Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A8 D3 4.2 TDI S8 LOOOK in progress By Mordeliuss ;)


Mordeliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kamelus_ napisał:

Nie wyobrażam sobie aby kupić takie auto i go nie zmodzić a przynajmniej nie doprowadzić do stanu fabrycznego i postawić pod kocem :polew:

Taki jest plan :grin: nic nie kombinowac ale czysta seria na fajnycb felach i trzymac pod kocem:wink:

ale znaleźć coś to graniczy z cudem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWRACAM POWRACAM POWRACAM !!

Jak obiecałem wracam ze zmianami które udało się ogarnąć w ostatnim czasie :)

Jak wspominałem troche gratów czekało już w domu ale na część z nich to ja musiałem poczekać. Okazuje się że w ostatnim czasie mało rzeczy jest na magazynie i na sporo trzeba czekać po kilka tygodni.

W zaprzyjaźnionym zakładzie u kolegi Rafała który zajmuje sie głównie A8 udało się ogarnąć kilka tematów. Usłyszałem też opinie iż w przypadku zmian z autem jestem w czołówce tych poj*****, więc zdecydowanie wszystko idzie w dobrą stronę :decayed:
Tu muszę podziękować firmie TechLabs ze Starych Babic w okolicach Wawy. Rafał to mega doświadczona osoba i dzięki niemu sporo prac poszło do przodu. Ale jako sam człowiek jest świetny jak i reszta zespołu, zawsze był czas kiedy bym nie przyjechał, kawka herbatka wifi i wygodne siedzenie :wink: ale przede wszystkim robota ogarnięta na najwyższym poziomie.

Z kilku zmian jakie wpadły ostatnio:

1. Modyfikowany sterownik zawieszenia pneumatycznego.
W aucie było zawieszenie sport co troche mnie męczyło bo była mała możliwość regulacji. Wleciał sterownik komfort a kolega Paweł podłubał przy Epromie i teraz na każdym trybie mam odpowiednią wysokość. Auto docelowo pójdzie na pewno niżej niż jest ale to muszę potestować bo nie chce świecących kontrolek na desce :decayed:

2. Dokładki Maxton
Trzeba było poczekać troche bo oczywiście nic nie ma na już ale na część dojechały i już leżą na aucie. Wpadł przedni spliter do zderzaka S8 i progi ori od Maxtona. Jakość bardzo fajna i nie jest to odlew z allegro za pare złotych.
Zamontowane tylko na wkręty w dużej ilości :lol: zdecydowanie wystarczyło bo podczas powrotu do domu urwała się osłona silnika przy 200 km/h a dokładki zostały na miejscu :facepalm:  Moja mina musiała być bezcenna gdy przy 200 coś zaczęło szurać :grin:

3. Felgi Japan Racing JR11 10j / ET40 / 20"
Dlaczego zdecydowałem się na 20"? Bo poruszam się tym autem jeszcze na co dzień i wjazd na krawężniki móglby być utrudniony a gdzie bym nie zaparkował to i tak auto wystaje w połowie :decayed: Prawda jest taka jest każde parkowanie równoległe teraz przyprawia mnie o ciśnienie 200 :kox:
Nie będę oszukiwał że górę wzięła też cena felg czy opon i tu wygrał rozsądek. Z pomocą mojej drugiej połówki wpadł na felgi wosk King of Gloss od Softa. Miała polecieć ceramika ale felgi mają sporo męczących zakamarków i myślę że nie zrobiłbym tego idealnie. Do mycia standardowo Tuga od lat B)

4. Opony UniRoyal RainSport 5 255/35/20
Uważam że to świetny stosunek ceny do jakości i fajnie się kleja na ciepłym przy dużej predkości. Zdecydowanie wolałem wziąć nowe tansze opony niż używane super markowe :wink:

5. Kamerka przednia Xiaomi 70mai Pro Plus
Wreszcie zdecydowałem się na zakup i podłączenie kamerki. Wjechała z przekaźnikiem pod zapłon. Nie uruchamiałem trybu parkingowego bo A8 ma 20 tys modułów i kolejna kamerka wysysająca prąd mogła by mi zafundować czasem poranny spacer :grin: Nagrywanie bardzo przyzwoite zarówno dzień jak i noc :) dobry zakup za jedyne 300 zł.

