Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Radio ma słaby odbiór


greg19

Rekomendowane odpowiedzi

Moje fabryczne radio Audi Concert ma słaby sygnał i traci fale (szumi). Podobno to wina słabej masy anteny. Kto wie gdzie jest podłączona masa anteny w Audi A4 B6 2003r. Bo anteny nigdzie na karoseri ten model nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena tak samo jak B5 jest w tylnej szybie pionowe paski. W tylnym słupku jest wzmacniacz i może brak zasilania tego wzmacniacza (jak nie ma zasilania to tłumi sygnał). Trzeba to sprawdzić. Zasilanie jest z radia kablem sygnałowym a jeżeli radio nieoryginalne to trzeba separator podpiąć i zasilić wzmacniacz antenowy. Poszukajcie na forum bo sporo na ten temat jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Navi Plus z radiem. Też miałem słaby obdiór radia. Gdzieś tu na forum przeczytałem że winny może być wzmacniacz antenowy. W sedanie wzmacniacz antenowy jest na samym końcu dachu, w miejscu gdzie dach (od środka) łączy się z tylną szybą. Ja idąc za radą jednego z forumowiczów zrobiłem tak:

Zdjąłęm tą maskownicę która jest na końcu dachu przy tylnej szybie. Po prawej stronie (siedząc na tylnym siedzeniu patrzą przez tylną szybę) jest wzmacniacz antenowy (u mnie wchodzą do niego trzy przewody). Nastawiłem w radio stację która słabo odbiera i następnie zacząłem dociskać w różnych miejscach wzmacniacz do dachu. W pewnym momencie jak trafiłem na odpowiedni punkt to nagle polepszył się odbiór. W tym miejscu przylepiłem kawałek w miarę twardej gąbki do wzmacniacza i docisnąłem to wszystko maskownicą wpinając ją spowrotem na swoje miejsce. U mnie pomogło. Zobaczymy na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenne rady ja oddaje do elektryka autko zeby tez inne rzeczy sprawdził to zapytam o co moze chodzic i napisze wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie !

Ja mam podobny problem ze słabym odbiorem... przeanalizowałem problem i problem jest ze wzmacniaczem... złamal sie i oderwały sie jakies małe tranzystorki na plytce krzemowej... wiec jedynym ratunkiem to chyba wymiana... chodzi mi o to czy wzmacniacz od A8 o numerze 4E0035225 bedzie pasował? bo do a4 numeracja jest 8E0035225 , a wygladem sie zabardzo nie róznia... praktycznie identyczna budowa, podlaczenie kabli i zatrzaski , ale pytanie czy bedzie dzialac... mam przeczucie ze wszystko bedzie OK ale jesli ktos sie spotkał z takim wzmacniaczem i ma wiedze na ten temat jesli chodzi o kompatybilnosc tego wzmacniacza do a4 to prosilbym o pomoc!

Dzieki :decayed:[br]Dopisany: 06 Maj 2009, 23:34_________________________________________________Wsumie to nie jestem pewien co do zatrzasków i co do tych szczotek które stykaja sie z szyba... pisze bo znalazlem taki wzmacniacz na allgero :

http://www.allegro.pl/item619150691_audi_a8_s8_4e_wzmacniacz_antenowy_4e0035225.html

kurcze teraz zaczelem sie zastanawiac bo mozliwe ze wlasnie moze byc problem z tymi szczotkami, ze moga byc w inncyh miejscach ,a na zdjeciach nie widac ich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś potwierdzić, że fabryczna instalacja z anteną w tylnej bocznej szybie (avant B6) (bez systemu diversity) ze wzmacniaczem 8e9 035 225, poza miastem w trasie działa dobrze (nie traci fal, nie szumi) bo już tracę nadzieję, że da się to jakoś usprawnić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki system i jest ok. Mam porównanie z innymi autami i moje audi trzyma poziom. Mieszkam w górzystych okolicach i jak wjadę w jakąś dziurę to wiadomo że sygnał słabnie ale jadąc do Krakowa, Rzeszowa czy Zakopanego niema problemu z odbiorem radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaczek84 masz fabryczne radyjko czy inne, wiesz może czy na wyjściu antenowym radia fabrycznego lub samych separatorze powinno być 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczne radio chorusa. Dokładnego napięcia nie znam. Jak masz nie ori radio to podepnij separator pod niebieski kabel z kostki zasilania radia. Na nim powinno być 12V po włączeniu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczne radio chorusa. Dokładnego napięcia nie znam. Jak masz nie ori radio to podepnij separator pod niebieski kabel z kostki zasilania radia. Na nim powinno być 12V po włączeniu radia.

