Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak na stałe wyłączyć funkcję AUTO Start/Stop?


Giant53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie miałem do tej pory samochodu z funkcją Start/Stop i chyba nie będę w stanie się przyzwyczaić do tego wynalazku w moim nowym A4 B9.

Po włączeniu silnika ciągle zapominam o wyłączeniu Auto/Stop i dostaję szału na pierwszym skrzyżowaniu.

Czy jest jakiś sposób na wyłączenie tej funkcji bez ingerencji w komputer samochodu (auto jest na gwarancji i nie chcę ryzykować jej utraty)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ingerencji czy to przez software czy przez hardware nie ma możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

A jakie są możliwości ingerencji w hardware?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie modułu, który zapamiętuje ostatnią pozycję przycisku. Raz wyłączony przyciskiem pozostaje w stanie wyłączonym do momentu ponownej aktywacji przyciskiem. Moduł taki wpina się (najprościej w B9) z tyłu pod kanapą do kostki modułu Gateway.  Koszt modułu to 99€

 

SHOP.SPEEDSIGNAL.DE

Automatische Wiederherstellung der zuletzt gewählten Start-Stop-Einstellung. Beinhaltet Plug&Play...

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są też moduły montowane w środkowej konsoli, wpina się je we wtyczce od przycisku start-stop. Z tego co rozumiem działają na zasadzie symulacji wciśnięcia przycisku przy odpaleniu silnika. Gwarancji myślę, że nie stracisz, wystarczy, że wyjmiesz moduł, a stara funkcjonalność start-stop powróci i nie zostawi żadnego śladu. 

Moduł możesz znaleźć na allegro, wpisz dezaktywacja start-stop audi A4 B9, powinny Ci się pojawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Muskel1 napisał:

Kupienie modułu, który zapamiętuje ostatnią pozycję przycisku. Raz wyłączony przyciskiem pozostaje w stanie wyłączonym do momentu ponownej aktywacji przyciskiem. Moduł taki wpina się (najprościej w B9) z tyłu pod kanapą do kostki modułu Gateway.  Koszt modułu to 99€

 

SHOP.SPEEDSIGNAL.DE

Automatische Wiederherstellung der zuletzt gewählten Start-Stop-Einstellung. Beinhaltet Plug&Play...

 

Hej Muskel1, dziękuję za podpowiedź.

Niestety mojego auta (A4 B9) nie ma na liście pasujących modeli, ale to jest jakiś trop. Zdecydowanie wolę takie urządzenie od grzebania w software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Notomo napisał:

Na rynku są też moduły montowane w środkowej konsoli, wpina się je we wtyczce od przycisku start-stop. Z tego co rozumiem działają na zasadzie symulacji wciśnięcia przycisku przy odpaleniu silnika. Gwarancji myślę, że nie stracisz, wystarczy, że wyjmiesz moduł, a stara funkcjonalność start-stop powróci i nie zostawi żadnego śladu. 

Moduł możesz znaleźć na allegro, wpisz dezaktywacja start-stop audi A4 B9, powinny Ci się pojawić.

 

Dziękuję Notomo!

Super, znalazłem coś takiego:  https://allegro.pl/oferta/dezaktywacja-start-stop-audi-a4-s4-rs4-a5-b9-q5-fy-10601869008

Według listy pasujących modeli powinno pasować do mojego auta. Jestem zdecydowany kupić. Jak dojdzie i zamontuję (piszą, że montaż trwa 5 minut) dam znać, czy działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 17:46, Giant53 napisał:

Dziękuję Notomo!

Super, znalazłem coś takiego:  https://allegro.pl/oferta/dezaktywacja-start-stop-audi-a4-s4-rs4-a5-b9-q5-fy-10601869008

Według listy pasujących modeli powinno pasować do mojego auta. Jestem zdecydowany kupić. Jak dojdzie i zamontuję (piszą, że montaż trwa 5 minut) dam znać, czy działa.

 

Hej Notomo,

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź. Strzał w dziesiątkę!

Moduł przyszedł przedwczoraj, od razu go zamontowałem (montaż faktycznie bardzo prosty i trwał mniej niż 5 minut) i testowałem przez ostatnie dwa dni.

