Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 1.8t bfb jaki olej do silnika i skrzyni ?


DominikAud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze byly o tym tematy ale za dużo tam już sporów i dawno to było. Pacjent audi a4 b7 1.8t bfb jaki olej na ten moment jest najlepszy dla tego silnika? Oraz jaki olej i ile potrzeba do skrzyni biegow bo trochę słychać skrzynie na 1 i 2 tymbardziej na zimnym a i tak nie wiadomo kiedy był zmieniany to chce przeprowadzić taka operacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepszy" olej to pojęcie względne....

Najlepiej dać 5W40, a dobre oleje to Ravenol, LM, Valvoline.

Motula nie polecam, bo często jest kombinowany.

Natomiast co wybierzesz zależy od upodobań i zasobności portfela, ważniejsze jednak jest aby był zgodny ze specyfikacją i wymieniany w terminie.

Ile potrzebujesz do skrzyni to zależy od tego jaką masz skrzynię i polecają tu Ravenol, ja zmieniłem na bogato, na oryginalny i jest super choć wymianę robiłem tylko profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejK. napisał:

"Najlepszy" olej to pojęcie względne....

Najlepiej dać 5W40, a dobre oleje to Ravenol, LM, Valvoline.

Motula nie polecam, bo często jest kombinowany.

Natomiast co wybierzesz zależy od upodobań i zasobności portfela, ważniejsze jednak jest aby był zgodny ze specyfikacją i wymieniany w terminie.

Ile potrzebujesz do skrzyni to zależy od tego jaką masz skrzynię i polecają tu Ravenol, ja zmieniłem na bogato, na oryginalny i jest super choć wymianę robiłem tylko profilaktycznie

Próbowałem dobrać na stronie Ravenol i tam do mojego silnika proponują 3 oleje ale 5w30 a żadnego 5w40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Ravenol to VST 5W40. To dobry olej polecany tutaj na forum. Sam 3 wymiany na nim zrobiłem i kolejne 15 l czeka na później. Polecam.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 5W30 będą sygnować, bo jest....ekologiczny.

Nie jest przypadkiem dedykowany do LL?

Jeżeli twój wybór padł na Ravenola to spokojnie możesz wybrać Ravenol VST 5W40.

Nie wiem czy coś w olejach się orientujesz, ale 5W40 ma w całościowej eksploatacji lepszy film olejowy, za to z zalet 5W30 to głównie lepsze parametry ekologiczne....

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok stawiam na Ranevola VST 5w40, ogólnie szukam najlepszego jakościowo bez względu ile kosztuje, a skoro tego polecacie to dzięki wielkie,

Koledzy moglibyście jeszcze podpowiedzieć dokładna nazwę oleju którego moge wlac? Nie znam kodu skrzyni, obstawiam ze tez to będzie ravenol tak jak kolega wyżej pisał ale jaki dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pelonek1 napisał:

MTF-2 75W80

Dzięki wielkie, pelonek1 ty mi bardzo często pomagasz dzięki WIELKIE kolego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pelonek1 napisał:

MTF-2 75W80

Zapytałem jeden sklep na allegro czy aby napewno tamten jest odpowiedni to odpisali ze według katalogu u mnie wchodzi RAVENOL  VSG 75W90. Wiec mała pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DominikAud napisał:

Zapytałem jeden sklep na allegro czy aby napewno tamten jest odpowiedni to odpisali ze według katalogu u mnie wchodzi RAVENOL  VSG 75W90. Wiec mała pomyłka

Katalog sobie, a doświadczenie i parametry oleju sobie więc jak ufasz jakimś sprzedawczykom to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Katalog sobie, a doświadczenie i parametry oleju sobie więc jak ufasz jakimś sprzedawczykom to Twoja sprawa.

Nie mowie ze ufam po prostu myślałem że kolega sie pomylił skoro katalog inaczej pokazuje. A dlaczego lepiej jest zalać skrzynie tym 75w80, serio pytam bo nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce:

Ten Ravenol 75W80 to zamiennik oryginału G052532 i bodajże G055532, natomiast Ravenol 75W90 to zamiennik G052911.....

Pierwszy to raczej syntetyk, a drugi niekoniecznie.

Sprawdź po VIN który jest dedykowany do Twojej skrzyni i wtedy wybierz.

Inna sprawa, że wszyscy tu piszący polecają ten 75W80 praktycznie do większości skrzyń.

Ja nie wypowiem się dlaczego- lałem oryginał.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DominikAud napisał:

Nie mowie ze ufam po prostu myślałem że kolega sie pomylił skoro katalog inaczej pokazuje. A dlaczego lepiej jest zalać skrzynie tym 75w80, serio pytam bo nie wiem 

Poczytaj sobie obszerny temat oolejach do skrzyń i sprawdź jakie masz oznaczenie skrzyni na wlepie. Po co powielać wyczerpane już tematy? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AndrzejK. napisał:

Ten Ravenol 75W80 to zamiennik oryginału G052532

Zamiennik VW/AUDI G 052 911 A2, G 055 538 A2

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Zamiennik VW/AUDI G 052 911 A2, G 055 538 A2

No chyba jednak nie....zerknij na temat w dziale skrzyń.

Tak jak napisałem ten Ravenol MTF-2 75W80 jest w prostej linii zamiennikiem G052532, a nie G052911 (tu są oleje o lepkości 75W90).

A to, że ten 75W80 ludziska zalewają do różnych skrzyń biegów pod wpływem sugestii to już  inna historia....Inna sprawa, że jest tam też wpis, że pasuje on do trzech różnych specyfikacji, czyli uniwersalny....każdy kupuje i zalewa co uważa.

Ważne jest aby działało, ale sprostowanie tego co napisałeś się należało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Ravenol i na allegro 'sprzedawczyk"

Podali mi olej Ravenol  VSG 75W90 więc chyba nie będę kombinować z tym 75W80 bo żadnych konkretnych argumentów czy dowodów na korzyść w80 ani tu ani na innych tematach nie znalazłem żeby go stosować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravenol mtf 2 jest lepszej jakości i najbliżej mu olejowi który lany był fabrycznie. Kto co zaleje to jego brocha. Norma swoje a paramtery swoje.. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

chyba jednak nie....zerknij na temat w dziale skrzyń

To zerknij sobie na stronę producenta jakie normy spełnia. Z wiadomo czego sobie tego nie wyssalem :P

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba by było zrobić poprawkę/korektę w temacie doboru oleju, bo czytając to co tam jest napisane i to o czym napisałeś Ty wychodzi, że są "dwie prawdy".

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...