Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 1.9 TDI PD] Który 1.9TDI wybrać w B7 ?


Kwiotek13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Moglibyście powiedzieć mi który 1.9 TDI (chodzi o oznaczenie silnika i różnice między nimi oraz o to czy 1.9 TDI PD jest lepszy czy gorszy od 1.9 TDI PD e) jest lepszy? Na co zwrócic uwagę przy zakupie takowej jednostki i co jest bolączkami tych silników, żeby wiedzieć z jakimi kosztami się oswoić.

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaj auta (oferty) a nie silniki, potem zadawaj pytania czy to jedzie czy to łupa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się troszkę po forum rozejrzał to jest taki troszkę temat o silnikach pd , co prawda głównie tam mowa o spalaniu ale też między wierszami można coś znaleźć sensownego i interesującego.

Wszystkie pd mają chyba jedną wadę a mianowicie pompki a właściwie ich uszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 20:57, Kwiotek13 napisał:

Cześć, 

Moglibyście powiedzieć mi który 1.9 TDI (chodzi o oznaczenie silnika i różnice między nimi oraz o to czy 1.9 TDI PD jest lepszy czy gorszy od 1.9 TDI PD e) jest lepszy? Na co zwrócic uwagę przy zakupie takowej jednostki i co jest bolączkami tych silników, żeby wiedzieć z jakimi kosztami się oswoić.

Pozdrawiam! 

W B7 z 1,9 TDI wychodził na pewno BRB w dwóch wersjach z DPF-em i przygotowany do montażu DPF-a , być może na początku montowali jeszcze BKE ale głowy nie dam :)

BKE na pewno były fabrycznie  bez DPF-a , poza tym to praktycznie takie same silniki ( na pewno różnią się wałkiem rozrządu który musi być inny do obsługi DPF-a ).

Oczywiście jak zależy Ci na bezproblemowej eksploatacji to bierz taki co z fabryki wyjechał bez DPF-a :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, piotrsob1 napisał:

W B7 z 1,9 TDI wychodził na pewno BRB w dwóch wersjach z DPF-em i przygotowany do montażu DPF-a , być może na początku montowali jeszcze BKE ale głowy nie dam :)

BKE na pewno były fabrycznie  bez DPF-a , poza tym to praktycznie takie same silniki ( na pewno różnią się wałkiem rozrządu który musi być inny do obsługi DPF-a ).

Oczywiście jak zależy Ci na bezproblemowej eksploatacji to bierz taki co z fabryki wyjechał bez DPF-a :whistling:

Ja osobiście założyłem wałek od BKE i do BRB nie ma żadnej róznicy w pracy i czy z dpf czy bez niego to i tak będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcy007 napisał:

Ja osobiście założyłem wałek od BKE i do BRB nie ma żadnej róznicy w pracy i czy z dpf czy bez niego to i tak będzie pasował.

Jak założysz wałek od BKE do BRB z DPF-em to na pewno nie będzie działała aktywna regeneracja DPF-a ( ten wałek nie obsługuje dotrysku regeneracyjnego ). Różnice w dawkowaniu paliwa muszą być , bo krzywki napędzające pompowtryskiwacze maja w tych wałkach inne profile także w pozostałych swoich częściach, ale mogą być one na tyle niewielkie że są na oko i ucho niezauważalne  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem te walki i mają takie same krzywki itd jeżdże już 10 tyś i nic sie nie dzieje. Słyszałem to już z tym dotryskiem alo to ściema bke brb mają wiekszy skok na krzywce pompowtrysku niż poprzednie wersie w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Jak założysz wałek od BKE do BRB z DPF-em to na pewno nie będzie działała aktywna regeneracja DPF-a ( ten wałek nie obsługuje dotrysku regeneracyjnego ). Różnice w dawkowaniu paliwa muszą być , bo krzywki napędzające pompowtryskiwacze maja w tych wałkach inne profile także w pozostałych swoich częściach, ale mogą być one na tyle niewielkie że są na oko i ucho niezauważalne  :)

Mierzyłem te walki i mają takie same krzywki itd jeżdże już 10 tyś i nic sie nie dzieje. Słyszałem to już z tym dotryskiem alo to ściema bke brb mają wiekszy skok na krzywce pompowtrysku niż poprzednie wersie w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcy007 napisał:

Mierzyłem te walki i mają takie same krzywki itd jeżdże już 10 tyś i nic sie nie dzieje. Słyszałem to już z tym dotryskiem alo to ściema bke brb mają wiekszy skok na krzywce pompowtrysku niż poprzednie wersie w b6.

