Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kamera cofania w Audi A4 B9 nie reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć , od jakiegoś czasu walczę z kodowaniem kamery cofania. 

Kamera po zakodowaniu działa - więc jest poprawnie podłączona ,  ale nie działają czujnik parkowania tył. I jest błąd start stop, check.

Jakie jest poprawne kodowania dla audi A4 B9 2016.  Czujniki parkowania tylko tył 4szt. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Opublikowano

Mam problem z kamerą którą również zamontowałem sam dzięki pomocy ludzi na tym forum.

Kamera raz działa innym razem nie.

Zapalam auto wrzucam R jest obraz cofam, wrzucam D potem znowu R i obrazu nie ma. Przerzucę znowu D i R i obraz się pojawia i tak losowo.

Czasami trzeba klika razy pomieszać lewarkiem albo przyciskiem od PDC

 Niestety zdarzają się momenty że obraz nie pojawia się w ogóle pomaga na to restart MMI.

Po restarcie kamera znowu działa losowo.

Co możne być problemem ?

Opublikowano
W dniu 28.04.2024 o 11:59, PawełS napisał(a):

Cześć , od jakiegoś czasu walczę z kodowaniem kamery cofania. 

Kamera po zakodowaniu działa - więc jest poprawnie podłączona ,  ale nie działają czujnik parkowania tył. I jest błąd start stop, check.

Jakie jest poprawne kodowania dla audi A4 B9 2016.  Czujniki parkowania tylko tył 4szt. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Wrzuć pełny auto-scan. 

Opublikowano
40 minut temu, kokos73 napisał(a):

Mam problem z kamerą którą również zamontowałem sam dzięki pomocy ludzi na tym forum.

Kamera raz działa innym razem nie.

Zapalam auto wrzucam R jest obraz cofam, wrzucam D potem znowu R i obrazu nie ma. Przerzucę znowu D i R i obraz się pojawia i tak losowo.

Czasami trzeba klika razy pomieszać lewarkiem albo przyciskiem od PDC

 Niestety zdarzają się momenty że obraz nie pojawia się w ogóle pomaga na to restart MMI.

Po restarcie kamera znowu działa losowo.

Co możne być problemem ?

Tak samo jak wyżej, wrzuć pełny auto-scan. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan. 

 

Mam coś takiego AdpLog.CSVCodingLog.CSV

 

Może tu jest problem

Z instrukcji Bogdana 

 

Byte 04 – Bit 0 blocked to 1 = AHK
Byte 04 – Bit 1 to 1 = Parking aid front + rear installed
Byte 04 – Bit 1 to 0 = Rear parking aid installed
Byte 04 – Bit 2 to 1 = Parking Assist installed
Byte 07 – Bit 0 to 1 = Guides across
Byte 07 – Bit 1 to 1 = Guides parallel
Byte 07 – Bit 2 on 1 = Guides Trailer
Byte 07 – Bit 3 on 1 = Guides cross
Byte 07 – Bit 4 on 1 = Guides park steering assist installed

Edytowane przez PawełS

Opublikowano

Nic to tu nie pomoże.

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan.

Opublikowano
W dniu 30.04.2024 o 20:24, PawełS napisał(a):

Mam coś takiego AdpLog.CSVCodingLog.CSV

 

Może tu jest problem

Z instrukcji Bogdana 

 

Byte 04 – Bit 0 blocked to 1 = AHK
Byte 04 – Bit 1 to 1 = Parking aid front + rear installed
Byte 04 – Bit 1 to 0 = Rear parking aid installed
Byte 04 – Bit 2 to 1 = Parking Assist installed
Byte 07 – Bit 0 to 1 = Guides across
Byte 07 – Bit 1 to 1 = Guides parallel
Byte 07 – Bit 2 on 1 = Guides Trailer
Byte 07 – Bit 3 on 1 = Guides cross
Byte 07 – Bit 4 on 1 = Guides park steering assist installed

 

 

 

Udało się 

IMG20240502173816.jpg

Opublikowano

Widzę, że wrzucenie auto-scanu było przeszkodą nie do przeskoczenia i lepiej było nie wiem jak długo kombinować i grzebać w kodowaniach. 