6. Nowa kierownica 3-ramienna
Po namowach kolegów plan poszedł w życie. Chociaż wcale nie trzeba było mnie namawiać bo chodziło mi to już po głowie jakiś czas. Wjechała kierownica 3 ramienna + ścięcie + grzanie + asystent zmiany pasa + większe bicepsy.
Troszkę obawiałem się odnośnie obszycia alkantarą ale jak wyjąłem ją z pudełka wiedziałem że to będzie strzał w 10.
Oczywiście skóra perforowana jak i alkantara zostały wyczyszczone i zabezpieczone preparatami od ColorLocka.

Jest jeszcze troche planów ale to na spokojnie bo chodzi mi temat jakiegoś gruzowego daily cara :decayed:

4F4DDB6A-8481-4368-9A94-B12FFB2D4B11.jpeg

00B4D1F7-C7DE-4B99-9C72-41587692486C.jpeg

D8021C10-9776-4022-ABD7-0F23D3BEAFD6.jpeg

18722F79-C6A1-40A8-8672-2B5B2C66B384.jpeg

3B8536D3-6B3B-47A4-86D8-E3193DA67B3F.jpeg

Edytowane przez Mordeliuss
  • Pomoc techniczna 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, po zmianach wygląda świetnie :kox: Jedynie kiera nie mój gust, wolałbym cos z nowszych modeli z okrągłą poduszką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szafa napisał:

Jest moc, po zmianach wygląda świetnie :kox: Jedynie kiera nie mój gust, wolałbym cos z nowszych modeli z okrągłą poduszką!

Czemu nie zdecydowałem się na okrogłą poduszkę? Ptóż uważam że ta swietnie pasuje i wypełnia wnętrze. Przymierzałem okroglą i jakoś mi stylistycznie nie pasowala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku*wa Dawid, czy Cię nie poje***:lol1:

Pięknie się zmienia D3:wub:

Aż chyba musze przyjechać kiedyś do Radomia i obmacać osobiście:glupek2: nie mam daleko, bo teraz S7 to 40min jazdy z Kielc:wink4:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam87 napisał:

Ku*wa Dawid, czy Cię nie poje***:lol1:

Pięknie się zmienia D3:wub:

Aż chyba musze przyjechać kiedyś do Radomia i obmacać osobiście:glupek2: nie mam daleko, bo teraz S7 to 40min jazdy z Kielc:wink4:

 

Dziękuje za opinie :wub:

Zapraszam obmacać kiedy Ci tam pasuje ;) Ja jestem często w Kielcach ostatnio :decayed: Da radę w 20 minut :facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mordeliuss napisał:

Dziękuje za opinie :wub:

Zapraszam obmacać kiedy Ci tam pasuje ;) Ja jestem często w Kielcach ostatnio :decayed:

W PL będę  dopiero w maju, więc się odezwe:wink4:

16 minut temu, Mordeliuss napisał:

Da radę w 20 minut :facepalm:

:whistling:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adam87 napisał:

W PL będę  dopiero w maju, więc się odezwe:wink4:

:whistling:

No to czekam na info i zrobimy mini spocik chętnie :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna jest! choć mam jedno "ale" - mi osobiście nie pasują srebrne poprzeczki w grillu :decayed: ale to już takie czepialstwo żeby coś znaleźć :decayed: dobry kierunek obrałeś :good:

Edytowane przez jedrekx
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jedrekx napisał:

piękna jest! choć mam jedno "ale" - mi osobiście nie pasują srebrne poprzeczki w grillu :decayed: ale to już takie czepialstwo żeby coś znaleźć :decayed: dobry kierunek obrałeś :good:

Dziękuje za miłe słowa :wub:

Haha zawsze coś :grin: Generalnie firma która oklejała grill nie chciała się podjąć tych pasków bo za mały element :whistling: Ja próbowałem sam i też zrezygnowałem bo to jak przyciemnianie rantu szyby :facepalm:. Osobiście aż tak mnie to nie razi ale pewnie pojdzie do malowania z czasem bo też leży mi cały czarny zwłaszcza że jeszcze wjedzie kilka czarnych drobiazgów.

