Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eska B8.5 Shadowline


Biesiad_90

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.07.2022 o 20:45, Biesiad_90 napisał:

Siemanko, wkońcu zebrałem się na małą aktualizacje od ostatniego posta :)

- sprężyny h&r -30mm (realnie auto siadło jakoś 20mm i ten 1cm właśnie mogło by jeszcze siąść. Wymieniałem przy okazji tuleje pod sprężynami na nowe, widać było, że stare były nieco niższe, co sfałszowało nieco wynik. Czas pokaże czy te sprężyny zostaną czy założe -40mm

- przednie łączniki stabilizatorów aluminiowe, tylne Moog, stabilizatory przód i tył h&r (tutaj poczułem dużą różnice w prowadzeniu na plus. Czuć, że auto jest bardziej zwarte i lepiej reaguje na ruch kierownicą. W trybie comform nie podskakuje mocno na nierównościach. Narzeczona nie narzeka także nie jest źle :D )

- Kompletny zestaw "usztywniaczy" napędu ECS (tutaj specjalnie zakładałęm pojedyczo każdy element aby robaczyć różnice między nimi. Najprostszy do założenia usztywniacz skrzyni. Tutaj już od pierwszych metrów poczułem różnice. Biegi wchodzą gładziej, paradaksalnie największą różnice czuje przy spokojnej jeździe, ogólnie polecam. Po 2 usztywniaczach tylnego dyfra, osobiście nie poczułem różnicy. Niby na YT są filmiki, jak dyfer "mniej pracuje na tulejach", ale ja korzyści wynikających z tego nie poczułem. Jedynie co to słychać troszkę głośniejszą prace tylnego dyfra. Jedno metalowe usztywnienie usunąlem, ale te wciskane w tuleje dyfra siedzą mocno i chyba musiał bym opuścić tylny zawias i wybic je od tyłu. Także tego nie polecam :P 

- OEM lotka RS4

- Tylny dyfuzor ECS carbon

- wentylacja w nadkolu za dodatkową chłodnicą (wycięte z nadkola RS3 8V)

- Zaciski przednie z RS4 B9, tarcze zimmermann formula Z 375x36, osłony tarcz RS4 B9, Zaciski tylne z SQ5, tarcze zimmermann sport 330x22, klocki przód/tył Galfer fdhp 1050, przewody w oplocie, płyn ATE type 200

Narazie to tyle, ale w piwnicy już czekają następne graty do montażu :evil:

IMG_20210911_101818.jpg

IMG_20210911_102601.jpg

IMG_20220201_191723.jpg

IMG_20220405_191729.jpg

IMG_20220405_191739.jpg

IMG_20220405_191807.jpg

IMG_20220702_174510_edit_434996968673727.jpg

IMG_20220702_175808_edit_435829593809538.jpg

IMG_20220702_185412_edit_435486704467403.jpg

IMG_20220702_185845_edit_435719332641325.jpg

Ładne heble:hi: Na jakiej tarczy to złożyłeś?  RS4 B9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wandej napisał:

Ładne heble:hi: Na jakiej tarczy to złożyłeś?  RS4 B9?

Zgadza się tarcze z rs4 b9 ? wolałem zastosować te tarcze z aluminiowym dzwonem. Zawsze nieco mniejszą masa nie resorowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zagościło na małym Spa w SG Detailing w Szczecinie. Wykonana została wieloetapowa korekta lakieru oraz położona ceramika Ceramic Pro na karoserie, felgi i zaciski. 

Odnośnie felg, zdecydowałem się na Concaver Crv4 Platinum Black w rozmiarze 19x9 et35, opony to Continental Sportcontact 7 255/35r19. Do samego końca zastanawiałem się czy kupować 19 czy 20", ale ostatecznie jestem zadowolony z efektu i podoba mi się jak wszystko siadło. 

 

Samą firmę mogę polecić i jestem w pełni zadowolony z usługi oraz kontaktu przed i po. W razie jakichkolwiek pytań, właściciel zawsze chętnie odpowiada i rozwiewa wszelkie wątpliwości :)

 

IMG-20220807-WA0003.jpg

IMG-20220807-WA0008.jpg

IMG-20220807-WA0002.jpg

IMG_20220806_101920.jpg

IMG_20220806_101943.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***isty cały czarnuch,najlepszy na forum jak dla mnie wszystko jest, środek exclusive do tego silnik napęd a nie jakieś tam dieselki 2.0? końcówki Carbon jakieś ładne bym wrzucił z Mg lub czarna satynka,broń Boże akrapowiczow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Leszczonka napisał:

za***isty cały czarnuch,najlepszy na forum jak dla mnie wszystko jest, środek exclusive do tego silnik napęd a nie jakieś tam dieselki 2.0? końcówki Carbon jakieś ładne bym wrzucił z Mg lub czarna satynka,broń Boże akrapowiczow ?

