Jump to content

Bicie tylnego koła

Recommended Posts

Cześć,

mam dziwny problem z samochodem - bije mi tylne prawe koło.

Felga była sprawdzana u dwóch wulkanizatorów i oboje twierdzą, że jest idealnie prosta. Przy wyważaniu założono bodajże 2 lub 3 odważniki.

Objawy są podobne jak przy krzywej feldze - generalnie często czuję bicie na karoserii (nie na kierownicy) przy prędkościach 70-120km/h ALE

- czasami bije aż do prędkości 150 km/h (codziennie robię trasy, szybciej nie jeżdżę)

- czasami bije już od 50km/h

- czasami nie bije w ogóle...

Dodatkowo zauważyłem, że przy hamowaniu bicie na chwilę staje się mocniejsze, nie mniej krzywe tarcze raczej odrzucam - wtedy bicie czułbym chyba cały czas? Dodatkowo tylne tarcze wydają się jeszcze ok, nie mają rantów.

Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać problemu?

Edited by LukisM

Zamień koła stronami aby sie upewnić że to to koło. Po za tym wyważ koło z testem drogowym.

WWW.KDK.PL

Dobrze wyważone koła pozwalają na zachowanie właściwego komfortu i bezpieczeństwa jazdy oraz zapobiegają nadmiernemu zużyciu się elementów zawieszenia w samochodzie.

Ok, sprawdzę.

Czy ewentualnie jakiś problem ze śrubą kontrującą tarczę hamulcową może dawać takie efekty, jak bicie odczuwane raz na jakiś czas, w różnych warunkach?

9 godzin temu, LukisM napisał:

Ok, sprawdzę.

Czy ewentualnie jakiś problem ze śrubą kontrującą tarczę hamulcową może dawać takie efekty, jak bicie odczuwane raz na jakiś czas, w różnych warunkach?

Nie sądzę. Zaciski hamulcowe masz sprawne? Być może tarcza jest krzywa.