Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piasta koła z łożyskiem - opinie marki Delphi Kamoka SKV itp.


kimilos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przez to, że samochód wydawał głośne dźwięki pracy kół i czułem wibracje, drgania, postanowiłem sprawdzić co się dzieje. Dowiedziałem się, że trzeba wymienić piasty. Posiadam zagwozdkę, otóż chciałbym wybrać sprawnie działający zamiennik - piasta koła z łożyskiem, dlatego chciałbym zasięgnąć waszych doświadczeń, opinii z takich najpopularniejszych marek, które zdołałem wyszukać - Delphi, Kamoka, Denckermann, SKV, dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kamoka to nawet wycieraczki bym nie założył .... z Denckermann też bym nie ryzykował ...o reszcie nie mam opinii . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód w komplecie piasta z łożyskiem to np. ze średniej półki Meyle robi.

Chińczyków nawet nie bierz pod uwagę. To jest element który trzeba po prostu kupić dobrej jakości, a nie badziew który od początku bedzie do du** albo po kilku kilometrach. Napisz na forum do kolegów którzy sprzedają części (jest odpowiedni dział na forum) i tam dostaniesz ofertę godnych zamienników i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSP produkuje świetnej jakości łożyska, półosie i przeguby. Świetny stosunek ceny do jakości. Nie kryją się z tym, że to chińska firma. Ale występują pod swoją nazwą, a nie, że jakiś pakowacz typu SKV czy Kamoka kupi sobie chińskie najtańsze g**no i włoży do swojego pudełka. Przez co GSP jest bardzo konkurencyjne cenowo. Polecam. Jeżdżę na łożyskach GSP za 75 zł sztuka i jest git malina. 

 

Tu link do przykładowego łożyska z piastą na tył.

ALLEGRO.PL

Kup teraz GSP ŁOŻYSKO PIASTA TYŁ AUDI A4 B6 B7 SEAT EXEO z Krakow na Allegro.pl, za 89 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Układ zawieszenia}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładam piastyz łożyskami firmy Fabest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

ja zakładam piastyz łożyskami firmy Fabest

Febest:wink: Jako że w B6/7 to stały temat to polecę od siebie łożysko FAG + piasta Febi/Ruville/Meyle.

100% Zadowolonych klientów:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, viktorion napisał:

GSP produkuje świetnej jakości łożyska, półosie i przeguby. Świetny stosunek ceny do jakości. Nie kryją się z tym, że to chińska firma. Ale występują pod swoją nazwą, a nie, że jakiś pakowacz typu SKV czy Kamoka kupi sobie chińskie najtańsze g**no i włoży do swojego pudełka. Przez co GSP jest bardzo konkurencyjne cenowo. Polecam. Jeżdżę na łożyskach GSP za 75 zł sztuka i jest git malina. 

 

Tu link do przykładowego łożyska z piastą na tył.

ALLEGRO.PL

Kup teraz GSP ŁOŻYSKO PIASTA TYŁ AUDI A4 B6 B7 SEAT EXEO z Krakow na Allegro.pl, za 89 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Układ zawieszenia}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Również polecam:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, viktorion napisał:

GSP produkuje świetnej jakości łożyska, półosie i przeguby. Świetny stosunek ceny do jakości. Nie kryją się z tym, że to chińska firma. Ale występują pod swoją nazwą, a nie, że jakiś pakowacz typu SKV czy Kamoka kupi sobie chińskie najtańsze g**no i włoży do swojego pudełka. Przez co GSP jest bardzo konkurencyjne cenowo. Polecam. Jeżdżę na łożyskach GSP za 75 zł sztuka i jest git malina.

 

Mistrzu nie reklamuj sobie GSP :P, bo jak czytałem opinie o tej marce to jesteś w mniejszości pozytywnych opinii o tej marce. Co do Kamoki mogę się z Tobą zgodzić najtańszy ryż. Z SKV zakładałem bodajże rok temu piastę i nic się nie dzieje, a robię dużo kilometrów- taka praca. Więc jestem zadowolony :) A cenowo to wygląda to podobnie.

