Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odbiorem na CB


wowa04

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz w odbiorze ważna jest raczej antenka ew jakaś funkcja radia Sq może ztłumić słabe sygnały ale jak słyszysz szumy i słabo głasy to stawiam na antene jak jest mocowana sam zakładałeś może pomyliłeś kable przy antenie sygnałowy z ekranem/masą bo to mi przychodzi pierwsze na myśl podaj parametry całego zestawy i gdzie jest zabudowany jak podpiete zasilanie no filtr ANL włączony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłaby źle podpięta antena to byłby problem też z nadawaniem a kolega pisze że jego wszyscy słyszą tylko on ma problemy z odbiorem. Jeżeli żadne ustawienia nie pomagają to może być uszkodzone radyjko. Albo problem z głośnikiem (zawsze można podłączyć zewnętrzny głośnik i wykluczyć czy z niego jest problem) albo jest uszkodzony odbiornik w CB ( może tylko kwestia zestrojenia toru w.cz.. Oczywiście dla pewności sprawdź jeszcze raz podłączenie anteny żeby być pewnym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kure masz racje ......... przy zle podpiętej antenie odbiór pewnie byłby bardzo lichy a nadawania zero odwrotnie niz napisałem sorki

może jeszcze ten głupi ANL tu cos ma do rzeczy nie działa jak trzeba i nawet przy mocnym syganle on wpuszcza zakłucenia od zasilania no i j/w głośniczek

jeszcze raz masz kolego racje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to może mi ktoś podpowie, mam alana 101, miałem antenę midlanda ml 145, fajnie wszystko chodziło, zmieniłem na stałą bo tamta była długawa, teraz mam sirtel S90 i coś nie tak, bo SWR ciągle na max, ściąga dobrze, nic nie nadaje, słysze obroty silnika, gość zmienił antene na taką samą tylko nową - z jego sklepu, to samo, radio dobre, antena też, kabel też, założył na próbę magnesówke presidenta i jest okej,

1 - jednym słowem ta antena nie pasi do tego radia???

2 - beznadziejna antena

3 - problem z alternatorem dlatego słychać obroty silnika? a może coś z masą na aucie?

niestety w moim mieście niema dobrych ludzi od CB...sami partacze, odrazu chcieli by montować najdrożdze anteny:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina anteny skoro na magnesówce działa. Niestety w.cz jest czułe na zakłócenia tym bardziej zakres AM. Zakładałeś stałke i podstawiałeś nową ale taką samą antenę. Podstawiłbym jakąś stałke ale inną i zobaczył co sie dzieje. Ludzie montują te anteny i działają. Może akurat w konfiguracji z alanem 101 działa źle. Jeżeli zakłócenia od alternatora pojawiają się na stałce to może problem jest w masie. Magnesówka ma masę poprzez przewód do CB, a stałka ma jeszcze masę karoserii i teoretycznie powinno być lepiej :). Spróbuj podstawić inną stałke i zobaczysz co sie dzieje wtedy będziesz miał pewność że od anteny można sie odczepić. Jak te rzeczy wykluczysz to będzie coś więcej wiadomo i będziemy myśleć. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - koledzy radyjko CB wszyscy mnie słyszą , a ja mam tylko trzaski i bardzo bradzo słabiutko słychać - pozdrawiam

Pierwszy test:

- Squelch na max w lewo

- RF Gain na max w prawo

Napisz, czy coś się zmieniło.

zmieniłem na stałą bo tamta była długawa, teraz mam sirtel S90 i coś nie tak, bo SWR ciągle na max, ściąga dobrze, nic nie nadaje, słysze obroty silnika,

To zależy, co rozumiesz przez pojęcie "na stałą"? Na pierwszy rzut oka typowy brak masy (czyt. przeciwwagi).

Moim zdaniem problem nie leży w antenie, tylko w jej mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...