Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Problem z nawiewem podszybia przód


mirkovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu zdiagnozowałem problem, o tuż gdy włączam nawiew na szybę (podszybie) przednią słyszę jak głośno chodzi, ale jakby było gdzie coś zatkane i nie chce mi szyby "ogarnąć". Nie wiem czy problem pojawił się po serwisie auta, gdy oddałem do mechanika na wymianę oleju i wszystkich filtrów w tym powietrza i kabinowego. Dla sprawdzenia "wyłączyłem" wszystkie wywietrzniki i ustawiłem by wiało na przód to przez tą *obrazek* kratkę w ogóle nie wiało... Miał ktoś podobny problem? Czy jakoś można tą kratkę zdemontować i sprawdzić czy nie jest zatkana? 

Kratka nawiewu podszybia środkowa A6 C5 4B0819635 - 7513048529 - oficjalne  archiwum Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć auto pod komputer i zobaczyć czy są jakieś błędy zapisane. Najprawdopodobniej silniczek sterujący klapką nawiewu na szybę się zawiesił lub ma jakiś problem. To dość częsta przypadłość z tymi silniczkami sterującymi klapami w B6 i B7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Muskel1 napisał:

Musisz podpiąć auto pod komputer i zobaczyć czy są jakieś błędy zapisane. Najprawdopodobniej silniczek sterujący klapką nawiewu na szybę się zawiesił lub ma jakiś problem. To dość częsta przypadłość z tymi silniczkami sterującymi klapami w B6 i B7. 

czy jest jakiś temat który opisuje gdzie znajdę ten silniczek odpowiedzialny za przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zaczniesz rozkręcać dobrze by było podłączyć auto pod komputer by odczytać błędy i ewentualnie za pomocą tego programu diagnostycznego wykonać nastawy podstawowe silniczków. W większości przypadków to pomaga i można oszczędzić sobie wiele nadaremnej pracy. 

Silniczek za tą klapkę odmrażania odpowiedzialny to V107 na zdjęciu ma nr.4

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtej akcji działa już nawiew na przednią szybę, prawdopodobnie tego dnia zacielą się łopatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...