyjęło się błędnie pojęcie "ustawianie kąta wtrysku" Nastawnikiem nie ustawiamy kątu wtrysku (bo takiej możliwości nie ma) tylko ustawiamy regulację początku wtrysku ( czyli np: dla pompy VP44 zakres  plus minus  2 stopnie przed  OT na pierwszym cylindrze). Jak myślisz dlaczego nastawnik ma taką a nie inną nazwę? Właśnie, bo służy do regulacji początku wtrysku. 

Edited by Muskel1

Nie odpowiadam na PW