Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima/ogrzewanie b7 problem.


fang

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Sprawa wygląda następująco. Jak działa u Was klima i ogrzewanie w zimie? Ja np. teraz jak jest 3 stopnie na dworze odpalam samo ogrzewanie czyli musi się świecić "ECON" tak? Ale nawet jak nagrzeje silnik do 90 stopni to dalej nic nie leci tylko czuć że powietrze ciepłe idzie z silnika a z nawiewów zero. Klime też jakbym chciał odpalić to cisza. Słychać jak coś tam się w środku przestawia jakieś dźwięki ale nic. Często ma miejsce sytuacja jak nagrzeje silnik do 90 stopni i zostawię go pójdę do domu wracam po paru godzinach odpalam i wtedy dopiero zaczyna wszystko działać, a od razu to jeszcze nigdy mi się nie odpaliła chyba jak było z 20 stopni na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika i podłączał pod komputer nic nie chciało pokazać może kwestia tego że nagle zaczęło działać i tak jest ciągle. Rano nie działa nawet jak osiągnie 90 stopni postoi parę godzin i działa. Nagrzewnica chyba ok bo te 2 przewody co idą nie są zimne są ciepłe. Nastraszył mnie wentylatorem ze się może zacinac i powiedział że koszt 1000 zł nawet bo ori. Co myślicie o tej sytuacji, bo mi się wydaje że gdyby wentylator się zawieszał to nie byłoby sytuacji że w lecie działa wszystko ok jak jest dobra temperatura, a w zime tylko rano nie działa po jak pochodzi to potem po południu już git.

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział żeby podjechać jak nie będzie działać. Bo jak nie działa to nawet nawiewu nie ma po prostu cisza może jakieś sterowniki padły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie żeby może wymienić czujnik temperatury mały koszt a może ruszy bo on chyba blokuję pracę wentylatora podczas wzrostu temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało zrozumiale piszesz. Czy problemem jest to że nie ma rano nawiewu w ogóle, czy że nawiew jest ale leci ciepłe powietrze?

Jeśli nie ma nawiewu to obstawiam błędne działanie klap lub czujników temperatury w klimatroniku. Należy sprawdzić błędy w klimatroniku oraz wskazania czujników temperatury (kanały pomiarowej chyba od 9 do 11) oraz wykonać nastawy podstawowe.

Pytanie dodatkowe czy włączanie/wyłączenie przycisku ECON coś zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę. Rano jak odpalam to nie działa nic (zawsze jak jest niska temperatura). Nic nie leci kompletnie ani zimne powietrze ani ciepłe chociaż jest wlączona klima i nawet jak włącze ECON to nic nie zmienia. Przejadę troche km silnik ma 90 stopni dalej sie nie odpala. Wracam do domu zostawiam go na 2 godziny załóżmy wracam i normalnie wszystko działa na ECON i bez ECON.

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię Ci sytuację z dzis. Poszedłem do auta o godzinie 13 na liczniku pokazuje 7 stopni. Odpaliłem auto poczekałem chwilę włączyłem econ i odpaliłem na największe obroty i HI dwie strony. Cisza nic nie słychać nic nie wieje ani zimnym ani ciepłym. 

Przejechałem z 20 km to było czuć że silnik nagrzany. 90 stopni pokazywało ibylo czuć że z kratek leci ciepłe powietrze jestem pewien że nie w wyniku nadmuchu tylko od silnika no były największe obroty a tu takie leciutki podmuch. Przejechałem 40 km dalej nie odpaliło się nic próbowałem. Na econ i bez econ cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u jakiegoś mechanika niby dobre opinie nic mu nie pokazało. Podjadę w czwartek rano do innego bo jestem pewien że nie będzie rano działało i na nie dzialajcym podepnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to że teraz przychodzę do auta i wszystko chodzi wieje zimnym i ciepłym zależy jak ustawie tak samo na Econ i bez econ totalnie dziwna sprawa. A silnik zimny 50 stopni. 

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cały  dzień temperatura bardzo niska rano nie działało nic także miałem wyjazd o 15 temperatura -1.5 stopnia i nie działało do teraz. Na komputerze nie ma błędów. Nie wiem o co chodzi może jest wilgoć w aucie, bo tylnia szyba też nagle przestała grzać i cała zaparowana. Nie mam pojęcia. Dodam, że raz przytrafiło mi się że zostawiłem lekko uchyloną szybę od strony pasażera z przodu na noc i był deszczyk w nocy i rano fotel od pasażera był mokry, może też kwestia tego, ale to nie zmienia faktu że nawiew powinien chodzić.

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dzisiaj. Cały dzień temperatura około 1 stopnia. Brak ogrzewania. Panel działa brak nawiewów i nie słychać wentylatora nawet po rozgrzaniu silnika do 90 stopni. Zaparkowałem auto przyszedłem po paru godzinach i dalej nie działało. Stuknąłem parę razy pod schowek i w nazwie pod przenia szyba oraz odpalałem zapłon kilka razy i gasiłem. Teraz zadziało nawet na zimnym silniku po kilku razach odpalenia zapłonu i gaszenia. Ciągle było słychać jak elementy w klimie się ruszają bo był charakterystyczny dźwięk. Nie wiem może dmuchawa się zacina. W poniedziałek stawiam na warsztat. 

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szkoda Twojego wysiłku i pisania monologów. Auto musi być podpięte pod komputer i diagnoza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze wyszedł błąd z dmuchawa czyli albo wymiana lub może uda się jakoś zregenerować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka treść błędu? Zrobiłeś zdjęcie lub masz wydruk? "Wyszedł błąd z dmuchawą" jest stwierdzeniem ogólnym. Bez konkretnego nr. błędu i treści w nim zawartej nie wiadomo co jest przyczyną. Może być zwarcie, może być przerwa w obwodzie albo brak komunikacji albo albo albo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale i tak już nie ma sensu dalej ciągnąć tematu. W poniedziałek stawiam do gościa na warsztat powiedział, że jak będzie się dało to spróbuje naprawić ten obecny, a jak nie to trzeba zamawiać nówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam było chyba z tym zwarciem na plusie i minusie nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche postukałem pod schowkiem i nad górnym nawiewem i zaczęło znów wszystko działać klima i ogrzewanie hah. To jest zabawna sprawa. Wydaję mi się że tam się coś blokuje i po prostu nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...