Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odczytanie kodu PIN/SKC Immo-Login A4B7


Przemas_92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Tak jak w temacie potrzebuje pomocy w jaki sposób powinienem odczytać ten PIN. Chciałem zalogować się vcds-em do dostępu upoważnionego żeby następnie przeprowadzić adaptacje, ale pojawia mi się informacja żeby podać PIN/SKC i nie bardzo wiem gdzie tego szukać i jak zabrać się dk tematu. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za podpowiedź. Mam jeszcze prośbę. Możesz mi powiedzieć  w którym miejscu (gdzie powineniem wejść) w VCDS-ie żeby to odczytać? Chyba że możesz podrzucić jakieś foto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DarekS4 napisał:

VCDS w immo odczytasz pin 

Od kiedy VCDS odczytuje pin z immo? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... czyli jednak nie koniecznie można odczytać ten PIN. Hmmm..w takim razie jak mógłbym to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1, Przepraszam kolego za wprowadzenie w błąd myślałem o czymś zupełnie innym...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że jakiś Update przeoczyłem:lol::wink:

Tak poważnie to potrzebujesz Hardware i Software oraz trochę wiedzy, bo to nie jest tak, że klikasz raz i pin Ci wyskakuje. Narzędzie do tego to np:  Magic Dash Can. Pytanie tylkl czy opłaca się inwestować po to by użyć jeden raz. Na forum są koledzy, którzy to ogarniają i mają sprzęt. Popytaj w Twoim regionie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za podpowiedź. Może zapytam inaczej. Czy wgl warto robić sobie trochę zachodu o odczytanie tego kodu PIN w przypadku A4B7. Chodzi mi o to, ze jak już wpisze ten PIN w dostępie upoważnionym to co tak naprawdę bede mógł zrobić przy silniku przez VCDS-a. Tym razem chciałem zrobić akurat wypalanie dpf ale znalazlem ze można to też zrobić w B7 wchodząc w silnik - > coding i tam poprzez podanie 21295 uruchomić mozna procedurę wypalania podczas jazdy. Dostęp upoważniony potrzebuje uzyskać żeby zrobić pewnie jakąś adaptacje. I tu pytanie czy np żeby zrobić wypalanie na postoju lub np adaptacje dpf po czyszczeniu mechanicznym to wlasnie przez kanał adaptacja w silniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu u dwóch różnych rzeczach. 1. Kod dostępu o którym Ty piszesz pokazuje Ci VCDS jako podpowiedz. Potrzebny on jest min. do takich celów jak opisałeś. Nie potrzebujesz do tego innego programu.

2. Kod pin z immo to kod,  którego nie odczytasz za pomocą VCDS. Nie potrzebujesz go by wypalić dpf. Jak wymienisz np. sterownik silnika wtedy potrzebny jest ten pin by zgrać ten sterownik silnika z immo, w przeciwnym razie auto nie odpali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, dzięki za wyjaśnienie ?. Apropo tego kodu dostępu to zdaje sobie sprawę, że vcds podpowiada jaki trzeba wprowadzić w zależności od tego co chce zrobić. W tej chwili po najechaniu na to pole mam takie info. Przegladalem net i widziałem że gościu akurat w A6 miał w podpowiedzi tutaj dwa kody, między innymi 12233 żeby uzyskać dostęp upoważniony. Ja jak wpisuje ten 12233 to wyswietla mi się błąd 35 że niepoprawny kod. Słyszałem jeszcze o czymś takim że niby powinien zostać włączony zapłon na jakiś czas żeby niby zresetować ten komunikat, ale nie wiem czy to prawda? 

IMG_20201031_100844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jeżeli wymienisz licznik /ECU a masz stary licznik ecu jest szybki sposób na załatwienie tego tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Na szczęście narazie nie muszę nic w tym temacie dzialac. Jakieś pomysły w jaki sposób mogę uzyskać ten dostęp upoważniony przy wejściu w silnik przez VCDS-a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie urażając Ciebie wydaje mi się, że przy dość niskich znajomościach obsługi VCDS podjęcie się procedury awaryjnego wypalania dpfu jest chyba nie najlepszym pomysłem. Może poszukaj jakiegoś kolegi z Twojej okolicy, mającego trochę więcej doświadczenia w tym temacie i zróbcie to razem. Nie chodzi mi o to by kwestionować Twoje umiejętności bo każdy z nas kiedyś zaczynał ale dobrze przy takich operacjach mieć kogoś kto poprowadzi i pokaże co i jak:wink:

Tutaj jest napisane jak wypalić awaryjnie.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no za jakiegoś wirtuoza VCDS-a się nie uważam dlatego wolę 2 razy zapytać ? jeśli chodzi o wypalanie tego DPF-a to spokojnie robiłem to już u sobie wlasnie tak jak jest to opisane w tym poradniku co wstawiłes. Interesuje mnie bardziej fakt dlaczego wchodząc w ten dostęp upoważniony pokazuje mi się informacja jaka sie właśnie pokazuje zamiast podpowiedzi z kodami dostępu których mogę użyć. To właśnie próbuje zrozumieć, jak to naprawić lub jakich kodów użyć żeby wgl dostęp upoważniony np do adaptacji które mogę potrzebować w przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jedyne co mogę zrobić to ta serwisową regeneracje dpf podczas jazdy poprzez kanał coding-II. Jeżeli nie uzyskam tego dostępu upoważnionego to nie mogę zrobić tej procedury Regeneration while standing ani Regeneration while driving no chyba że akurat w A4B7 tego nie można zrobić w ten sposób to sprawa jest jakby jasna i oczywista ?

Edytowane przez Przemas_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest zapełnienie filtra. Jak filter będzie tak zapchany, że nie będzie nadawał sie do regeneracji, nie powinno sie takowej startować bo w najgorszym przypadku spalisz auto. Po to są właśnie te kody dostępu, by nie każdy przez przypadek lub nie tego nie wykonywał. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o zapełnieniu filtra zwracać uwagę na to ile jest gram tej sadzy wewnątrz czy na który parametr. W tej chwili mam niby coś koło 17g jeżeli chodzi o ten parametr. Bardziej zastanawia mnie fakt dlaczego np filtr sam się oczyszcza co jakieś 500-600km. Czy może jest to normalne zjawisko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Particle Filter Load below Specification (see MVB 075.3)

Zapełnienie w bloku pomiarowym 075 trzecie okienko (load  coefficient wyrażana w %). Nie może być wyższe niż VCDS pokaże. Powyżej 90% regeneracja jest nie możliwa i dpf nadaje się do wymiany. 

Filtr oczyszcza się z częstotliwością zależną od poziomu sadzy, popiołu, ròżnicy ciśnienia i innych danych. Stwierdzenie czy to jest normalne co 500-600 km zależne od tych czynników więc nie ma odp. tak czy nie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak mówisz jeżeli chodzi o te bloki pomiarowe. Ten dystans od jednej regeneracji do drugiej też jest różny tak więc nie ma co siłowo się tego trzymać. Grunt że działa. 

Wracając jeszcze do tego kodu dostępu, nie masz informacji albo źródła jakich kodów dostępu użyć żeby uzyskać ten dostęp, w 01 Silnik - > 016 Dostęp.upoważ.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podany w linku ross tech u góry  ten kod 21295. Temperatura cieczy musi być pow. 50 i w baku przynajmniej 1/4 paliwa w przeciwnym razie nie da sie zastartować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...