Całkowita wysokość krzywek napędzających pompki jest taka sama w obydwóch wałkach , niezależnie czy są do DPF-a czy nie :decayed:

Różnią się profilem tych krzywek , w wałkach do DPF-a krzywka jeszcze napędza pompkę po GMP tłoka , w tym zwykłym już nie ...:P

Masz silnik z DPF-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z dpf. Dobra znajdź  mi wałek np na Kolbensmitch  do wersi BKE do wersi BRB bez DPF i do wersi z BRB  z DPF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcy007 napisał:

Tak z dpf. Dobra znajdź  mi wałek np na Kolbensmitch  do wersi BKE do wersi BRB bez DPF i do wersi z BRB  z DPF 

Jak napisałem wcześniej BRB wychodziły w dwóch wersjach, z DPF-em i przygotowane do jego montażu , obie miały ten sam wałek przygotowany do instalacji DPF-a ...

Postaram się znaleźć numery ori wałków do BRB i BKE..

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu muszę zwrócić honor... :notworthy:

BKE i BRB mają takie same wałki i są przystosowane do obsługi DPF-a :facepalm::whistling:

Nie przystosowane były w AWX-ie i AVF-ie i AVB...

W pierwszych BPW były takie same jak w BKE ,BRB, później coś w nich zmodyfikowano ...

Bez nazwy1.jpg

Bez nazwy2.jpg

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 038109101AF dla BKE i BRB

 

  • 038109101AF dla BPW

do nr 8E-6-157-478 automat

do nr 8E-6-155-522 manual

 

  • 038109101AH dla BPW

od nr 8E-6-157-479 automat

oo nr 8E-6-155-523 manual

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotrsob1 napisał:

Po sprawdzeniu muszę zwrócić honor... :notworthy:

BKE i BRB mają takie same wałki i są przystosowane do obsługi DPF-a :facepalm::whistling:

Nie przystosowane były w AWX-ie i AVF-ie i AVB...

W pierwszych BPW były takie same jak w BKE ,BRB, później coś w nich zmodyfikowano ...

Bez nazwy1.jpg

Bez nazwy2.jpg

Dzięki z odpowiedź i za wytwałość pomocy na forum może to posłuży innym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:
  • 038109101AF dla BKE i BRB

 

  • 038109101AF dla BPW

do nr 8E-6-157-478 automat

do nr 8E-6-155-522 manual

 

  • 038109101AH dla BPW

od nr 8E-6-157-479 automat

oo nr 8E-6-155-523 manual

 

 

No już strzeliłem baranka jeden post wyżej :D

Starość nie radość , wiedziałem że dzwoni tylko nie wiedziałem w którym kościele :grin:

A jeszcze pól godziny temu dał bym sobie co nieco odciąć , taki byłem pewny siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcy007 napisał:

Dzięki z odpowiedź i za wytwałość pomocy na forum może to posłuży innym :) 

No jak to mówią nie myli się ten co nic nie robi :D

Sorry że Ci podniosłem ciśnienie ... :hi::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrsob1 napisał:

No jak to mówią nie myli się ten co nic nie robi :D

Sorry że Ci podniosłem ciśnienie ... :hi::notworthy:

Nie podiosłś mi ciśnienia bo akurat biore leki na nadciśnienie. Pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcy007 napisał:

Nie podiosłś mi ciśnienia bo akurat biore leki na nadciśnienie. Pozdrawiam.;)

No to piona, ja też biorę na nadciśnienie, jak i garść innych cukiereczków na inne schorzenia ... :decayed::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...