Edytowane przez Muskel1

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.  Polecacie jakieś kamery do a5 2019r, kupić produkt oryginalny,  jakieś zamienniki z Chin? Może wejść na alli... wyszukać coś do a5 i próbować podłączyć?. Z tego co wyczytałem to są dwie możliwości podłączenia,  jedna bez kodowania - ktoś tam kupił i działa,  tylko za drugim razem po wbiciu wstecznego się włącza,  czy kupić to co większość kupuje i pod moduły się podłączyć z kodowaniem?.  

Opublikowano

Kup oryginalną. Po montaż należy zakodować.

Opublikowano
16 godzin temu, Tomafx napisał(a):

Witam.  Polecacie jakieś kamery do a5 2019r, kupić produkt oryginalny,  jakieś zamienniki z Chin? Może wejść na alli... wyszukać coś do a5 i próbować podłączyć?

ja polecam zestaw z alli ale do przeprowadzenia przewodow + kamera + kodowanie. Bardzo ladna jakosc obrazu, na pewno nie odbiegajaca od oryginalu.

Co do tych "gotowcow" ze podlaczasz i dziala - to jak pewnie czytales sa problemy...

Opublikowano
W dniu 21.05.2024 o 10:07, Koalakm napisał(a):

ja polecam zestaw z alli ale do przeprowadzenia przewodow + kamera + kodowanie. Bardzo ladna jakosc obrazu, na pewno nie odbiegajaca od oryginalu.

Co do tych "gotowcow" ze podlaczasz i dziala - to jak pewnie czytales sa problemy...

Kamera z aliexpress będzie ok. Ja od roku korzystam, żadnych problemów. Kamerę kup koniecznie ze spryskiwaczem. Latem nie ma to większego znaczenia, ale jesienią lub zimą zobaczysz różnicę. W samochodzie żony nie ma spryskiwacza i zimą co chwila trzeba czyścić ręcznie.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

W załączniku Auto Scan . Problemy z działaniem kamery, czasami nie załącza się. 

A może są jakiś błedy na.ktore.powinienem zwrócić szczególną  uwagę.

Scan-WAUZZZF45HA108547-20240614-2041-225632km.txt

Edytowane przez PawełS

Opublikowano

Bajt 38 do poprawy.

Opublikowano

Bajt 38 w module 09 Centralna elektryka?.co mam dokładnie zmienić. 

Według instrukcji Bogdana.   

Nie mam przycisku SOS.

Niem mam własnego vcds - każda zmiana to podróż do zaprzyjaźnionego serwisu. 

Proszę o wsparcie ?

Opublikowano

Tak w sterowniku 09 trzeba w bajcie 38 zaznaczyć kamerę rvc.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć. Właśnie skonczyłem montaż kamery Ori. Wstępnie mam wszystko poskładane, jedynie przycisk wewnetrzyny klapy i światełko nie mam podłączone. Kodowałem wg instrukcji z filmiku z YT. Czyli Modul 19 lista połączeń 6c, później 09 Byte 35, później adaptacje w 5f, activated, i terminal 15. Później dokodosałem byte 38, ale że mam klona to korzystałem z odpowiedzi Muskelka który wrzucił kod odpowiadajacy 04 activated. Teraz chcę cofnąć te wszystkie kodowania z zapisu autoscana przed działaniem. Czy można określić jakie kodowanie jest konieczne i prawidłowe? Mam parktronic tył i kamere ori. Kamera nie działa ☹️. Przycisk działa.

Edytowane przez MTBXC

Opublikowano
7 minut temu, MTBXC napisał(a):

Teraz chcę cofnąć te wszystkie kodowania z zapisu autoscana przed działaniem.

Nie rozumiem co dokładnie chcesz zrobić.

Opublikowano
7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie rozumiem co dokładnie chcesz zrobić.

 

Dlatego że w Bajcie 35 i 38 grzebałem klonem bez opisów, chcę to przywrócić do stanu z przed grzebania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.