Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży przebieg a chip 1.8t BFB


kubab5

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kubab5 napisał:

Czytałem, że 5w 40 zachowuje właściwości w wyższych temp niż 5w 30. A mam dynamiczny styl jazdy, często jeżdżę z pasażerami i do tego mam lpg który spala się dłużej niż benzyna i jest bardziej suchy i te warunki są w wyżej temp. 

O plukanke zapytam w innym wątku.

 

W każdym razie dzięki za odpowiedzi co do chipa. W razie postępów będę informował.

 

Jak potrzebujesz pomocy przy logach to daj znać. Możesz podjechać i Ci wytłumaczę co i jak itp. Jakieś miejscówki :decayed:
Od razu na wstępie pamiętaj o tym, że rozpędzić się musisz tak do 140 

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 3r4 napisał:

Jak potrzebujesz pomocy przy logach to daj znać. Możesz podjechać i Ci wytłumaczę co i jak itp. Jakieś miejscówki :decayed:
Od razu na wstępie pamiętaj o tym, że rozpędzić się musisz tak do 140 

Dzięki za propozycję i chyba skorzystam :D Jednak jak na razie w ciągu następnych 2 tyg czeka mnie wymiana filtrów i olejów i przegląd LPG, także po tych operacjach będę myślał o logach. Jak na razie mam problem gdzie serwisować instalacje Optima w Poznaniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 10:07, kubab5 napisał:

Pytanie trochę z innego tematu. Przejście z Castrol 5w 30 na motul 5w 40 bez plukanki jest dobrym pomysłem? Ogólnie warto zastosować plukanke? 

Można płukać, ale nie trzeba. A co do oleju to lepiej wybierz co innego aniżeli motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DivaynEays napisał:

Można płukać, ale nie trzeba. A co do oleju to lepiej wybierz co innego aniżeli motul.

A co z motulem nie tak? Bo niesty już zakupiłem i na zwrot za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest przereklamowany i jakościowo to taki średni olej, z tego co się orientowałem. Są lepsze, są też gorsze oleje, skoro kupiłeś to wlej. Podczas kolejnej wymiany możesz się pokusić o lepszy olej jeśli będziesz miał taką potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubab5 napisał:

A co z motulem nie tak? Bo niesty już zakupiłem i na zwrot za późno. 

Średniej jakości olej mineralny w zawyżonej cenie, po prostu. W tej kasie naprawdę porządny olej można dostać, nie obarczony wysokim ryzykiem podróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DivaynEays napisał:

 

No to mnie zmartwiliscie panowie z tym motulem. 

Edytowane przez kubab5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DivaynEays napisał:

Średniej jakości olej mineralny w zawyżonej cenie, po prostu. W tej kasie naprawdę porządny olej można dostać, nie obarczony wysokim ryzykiem podróbek

To co proponujesz w podobnej kasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiek18 napisał:

To co proponujesz w podobnej kasie ?

Meguin super leichtlauf 5w40 lub ravenol vst 5w40 jeśli ma to być syntetyk. Jak mieszanka HC, eurol super lite 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Motul jakiego by nie wybrał kolega będzie lepszy niż Castrol z marketu..

W dniu 23.09.2020 o 21:43, DivaynEays napisał:

Średniej jakości olej mineralny w zawyżonej cenie, po prostu. W tej kasie naprawdę porządny olej można dostać, nie obarczony wysokim ryzykiem podróbek

Czym poprzesz swoją wypowiedź? Skąd masz informacje o tym, że Motul jest  tak zły i porównujesz go z mineralnym?  Jaki olej według Ciebie można dostać z tej samej półki cenowej, nie obarczonym ryzykiem podróbki ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, muniek32 napisał:

Na pewno Motul jakiego by nie wybrał kolega będzie lepszy niż Castrol z marketu..

Czym poprzesz swoją wypowiedź? Skąd masz informacje o tym, że Motul jest  tak zły i porównujesz go z mineralnym?  Jaki olej według Ciebie można dostać z tej samej półki cenowej, nie obarczonym ryzykiem podróbki ?

Zapraszam do karty bezpieczeństwa produktu. Jak już ogarniesz podstawy i rozszyfrujesz skład. Pokieruję do badan laboratoryjnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 09:28, muniek32 napisał:

Na pewno Motul jakiego by nie wybrał kolega będzie lepszy niż Castrol z marketu..

Czym poprzesz swoją wypowiedź? Skąd masz informacje o tym, że Motul jest  tak zły i porównujesz go z mineralnym?  Jaki olej według Ciebie można dostać z tej samej półki cenowej, nie obarczonym ryzykiem podróbki ?

Karta bezpieczenstwa produktu to po 1, kolejna sprawa to badania laboratoryjne zlecone przez konsumentow, a nie producentow olejow. To jest zwykly hydrokrak sredniej jakosci, bez jakichs mega dodatkow itp. za 30% mniej do dostania znacznie lepszy olej, ktorym jest meguin super leichtlauf 5w40 czy w podobnej cenie do motula - Ravenol VST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DivaynEays napisał:

Karta bezpieczenstwa produktu to po 1, kolejna sprawa to badania laboratoryjne zlecone przez konsumentow, a nie producentow olejow. To jest zwykly hydrokrak sredniej jakosci, bez jakichs mega dodatkow itp. za 30% mniej do dostania znacznie lepszy olej, ktorym jest meguin super leichtlauf 5w40 czy w podobnej cenie do motula - Ravenol VST.

Polecasz jakieś źródło na kupno któregoś z tych produktów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że produkt "markowy" bądź "z wyższej półki" jest bardziej narażony na podróbkę. 

Jeśli Wasze wypowiedzi są poparte badaniami laboratoryjnymi zleconymi przez konsumentów i wskazują na to co napisaliście to oddaję honory :hi:

Co do źródła kupna produktów, ja bym omijał allegro oraz oleje "z beczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2020 o 08:52, kubab5 napisał:

Polecasz jakieś źródło na kupno któregoś z tych produktów? 

Dzik z Pro Choice np ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...