Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kamera cofania w Audi A4 B9 nie reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Masz stary auto-scan sprzed zmian?

Opublikowano

Jeszcze myślę że może minusowy przewód podłożyłem nie do tej takiej rozetki co trzeba. Idę się temu przyjrzeć czy mam tak samo jak na filmiku... Jak coś to mogę zrobić Auto-scana teraźniejszego.Scan-WAUZZZF41HA134773-20240816-1322-163342km.txtScan-WAUZZZF41HA134773-20240816-1322-163342km.txt

Opublikowano

 

Tak. Wysłać ten po zmianach?

Edytowane przez MTBXC

Opublikowano
10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Czy to jest stary auto-scan sprzed zmian?

Tak. Wysłać ten po zmianach?

Opublikowano

Tak, proszę.

Opublikowano
31 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak, proszę.

Proszę uwzględnij że nie jest podpiety wewnetrzny przycisk w klapie i oświetlenie rejestracji

Log-RMIXXXXE-WAUZZZF41HA134773-163342km.txt

Opublikowano

Kodowania sterownika BCM1 (09) różnią się tylko w bajcie 38.
Bajt 35 jest na starym i nowym auto-scanie tak samo zakodowany, poza tym nie wiem czego Ty tam w nim szukałeś/zmieniałeś. W Byte 35 nic nie zmieniamy.
Jedyne co masz zmienione w bajcie 38 to na nowym masz aktywowany bit 0 oraz bit 2.
Zatem jeżeli chcesz powrócić do kodowań jakie miałeś przed zmianami, to musisz w bajcie 38 deaktywowac oba bity.

 

 

Opublikowano
5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kodowania sterownika BCM1 (09) różnią się tylko w bajcie 38.
Bajt 35 jest na starym i nowym auto-scanie tak samo zakodowany, poza tym nie wiem czego Ty tam w nim szukałeś/zmieniałeś. W Byte 35 nic nie zmieniamy.
Jedyne co masz zmienione w bajcie 38 to na nowym masz aktywowany bit 0 oraz bit 2.
Zatem jeżeli chcesz powrócić do kodowań jakie miałeś przed zmianami, to musisz w bajcie 38 deaktywowac oba bity.

 

Cieszę się taką Twoją analizą. Ja już przywracałem stan przed kombinowania w Byte 35. Jednakże próbowałem zrobić to co trzeba w Byte 38, a to nie wyszło, i kamera wciąż nie działała. Czy mógłbyś podać kodowanie dla Byteu 38, tzn w moim przypadku kiedy ja nie mam żadnych opisów ani list rozwijalnych w tym Byte? Chyba że mógłbyś podać cały kod kodowania do wklejenia.

 

Opublikowano

Czujniki PDC masz tylko z tyłu?

Opublikowano
5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Czujniki PDC masz tylko z tyłu?

Tak. Parktronic wyłącznie tył

Opublikowano

W takim razie jeżeli masz tylko tylne czujniki i kamerę, to w bajcie 38 musisz mieć aktywowany tylko bit 2.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W takim razie jeżeli masz tylko tylne czujniki i kamerę, to w bajcie 38 musisz mieć aktywowany tylko bit 2.

A czy mógłbyś wypisać to tymi np, 00001010?

Opublikowano

Wartość binarna w bajcie 38:
00000100
lub długie kodowanie sterownika 09:

07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803204

 

 

Opublikowano
14 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wartość binarna w bajcie 38:
00000100
lub długie kodowanie sterownika 09:

07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803204

 

 

Wrzuciłem to pełne kodowanie. Zresetowałem MMI i wciąż jak wrzucam wsteczny to nic się nie dzieje na ekranie ?☹️ Dodaję fotkę z numerami mojej kamery.

IMG_20240817_161732.jpg

Opublikowano

Dodaję autoscan po tym naszej wspólnej próbie kodowania w 09 Byte 38

Log-RMIXXXXE-WAUZZZF41HA134773-163342km (1).txt

Opublikowano

Nadal masz źle zakodowane w bajcie 38. Masz kodowanie:
07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803205

a miałeś wkleić:

07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803204

Opublikowano
36 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nadal masz źle zakodowane w bajcie 38. Masz kodowanie:
07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803205

a miałeś wkleić:

07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803204

Popatrz jakie aktualne kodowanie w tym sterowniku pokazuje mój komputer....

IMG_20240817_213818.jpg

Opublikowano
50 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nadal masz źle zakodowane w bajcie 38. Masz kodowanie:
07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803205

a miałeś wkleić:

07501143C13900CD05055119583F0CF9100B31080000000000000000000016810A450222803204

Wrzucam jeszcze raz loga

Log-WIECZORNADESPERACJA-WAUZZZF41HA134773-163363km.txt

Opublikowano

Teraz kodowanie jest ok. Zarygluj auto pilotem na 15 min, poczym sprawdź, czy działa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.