Działa bez pudła. Naprawdę rewelacja i wielka ulga. Dopiero teraz mogę się spokojnie cieszyć nowym samochodem...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 00:17, Muskel1 napisał(a):

Bez ingerencji czy to przez software czy przez hardware nie ma możliwości.

Czy wylaczenie tego software przez VCDS:

W sterowniku klimy:  System 08 (Air condition A/C)
Nastepnie w adaptacjach wybieramy A/C_comfort_paramter_for_start/stop_function
Zmieniamy wartość z 5 na 0(zero)

moze miec jakies negatywne konsekwencje? Czy zawsze bedzie dzialac? w sensie wylaczac start stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup na ali moduł deaktywacji s/s. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że moduł ten symuluje tylko prz każdym rozruchu silnika wciśnięcie przycisku s/s. Nic nie jest w kodowaniach zmieniane i zawsze możesz ponownym wciśnięciem przycisku aktywować s/s. Podpięcie modułu jest p&p i zajmuje max. 3 min.

Stała deaktywacja s/s może doprowadzić do nieotrzymania przeglądu (przynajmniej tak jest w Niemczech).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dokup na ali moduł deaktywacji s/s

tak znam to rozwiazanie ale to sa jakby nie bylo koszty i czas oczekiwania.

 

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

i zawsze możesz ponownym wciśnięciem przycisku aktywować s/s

tak to rozumiem, tak sie zastanawiam czy jest jakas sytuacja w ktorej chcialbym  lub musial go nagle aktywowac...

 

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Stała deaktywacja s/s może doprowadzić do nieotrzymania przeglądu (przynajmniej tak jest w Niemczech).

u nas w PL takich cudow nie ma zeby to sprawdzali ;)

 

Czy poza mozliwym problemem w Niemczech z przegladem oraz brakiem mozliwosci wlaczenia na zadanie s/s sa jeszcze jakies lub moga byc problemy gdy wylacze softwarowo w 08?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych wersjach po deaktywacji s/s i wyłączeniu klimatyzacji przyciskiem OFF silnik zaczyna narywać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ten przelacznik o ktorym byla wczesniej mowa i polecam.

 

Nie bylo drogo, ja wzialem tutaj do 2 aut i dziala super. W zestawie blaszki do wyjecia itp. Moge smialo polecic:

 

 

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 10:16, Muskel1 napisał(a):

W niektórych wersjach po deaktywacji s/s i wyłączeniu klimatyzacji przyciskiem OFF silnik zaczyna narywać.

Mozesz cos wiecej powiedziec? Zaczynam miec dziwne objawy po zatrzymaniu. Takie szarpniecie jakby ruszyc chciał. Mam wyłaczony s/s climatronikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narywania silnika a raczej nierówna praca, o których pisałem, pojawiają się tylko gdy deaktywujesz klimatyzację. W Twoim przypadku to raczej inna przyczyna, pewnie skrzynia.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wuPiotrek napisał(a):

W jakich silnikach były te objawy? Jak to możliwe było by w ogóle?

Jak to działa, czy raczej dlaczego nie wiem. Ale wiele osób skarżyło się właśnie po deaktywacji s/s na takie objawy. Ma to coś wspólnego z wersją sofu panelu klimatyzacji. Objawy te pojawiają się w wersjach starszych od  wersji SW 0090 i tylko gdy wyłączysz klimatyzację  przyciskiem A/C off.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jak to działa, czy raczej dlaczego nie wiem. Ale wiele osób skarżyło się właśnie po deaktywacji s/s na takie objawy. Ma to coś wspólnego z wersją sofu panelu klimatyzacji. Objawy te pojawiają się w wersjach starszych od  wersji SW 0090 i tylko gdy wyłączysz klimatyzację  przyciskiem A/C off.

no pewnie dlatego ze to jest kombinowanie. Tak jak Muskel napisales wczesniej najlepiej sprzetowy przelacznik dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie nawiewu na szybę , ten przycisk z napisem MAX w klimatyzacji trzy strefowej powoduje że system start stop się nie aktywuje.

Działa to w moim przypadku, jak jest u innych nie wiem.

IMG20230420204033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby ktoś chciał jeździć z aktywowaną funkcją rozmrażania przedniej szyby. Poza tym, jeżeli już i tak musisz wykonać ruch ręką w celu aktywacji przycisku MAX, to równie dobrze możesz zamiast tego deaktywować funkcję s/s naciskając przycisk s/s. Totalnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...