Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.8 FL] Odbojnik silnika leży na pasie


WojtasTaba

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem u siebie proste doświadczenie:
Maska podniesiona. Wsiadam do auta, oczywiście silnik odpalony, wrzucam np. D i obserwuje jednocześnie zachowanie silnika, tzn. jego ruchu. Tak samo zrobiłem przy R.
Doszedłem do wniosku, że za bardzo mi skarze ten silnik, więc pewnie poduszki silnika i skrzyni do wymiany. No i montaż tego przedniego odboju.
Z tego co się dowiedziałem to poduszki silnika są obydwie takie same. Natomiast poduszki skrzyni są dwie różne, jakieś hydropoduszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te poduszki oryginalnie są wszystkie olejowe, jakby padły to byłoby po nich widać, że są brudne od oleju. Komplet nowych to koszt ponad 1300 zł (tylko ASO daje olejowe z AVON)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten kończący się weekend zamontowałem ten brakujący przedni odbój silnika. Podporę 8D0199343J kupiłem za 18zł, natomiast sam odbój/odbijak 8D0199339P kupiłem MEYLE za 8zł. Po zamontowaniu jestem mile zaskoczony. Silnik już nie skacze przy próbie, o której pisałem wyżej. W czasie jazdy nie ma już tego dupnięcia. Ogranicznik 8D0199335F wyrególowałem tak, żeby odbijak dotykał górnej jego powierzchni. Oglądałem też poduszki silnika i skrzyni. Są suche, nie widać na nich jakiś śladów oleju, więc uznałem, że są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...