3 godziny temu, dekiel 13 napisał:

Przód w dół , halo przyciemnić będzie malyna .  :thumbup1:

Przód pojdzie jeszcze w dół jak i całe auto bo teraz jest zdecydowanie dość wysoko i nie do końca o to mi chodziło. Nawet na trybie comfort jestem w stanie wjezdzać na krawężniki więc jest opcja zmiany trybu zawieszenia przy problemach z przejechaniem przez przeszkodę. Za to na lifcie to już można się wczołgać pod auto :grin:
Co do halo to jest plan na folię ale jeszcze  nie wiem jaką. Po głowie chodzi mi taka mieniąca się kolorkami ;)

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 10:27, Mordeliuss napisał:

POWRACAM POWRACAM POWRACAM !!

Jak obiecałem wracam ze zmianami które udało się ogarnąć w ostatnim czasie :)

Jak wspominałem troche gratów czekało już w domu ale na część z nich to ja musiałem poczekać. Okazuje się że w ostatnim czasie mało rzeczy jest na magazynie i na sporo trzeba czekać po kilka tygodni.

W zaprzyjaźnionym zakładzie u kolegi Rafała który zajmuje sie głównie A8 udało się ogarnąć kilka tematów. Usłyszałem też opinie iż w przypadku zmian z autem jestem w czołówce tych poj*****, więc zdecydowanie wszystko idzie w dobrą stronę :decayed:
Tu muszę podziękować firmie TechLabs ze Starych Babic w okolicach Wawy. Rafał to mega doświadczona osoba i dzięki niemu sporo prac poszło do przodu. Ale jako sam człowiek jest świetny jak i reszta zespołu, zawsze był czas kiedy bym nie przyjechał, kawka herbatka wifi i wygodne siedzenie :wink: ale przede wszystkim robota ogarnięta na najwyższym poziomie.

Z kilku zmian jakie wpadły ostatnio:

1. Modyfikowany sterownik zawieszenia pneumatycznego.
W aucie było zawieszenie sport co troche mnie męczyło bo była mała możliwość regulacji. Wleciał sterownik komfort a kolega Paweł podłubał przy Epromie i teraz na każdym trybie mam odpowiednią wysokość. Auto docelowo pójdzie na pewno niżej niż jest ale to muszę potestować bo nie chce świecących kontrolek na desce :decayed:

2. Dokładki Maxton
Trzeba było poczekać troche bo oczywiście nic nie ma na już ale na część dojechały i już leżą na aucie. Wpadł przedni spliter do zderzaka S8 i progi ori od Maxtona. Jakość bardzo fajna i nie jest to odlew z allegro za pare złotych.
Zamontowane tylko na wkręty w dużej ilości :lol: zdecydowanie wystarczyło bo podczas powrotu do domu urwała się osłona silnika przy 200 km/h a dokładki zostały na miejscu :facepalm:  Moja mina musiała być bezcenna gdy przy 200 coś zaczęło szurać :grin:

3. Felgi Japan Racing JR11 10j / ET40 / 20"
Dlaczego zdecydowałem się na 20"? Bo poruszam się tym autem jeszcze na co dzień i wjazd na krawężniki móglby być utrudniony a gdzie bym nie zaparkował to i tak auto wystaje w połowie :decayed: Prawda jest taka jest każde parkowanie równoległe teraz przyprawia mnie o ciśnienie 200 :kox:
Nie będę oszukiwał że górę wzięła też cena felg czy opon i tu wygrał rozsądek. Z pomocą mojej drugiej połówki wpadł na felgi wosk King of Gloss od Softa. Miała polecieć ceramika ale felgi mają sporo męczących zakamarków i myślę że nie zrobiłbym tego idealnie. Do mycia standardowo Tuga od lat B)

4. Opony UniRoyal RainSport 5 255/35/20
Uważam że to świetny stosunek ceny do jakości i fajnie się kleja na ciepłym przy dużej predkości. Zdecydowanie wolałem wziąć nowe tansze opony niż używane super markowe :wink:

5. Kamerka przednia Xiaomi 70mai Pro Plus
Wreszcie zdecydowałem się na zakup i podłączenie kamerki. Wjechała z przekaźnikiem pod zapłon. Nie uruchamiałem trybu parkingowego bo A8 ma 20 tys modułów i kolejna kamerka wysysająca prąd mogła by mi zafundować czasem poranny spacer :grin: Nagrywanie bardzo przyzwoite zarówno dzień jak i noc :) dobry zakup za jedyne 300 zł.