Mam niefabrycznego Blaupunkta z separatorem wszystko zamontowane w ASO ale poza miastem w trasie traci fale, szumi. Obstawiam albo separator albo wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to łatwo sprawdzić, jak masz wtyczkę anteny to wepnij ją do radia i sprawdź jaki jest odbiór jak będzie lepszy to pewnie wzmacniacz padł. Co do separatora to niektóre Blaupunkty podawały napięcie na antenę ( starsze modele) możesz spróbować podłączyć radio bez separatora. sam separator tez może być kiepski, musisz sprawdzić kilka konfiguracji. Ja zawsze biorę separatory u jednego gościa.

https://car-tronic.pl/separator-antenowy-iso-katowy-vwaudiseatskoda-p156.html

https://car-tronic.pl/separator-antenowy-din-prosty-vwaudiseatskoda-p152.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już na różne sposoby, nawet anteny wewnętrzne przyklejane do szyby, przeróżne wzmacniacze ant. niestety poza miastem lipa.

Z pewnością sytuację poprawi najzwyklejsza antena na dachu ale szkoda dziurawić dachu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia radia pewnie też zmieniałeś. Ciekawe jest to że blaupunkt ma jedna z najlepszych odbiorników radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samo radio złego słowa nie mogę powiedzieć, co innego z fabryczną instalacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem choć nie do końca Mam wspaniałe radio Pionnier 3300 BT mieszkam w okolicach zgorzelca i na wszytkich częstotliwościach 105,8 & 106,7 & 90,9 FM szumi natomiast u szwagra który ma innego pioniera (nie pamiętam modelu ) nie i jest czysty i ładny odbiór. Kupiłem wzmacniacz antenowy SEPARATOR ANTENOWY 2x FAKRA > ISO AUDI VW SKODA (2635560040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. podłączyłem i jest ok?! Ale nie cieszyłem się długo bo po włożeniu radia do obudowy niewiem jak to nazwać tam gdzie jest na nie miejsce ponownie zaczęło charczeć i sygnał zanikał zna ktoś przyczyne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem choć nie do końca Mam wspaniałe radio Pionnier 3300 BT mieszkam w okolicach zgorzelca i na wszytkich częstotliwościach 105,8 & 106,7 & 90,9 FM szumi natomiast u szwagra który ma innego pioniera (nie pamiętam modelu ) nie i jest czysty i ładny odbiór. Kupiłem wzmacniacz antenowy SEPARATOR ANTENOWY 2x FAKRA > ISO AUDI VW SKODA (2635560040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. podłączyłem i jest ok?! Ale nie cieszyłem się długo bo po włożeniu radia do obudowy niewiem jak to nazwać tam gdzie jest na nie miejsce ponownie zaczęło charczeć i sygnał zanikał zna ktoś przyczyne ?

Może wtyczka antenowa która wchodzi w separator jest obluzowana, albo środkowy pin zwiera do masy, przy wkładaniu wszystko się zrusza i masz szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem choć nie do końca Mam wspaniałe radio Pionnier 3300 BT mieszkam w okolicach zgorzelca i na wszytkich częstotliwościach 105,8 & 106,7 & 90,9 FM szumi natomiast u szwagra który ma innego pioniera (nie pamiętam modelu ) nie i jest czysty i ładny odbiór. Kupiłem wzmacniacz antenowy SEPARATOR ANTENOWY 2x FAKRA > ISO AUDI VW SKODA (2635560040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. podłączyłem i jest ok?! Ale nie cieszyłem się długo bo po włożeniu radia do obudowy niewiem jak to nazwać tam gdzie jest na nie miejsce ponownie zaczęło charczeć i sygnał zanikał zna ktoś przyczyne ?

Tak jak kolega pisał pewnie coś nie łączy. Ja jak wkładam radio z dużą ilością kabli, adapterem aktywnego tyłu i innymi badziewiami to zawsze demontuję schowek i osłonę pod kierownicą. Wtedy masz dobry dostęp do tyłu radia i możesz spokojnie ułożyć kable za radiem. A jak pchasz radio na siłę to zawsze coś się porusza, szczególnie że separator jest trochę nie ustawny.

Wyjmij radio popraw połączenia i potem spokojnie je zamontuj tak jak proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...