Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A5 2.0 TDI CGLC duże zużycie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam A5 2015. Przebieg 103 tys. Potwierdzony. Silnik 2.0 TDI 177km CGLC. Wymieniłem olej. Wlałem 5 litrów motula 5w30. Bagnet serwisowy oraz czujnik na mmi wskazał max. Po przejechaniu 100 km poziom oleju spadł na bagnecie oraz czujniku o połowę!.  Podczas jazdy na autostradzie gdy wkręciłem silnik na maksymalne obroty (4500 do 4700) z wydechu poszedł czarny dym, że mało co było widać z tyłu. Po kilkunastu minutach powtórzyłem wkręcenie na wysokie obroty ale było już go zdecydowanie mniej. Za trzecim razem już czysto. Co się dzieje że po przejchaniu 100 km spadła tak drastycznie ilość oleju? Silnik ma moc, ogólnie pracuje równo.

Opublikowano
Godzinę temu, Mar7p napisał:

Witam

Posiadam A5 2015. Przebieg 103 tys. Potwierdzony. Silnik 2.0 TDI 177km CGLC. Wymieniłem olej. Wlałem 5 litrów motula 5w30. Bagnet serwisowy oraz czujnik na mmi wskazał max. Po przejechaniu 100 km poziom oleju spadł na bagnecie oraz czujniku o połowę!.  Podczas jazdy na autostradzie gdy wkręciłem silnik na maksymalne obroty (4500 do 4700) z wydechu poszedł czarny dym, że mało co było widać z tyłu. Po kilkunastu minutach powtórzyłem wkręcenie na wysokie obroty ale było już go zdecydowanie mniej. Za trzecim razem już czysto. Co się dzieje że po przejchaniu 100 km spadła tak drastycznie ilość oleju? Silnik ma moc, ogólnie pracuje równo.

Coś masz uszkodzonego w skrzyni korbowej. Trzeba sprawdzić ciśnienie ale też turbina może tak spalać olej. Chociaż jak piszesz że wkręcałeś auto na maksymalne obroty pod obciążeniem to pewnie by się rozleciała totalnie gdyby to była jej wina.

Edytowane przez Wandej

Opublikowano

Przy poprzednich wymianach oleju było inaczej ?.

 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, KINIAM napisał:

Przy poprzednich wymianach oleju było inaczej ?.

 

Nie wiem. Pierwszy raz zmieniałem olej. Auto posiadam 2 tygodnie

Opublikowano

Zdejmi rurę po zimnej stronie z turbiny i zobacz czy w oleju nie pływa. Jak będziesz dalej jeździł z takim zużyciem oleju to nie potrwa długo i cały układ wydechowy będzie do wymiany. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Zużycie oleju obecnie wynosi 1 litr na 200 km.  Sprzedawca zgodził się pokryć koszt remontu. Prawdopodobnie turbina. 

Opublikowano

Układ wydechowy i dpf musisz dokładnie sprawdzić jak wyglądają bo jak to rzeczywiście turbina to wszystko tam będzie kompletnie zasyfione olejem i sadzą. Najlepiej wszystko wymienić bo wyczyścić będzie ciężko. To też musi pokryć sprzedawca (handlarz)  w ramach rękojmi bo są to usterki związane z tą turbosprężarką. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Jest diagnoza... Do wymiany pierścienie na 2 i 3 cylindrze. Bede starał się oddać te auto.

Opublikowano

Pierścienie przy 103 tyś? Co z nimi nie tak? zapieczone nagarem? Czy coś innego?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem. Sytuacja nie dzieje się w Polsce, a niestety nie rozumiem w języku obcym dokładnie kwestii technicznych. Serwis stwierdził że wykonał próbę ciśnieniową na cylindrach i postawił diagnozę że pierścienie tłokowe są do wymiany. Niewiarygodne co się dzieje przy takim przebiegu. Gwarancja może pokryć część kosztów  ale jestem zdania że najlepiej oddać te auto.  Tego bedę się domagał.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

jak się sprawa zakończyła?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.02.2022 o 15:29, RALF76 napisał:

jak się sprawa zakończyła?

Wymiana silnika. Sprzedający pokrył pełen koszt.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.