 

A i bym zapomniał nie "git malina" tylko "miód malina" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSP przecież też sprowadza z Chin, więc również można powiedzieć, że to chińskie gówno:rolleyes: Nigdy nie miałem nic od nich więc nie będę o nich pisał, ale opinie które są na necie nie są przekonujące do zakupu. Jeśli chodzi o SKV to mam od nich wahacze i przejechałem na nich ponad 40 tysięcy km, więc u mnie marka sprawdzona i od siebie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gps to g...o, mam od nich przegub i po roku już stuka więc szajs straszny. Nie rozumiem więc polecania tego dziadostwa, a cena to też do jakości rewelacyjna nie jest wcale aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie stawiał Kamoki i SKV na tym samym poziomie. Kamoka to rzeczywiście tani chińczyk, który sam nie wiem czy jest czeską czy polską firmą. A o SKV czytałem opinie na allegro ich części i zbierają pozytywne oceny.

Osobiście odradził bym Ci tez części z  Denckermanna, miałem raz styczność z tą marką i niesmak pozostał do dziś. Kupiłem zaciski Denckermanna i powiem krótka więcej czasu zajęło założenie niż czas po którym zaczął przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majers napisał:

o SKV

A to co, nie chinol?

A opinie z allegro moim zdaniem mało wiarygodne.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejechałem na częściach SKV, a jak się komuś zdarzyło to będzie gadał, że badziew, a czy to made in China, czy Germany czy inne, to dziś chyba nie jest wiarygodne do końca i dla mnie ważne żeby się sprawdzało. Moim zdaniem SKV daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wniosek jeden z tego tematu, a mianowicie zadawanie takich pytań jest bezcelowe bo odpowiedzi tyle co  wypowiadających się. Po postu iść do sklepu i kupić co popadnie :decayed: I albo wytrzyma albo nie.

A autor dalej nie wie co kupić zapewne :wink:

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast SKV nie miałem, ale zaciski z tej firmy i wszystko gra. Doświadczenie mam z Delphi i nie polecam, natomiast jeśli chodzi o Kamoke to w ogóle nie bierz pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Denckermannem miałem styczność i w sumie same straty czasowe, i finansowe. Odradzam ich, wahacze siadły po miesiącu:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 00:10, viktorion napisał:

SKV czy Kamoka kupi sobie chińskie najtańsze g**no i włoży do swojego pudełka

Kolego chciałem grzecznie zapytać na podstawie czego obrażasz nas, że kupujemy " chińskie najtańsze g**no" ?  Pytam gdyż bardzo dobrze znam reklamowane przez Ciebie GSP z siedzibą w Wenzhou, China. Prawda jest taka,  ze GSP nie produkuje piast tylko podobnie jak my zleca podwykonawcom, nie twierdzę że piasty GSP są niskiej jakości (jak każdy GSP zalicza wtopy) jednak nie pozwolę też  obrażać SKV gdyż nie masz o nas zielonego pojęcia, współczynnik reklamacji na piasty w przypadku SKV wynosi 0,32% (3 sztuki wraca na 1000 sprzedanych) co patrząc na fantazję mechaników i niektórych kierowców jest bardzo dobrym wynikiem. Dodatkowo przypomnę, że na piasty SKV oferujemy 4 lata gwarancji. Uważam, że stosunek jakości do ceny mamy lepszy niż GSP, uwierz mi rynek jest w miare hermetyczny i od naszych dystrybutorów znamy współczynniki reklamacji wymienionych w wątku brandów, stąd  dziwi nas że potrafisz tak sobie chlapać że sprzedajemy " chińskie najtańsze g**no"

Czy czasem to nie Ty w wątku 

 

sam pisałeś pół roku temu że mamy bardzo pozytywne opinie? a sprzedawca allegro Ci powiedział że na GSP nie mieli reklamacji? Skąd tak łatwe obrażanie nas? A może użytkownicy b6 elite polecajacy SKV lubią montować do aut  " chińskie najtańsze g**no"?

Edytowane przez Dystrybutor SKV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...