Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima/ogrzewanie b7 problem.


fang

Rekomendowane odpowiedzi

No w poniedziałek zostawie go u mechanika i powiedział, że rozbierze i ogarnie co i jak tam działa. Wydaje mi się skoro się normalnie załącza co jakiś czas to nie jest to powód do wymiany na nowe, a kwestia przeczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łożysko się wytarło to czyszczenie i smarowanie nic nie da. Z tego co widzę to będzie łożysko, które przyciera w jednym miejscu. Dlatego jak stanie w tym miejscu nie może ruszyć. W czasie rozruchu silnika elektrycznego powstaje duży prąd rozruchowy by wytworzyć odpowiedni duży moment obrotowy i wprawić w ruch stojący wirnik. Prąd ten może mieć cztero- do ośmiokrotną wartość prądu znamionowego. Gdy coś trzyma wirnik w czasie rozruchu prąd ten zwiększa się jeszcze bardziej do momentu aż wirnik ruszy lub bezpiecznik albo zwoje się przepalą. Żeby w takich wypadkach nie doszło do pożaru sterownik przy pewnych wartościach stwierdza, że prąd jest za wysoki i odcina napięcie i wywala błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie do Was. To prawda że dmuchawa jest nie do rozebrania? Mechanik zadzwonił że nie ma jak tego rozebrać i naprawić więc trzeba zamawiać.

@Muskel1 ty pewnie wiesz czy to się da rozebrać.

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sobie pomyślałem że nówki nie opłaca mi się wsadzać z valeo za 1000 zł. Bardziej kwestia jakiejś używki a widziałem na allegro po 100/150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozbietałem więc nie wiem. Ale nowa dmuchawa to nie jest duży wydatek. Nawet jeżeli da się rozebrać to możliwe, że wyjdzie to może trochę taniej niż nowa. Komuś będziesz musiał zapłacić za naprawę tego. Nie ma sęsu moim zdaniem. Szkoda zabywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałem z valeo to jest koszt 700-1000 zł. Bardziej szukałem w używkach w dobrym stanie i jest sporo sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z używkami tylko jak kupisz trupa i za 2 tyg zacznie piszczeć i skrzypieć to nawet tych 150 zł będzie szkoda. Dmuchawa jest rzeczą, która zawsze pracuje więc kupując używke jest ryzyko, że też już wyeksploatowana. Jakby nie było B6 i B7 już trochę lat mają więc i te części będą nie pierwszej młodości. Jak zamierzasz w krótce auto zmienić to kup używkę. Jak chcesz nim trochę pojeździć to wstaw nówkę, w końcu ma posłużyć kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  w pewnym sensie tak, ale chodzi o to, że na razie nie mam takiego wkładu żeby od buta wsadzić 1k w dmuchawe. Powiedział, że sam znajdzie coś w dobrym stanie i zadzwoni i da znać i zamówi. No zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj od exeo bo będą najświeższe. Poza tym kup z oznaczeniem 8e1, 8e2 są od anglika i będą w drugą stronę przepychały powietrze (na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowana dmuchawa za 150 zł i wszystko śmiga jak nowe. Dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...