Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon świeci za wysoko


Majki2K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemem prawej lampy, która świeci o wiele za wysoko (w niebo). Ustawiałem już ją najniżej jak się da poprzez regulacje manualną ale bez skutku. Jadąc za jakimś autem świecę mu centralnie w wsteczne lusterko jak i po budynkach (czasem z odległości 20m nawet na 3 piętro bloku mieszkalnego). Jest ktoś w stanie mi pomóc? Miał ktoś już tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędu nie wywala żadnego? Silniczek sprawny? Zaglądałeś do środka czy zaczep nie zerwany, wprowadzałeś vagiem lampy w tryb regulacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamil-vag napisał:

Błędu nie wywala żadnego? Silniczek sprawny? Zaglądałeś do środka czy zaczep nie zerwany, wprowadzałeś vagiem lampy w tryb regulacji? 

Żadnego błędu nie ma, silniczek sprawny bo sam reguluje lampy góra dół, w środku też nie nie jest zerwane, a vaga niestety nie mam Ale dzisiaj się podłączę i jeszcze raz spróbuje wyregulowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle ci się to stało, czy tak kupiłeś auta, albo coś kombinowałeś z lampami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dayd_4 napisał:

Nagle ci się to stało, czy tak kupiłeś auta, albo coś kombinowałeś z lampami?

Powiem Ci że nawet nie wiem, ale raczej nie kupiłem takiej bo przez dłuższy czas dobrze świeciła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż lampy to jakieś 15min roboty, na stół, otworzyć dekiel i sprawdzic co się dzieje w lampie, czy nie zerwany górny zaczep, czy regulacja działa poprawnie itd... jak nie stwierdzisz uszkodzenia to sprawdz jeszcze czy siedzą ori soczewki, może ktoś dokładał inne i jest źle ustawiona na adapterze czy coś podobnego... 

No i podstawa VAG i ustawienie lamp w tryb regulacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil-vag napisał:

Demontaż lampy to jakieś 15min roboty, na stół, otworzyć dekiel i sprawdzic co się dzieje w lampie, czy nie zerwany górny zaczep, czy regulacja działa poprawnie itd... jak nie stwierdzisz uszkodzenia to sprawdz jeszcze czy siedzą ori soczewki, może ktoś dokładał inne i jest źle ustawiona na adapterze czy coś podobnego... 

No i podstawa VAG i ustawienie lamp w tryb regulacji...

No właśnie do vaga nie mam dostępu, ale do delphi już tak, jutro będę próbować wejść w tryb regulacji i zobaczę, lampe już nie raz rozbieralem, wyciągnąłem silniczek bo chciałem go sprawdzić, ale wszystko wyglądało dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem rozwiązany, podczas autopoziomowania lamp wyjąłem bezpiecznik i lampy zostały w dolnej pozycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiązanie problemu. Nie dostaniesz przeglądu z niedziałającym samopoziomem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał:

To nie jest rozwiązanie problemu. Nie dostaniesz przeglądu z niedziałającym samopoziomem. 

Pewnie I tak, ale w tym momencie nie jestem w stanie ogarnąć tego, próbowałem wszystkiego I nic nie pomaga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Majki2K napisał:

Pewnie I tak, ale w tym momencie nie jestem w stanie ogarnąć tego, próbowałem wszystkiego I nic nie pomaga 

Musisz zrobić test w sterowniku zasięgu świateł i zobaczysz czy się poziomuje właściwie jedna i druga lampa. Możliwe jest ze sterownik zasięgu się wykrzaczył,taką ma konstrukcje iż z czasem może zacząć źle funkcjonować. Dać elektronikowi by zlutował miejsca styku obu płytek sterownika . U mnie po takim wysypaniu się sterownika jedna z lamp poziomowała się tylko czasami ,błędów nie było.

20200428_210201.jpg

20200428_210135.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...