Cały wydech (no prawie bez kolektorów :P) będzie robiony zimą i wtedy też wjadą odpowiednie końcówki, bo te trochę giną ?

Ale nie podjąłem jeszcze decyzji odnośnie końcówek. Czarne wydaje mi się, że trochę zginą przy tym setup'ie. Na dzień dzisiejszy najbardziej waham się właśnie między karbonowymi, a polerowanymi z wypełnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że bagażnik w b8 do największych nie należy i wiecznie miejsca brakowało dałem się namówić w końcu na kupno boxa dachowego ? 

Mimo, że zakładany tylko 2x w roku na podróż Norwegia-Polska, nie chciałem kupować wielkiej trumny, zachować jako taką linie auta i nie męczyć się z hałasem podczas jazdy. Bagażnik dachowy wybrałem thule wingbar edge w kolorze czarnym, Box to thule dynamic 800 na który dodatkowo została nałożona ceramika. 

 

Belki naprawdę ciche. Jechałem z nimi póki co 140km/h i nie słyszałem żadnego szumu. Przy boksie coś lekko słychać od 80km/h. W weekend jadę z nim w trasę to zobaczę jak się sprawuje na autostradzie ?

IMG_20220811_203958.jpg

IMG_20220811_193759.jpg

IMG_20220811_204241.jpg

IMG_20220811_193651.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karolek_ust napisał:

No i ładnie . Na Ystad czy Trelleborg jedziesz 

Trelleborg. Jakoś ten prom nam z reguły lepiej pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Biesiad_90 napisał:

Trelleborg. Jakoś ten prom nam z reguły lepiej pasuje. 

Hehe ja mam na oba trochę więcej niż 1 h drogi więc też patrzę który lepiej pasuje w danym dniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, karolek_ust napisał:

Hehe ja mam na oba trochę więcej niż 1 h drogi więc też patrzę który lepiej pasuje w danym dniu . 

To tak jak my, niecałe 1h do promu. Chyba raz płynęliśmy z Ystad, a tak zawsze nocny Trelleborg-Świnoujście, żeby chociaż te parę godzin się kimnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te belki na E klasie i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. z boxem 160 bez problemu dało radę jechać, nie było najgłośniej.. a boxa mam Thule, ale już dosyć wiekowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Biesiad_90 napisał:

To tak jak my, niecałe 1h do promu. Chyba raz płynęliśmy z Ystad, a tak zawsze nocny Trelleborg-Świnoujście, żeby chociaż te parę godzin się kimnąć. 

Godzinę do promu to skąd jedziesz , masz na profilu Oslo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, karolek_ust napisał:

Godzinę do promu to skąd jedziesz , masz na profilu Oslo

Okolice Wolina. Teściowa tam mieszka, także ostatni dzień siedzimy u niej aby mieć na prom bliżej. 

Edytowane przez Biesiad_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jedrekx napisał:

miałem te belki na E klasie i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. z boxem 160 bez problemu dało radę jechać, nie było najgłośniej.. a boxa mam Thule, ale już dosyć wiekowego

Z tym boxem co mam narazie jechałem 120, bo z tego co pamiętam producent tak zaleca ?. Cudów nie ma i lekki szum było słychać, ale jestem zadowolony, bo jechałem z takimi co od 50 hałasowały bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Biesiad_90 napisał:

Okolice Wolina. Teściowa tam mieszka, także ostatni dzień siedzimy u niej aby mieć na prom bliżej. 

Aa to godz w Polsce myślałem że tu w Skandynawii godzinę hehe . Przez helsingborg pewnie jedziesz nA prom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolek_ust napisał:

Aa to godz w Polsce myślałem że tu w Skandynawii godzinę hehe . Przez helsingborg pewnie jedziesz nA prom 

A dobra to się nie dogadaliśmy ?, chodziło mi że mam godzinkę na prom w Polsce. Potem 620km do domu, schodzi około 6-7h w zależności jak przerwy z młodym. Zjeżdżam z promu i jadę cały czas E6, wszystko mijam bokiem jedyne co to przez Gøteborg przejeżdżam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Biesiad_90 napisał:

A dobra to się nie dogadaliśmy ?, chodziło mi że mam godzinkę na prom w Polsce. Potem 620km do domu, schodzi około 6-7h w zależności jak przerwy z młodym. Zjeżdżam z promu i jadę cały czas E6, wszystko mijam bokiem jedyne co to przez Gøteborg przejeżdżam. 

No wiem wiem . No ja to znam też z synem jezdzimy . Teraz już ma 5 lat to trochę lepiej . Ja to z ok Gdyni więc bardziej pływam Karlskrona Gdynia chyba ,że brak biletów lub cena taka , że taniej unity line to wale Świnoujście i potem w Polsce ok 5 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że miałeś gdzie bo u mnie w okolicy to ch*j są a nie zakłady od zbieżności :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...