6. Nowa kierownica 3-ramienna
Po namowach kolegów plan poszedł w życie. Chociaż wcale nie trzeba było mnie namawiać bo chodziło mi to już po głowie jakiś czas. Wjechała kierownica 3 ramienna + ścięcie + grzanie + asystent zmiany pasa + większe bicepsy.
Troszkę obawiałem się odnośnie obszycia alkantarą ale jak wyjąłem ją z pudełka wiedziałem że to będzie strzał w 10.
Oczywiście skóra perforowana jak i alkantara zostały wyczyszczone i zabezpieczone preparatami od ColorLocka.

Jest jeszcze troche planów ale to na spokojnie bo chodzi mi temat jakiegoś gruzowego daily cara :decayed:

4F4DDB6A-8481-4368-9A94-B12FFB2D4B11.jpeg

00B4D1F7-C7DE-4B99-9C72-41587692486C.jpeg

D8021C10-9776-4022-ABD7-0F23D3BEAFD6.jpeg

18722F79-C6A1-40A8-8672-2B5B2C66B384.jpeg

3B8536D3-6B3B-47A4-86D8-E3193DA67B3F.jpeg

Dobrze idziesz:kox: Na jakiej tarczy Akebono dałeś? 385mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wandej napisał:

Dobrze idziesz:kox: Na jakiej tarczy Akebono dałeś? 385mm?

Siedzi Rotinger 390 :) hamują jak złoto teraz :decayed:

Nie ma strachu w zamykaniu licznika :grin:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości jakie wpadły ostatnio to oleje i filtry :decayed:

Niestety EGR zaczął cos kombinowac więc zupełnie pozbyłem się ekologii programowo i jak tylko silnik wyląduje na stole to zajme się tym też mechanicznie :wink:

W najblizszym czasie planuje wreszcie wziąć się za czyszczenie skóra i korektę lakieru i bedą fotki :banan:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mordeliuss napisał:

Z nowości jakie wpadły ostatnio to oleje i filtry :decayed:

Niestety EGR zaczął cos kombinowac więc zupełnie pozbyłem się ekologii programowo i jak tylko silnik wyląduje na stole to zajme się tym też mechanicznie :wink:

W najblizszym czasie planuje wreszcie wziąć się za czyszczenie skóra i korektę lakieru i bedą fotki :banan:

Jakie plany po korekcie? Powłoka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mloty4x napisał:

Jakie plany po korekcie? Powłoka ?

Powłoka wleci pewnie. Do wyboru mam Gtechniq i Cquartza 3.0 bo jedna i druga leży nowa na półce i czeka na swoją szanse. Miałem kłaść Cquartza na felgi ale z ilością rowków i kombinacji sam wosk był męczący i jego dokładne dotarcie a co dopiero powłoka.

Na pewno poza zewnętrzną częścią wleci czyszczenie skóra bo są juz tak zabite bo słabo czuć wentylacje :lol:

Myślałem nad zmianą koloru na coś nietuzinkowego ale na chwilę obecną nie wyrzucam kasy na auto bo mam inne wydatki  :wink:  Wreszcie dorastam i interesuje się innymi rzeczami :grin:

Ze smutnych rzeczy to zarysowałem felgę na parkingu podziemnym :mellow: na jeden z parkingów w ogóle nie byłem w stanie wjechać bo było za wąsko i tyłem pod górkę po łuku bym nie wyjechał :decayed:
Ale moja dziewczyna ubolewała i była smutna z faktu felgi bardziej niz ja więc ogromne serduszko dla niej :wub:

Edytowane przez Mordeliuss
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio załatwiłem felgę, żona w ten dzień nawet dzieci zabrała żebym doszedł do siebie :naughty:

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szafa napisał:

Też ostatnio załatwiłem felgę, żona w ten dzień nawet dzieci zabrała żebym doszedł do siebie :naughty:

Ja to sie staram już do tego podchodzić racjonalnie go to tylko rzecz. W najgorszym wypadku jak się wkurze kupie po prostu nową :decayed: Tak czy siak odliczałem dni jeżdząc z wystającymi rantami kiedy przytre :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...