Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B7 1.8t bfb jaki olej do silnika i skrzyni ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wiem ze byly o tym tematy ale za dużo tam już sporów i dawno to było. Pacjent audi a4 b7 1.8t bfb jaki olej na ten moment jest najlepszy dla tego silnika? Oraz jaki olej i ile potrzeba do skrzyni biegow bo trochę słychać skrzynie na 1 i 2 tymbardziej na zimnym a i tak nie wiadomo kiedy był zmieniany to chce przeprowadzić taka operacje ?

Opublikowano

"Najlepszy" olej to pojęcie względne....

Najlepiej dać 5W40, a dobre oleje to Ravenol, LM, Valvoline.

Motula nie polecam, bo często jest kombinowany.

Natomiast co wybierzesz zależy od upodobań i zasobności portfela, ważniejsze jednak jest aby był zgodny ze specyfikacją i wymieniany w terminie.

Ile potrzebujesz do skrzyni to zależy od tego jaką masz skrzynię i polecają tu Ravenol, ja zmieniłem na bogato, na oryginalny i jest super choć wymianę robiłem tylko profilaktycznie

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, AndrzejK. napisał:

"Najlepszy" olej to pojęcie względne....

Najlepiej dać 5W40, a dobre oleje to Ravenol, LM, Valvoline.

Motula nie polecam, bo często jest kombinowany.

Natomiast co wybierzesz zależy od upodobań i zasobności portfela, ważniejsze jednak jest aby był zgodny ze specyfikacją i wymieniany w terminie.

Ile potrzebujesz do skrzyni to zależy od tego jaką masz skrzynię i polecają tu Ravenol, ja zmieniłem na bogato, na oryginalny i jest super choć wymianę robiłem tylko profilaktycznie

Próbowałem dobrać na stronie Ravenol i tam do mojego silnika proponują 3 oleje ale 5w30 a żadnego 5w40 

Opublikowano

Jak chcesz Ravenol to VST 5W40. To dobry olej polecany tutaj na forum. Sam 3 wymiany na nim zrobiłem i kolejne 15 l czeka na później. Polecam.

Opublikowano

Tak, 5W30 będą sygnować, bo jest....ekologiczny.

Nie jest przypadkiem dedykowany do LL?

Jeżeli twój wybór padł na Ravenola to spokojnie możesz wybrać Ravenol VST 5W40.

Nie wiem czy coś w olejach się orientujesz, ale 5W40 ma w całościowej eksploatacji lepszy film olejowy, za to z zalet 5W30 to głównie lepsze parametry ekologiczne....

 

Opublikowano

Jest obszerny temat olejowy ale śmiecić trzeba dalej..

Opublikowano
  • Autor

Ok stawiam na Ranevola VST 5w40, ogólnie szukam najlepszego jakościowo bez względu ile kosztuje, a skoro tego polecacie to dzięki wielkie,

Koledzy moglibyście jeszcze podpowiedzieć dokładna nazwę oleju którego moge wlac? Nie znam kodu skrzyni, obstawiam ze tez to będzie ravenol tak jak kolega wyżej pisał ale jaki dokładnie ?

Opublikowano

MTF-2 75W80

Opublikowano
  • Autor
35 minut temu, pelonek1 napisał:

MTF-2 75W80

Dzięki wielkie, pelonek1 ty mi bardzo często pomagasz dzięki WIELKIE kolego. 

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, pelonek1 napisał:

MTF-2 75W80

Zapytałem jeden sklep na allegro czy aby napewno tamten jest odpowiedni to odpisali ze według katalogu u mnie wchodzi RAVENOL  VSG 75W90. Wiec mała pomyłka

Opublikowano
15 minut temu, DominikAud napisał:

Zapytałem jeden sklep na allegro czy aby napewno tamten jest odpowiedni to odpisali ze według katalogu u mnie wchodzi RAVENOL  VSG 75W90. Wiec mała pomyłka

Katalog sobie, a doświadczenie i parametry oleju sobie więc jak ufasz jakimś sprzedawczykom to Twoja sprawa.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, przem8 napisał:

Katalog sobie, a doświadczenie i parametry oleju sobie więc jak ufasz jakimś sprzedawczykom to Twoja sprawa.

Nie mowie ze ufam po prostu myślałem że kolega sie pomylił skoro katalog inaczej pokazuje. A dlaczego lepiej jest zalać skrzynie tym 75w80, serio pytam bo nie wiem 

Opublikowano

Po krótce:

Ten Ravenol 75W80 to zamiennik oryginału G052532 i bodajże G055532, natomiast Ravenol 75W90 to zamiennik G052911.....

Pierwszy to raczej syntetyk, a drugi niekoniecznie.

Sprawdź po VIN który jest dedykowany do Twojej skrzyni i wtedy wybierz.

Inna sprawa, że wszyscy tu piszący polecają ten 75W80 praktycznie do większości skrzyń.

Ja nie wypowiem się dlaczego- lałem oryginał.

Opublikowano
2 godziny temu, DominikAud napisał:

Nie mowie ze ufam po prostu myślałem że kolega sie pomylił skoro katalog inaczej pokazuje. A dlaczego lepiej jest zalać skrzynie tym 75w80, serio pytam bo nie wiem 

Poczytaj sobie obszerny temat oolejach do skrzyń i sprawdź jakie masz oznaczenie skrzyni na wlepie. Po co powielać wyczerpane już tematy? 

Opublikowano
46 minut temu, AndrzejK. napisał:

Ten Ravenol 75W80 to zamiennik oryginału G052532

Zamiennik VW/AUDI G 052 911 A2, G 055 538 A2

Opublikowano
2 godziny temu, przem8 napisał:

Zamiennik VW/AUDI G 052 911 A2, G 055 538 A2

No chyba jednak nie....zerknij na temat w dziale skrzyń.

Tak jak napisałem ten Ravenol MTF-2 75W80 jest w prostej linii zamiennikiem G052532, a nie G052911 (tu są oleje o lepkości 75W90).

A to, że ten 75W80 ludziska zalewają do różnych skrzyń biegów pod wpływem sugestii to już  inna historia....Inna sprawa, że jest tam też wpis, że pasuje on do trzech różnych specyfikacji, czyli uniwersalny....każdy kupuje i zalewa co uważa.

Ważne jest aby działało, ale sprostowanie tego co napisałeś się należało

Opublikowano
  • Autor

Na stronie Ravenol i na allegro 'sprzedawczyk"

Podali mi olej Ravenol  VSG 75W90 więc chyba nie będę kombinować z tym 75W80 bo żadnych konkretnych argumentów czy dowodów na korzyść w80 ani tu ani na innych tematach nie znalazłem żeby go stosować. 

Opublikowano

Ravenol mtf 2 jest lepszej jakości i najbliżej mu olejowi który lany był fabrycznie. Kto co zaleje to jego brocha. Norma swoje a paramtery swoje.. 

Opublikowano
Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

chyba jednak nie....zerknij na temat w dziale skrzyń

To zerknij sobie na stronę producenta jakie normy spełnia. Z wiadomo czego sobie tego nie wyssalem :P

Edytowane przez przem8

Opublikowano

No to trzeba by było zrobić poprawkę/korektę w temacie doboru oleju, bo czytając to co tam jest napisane i to o czym napisałeś Ty wychodzi, że są "dwie prawdy".

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.