Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stop prawy tył nie świeci

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Masz może schemat tych kostek? W tej na 23 piny widze tylko jeden kabel czerwono-biały a poza tym ta kostka jest bardzo słabo oznaczona numerami są nie wszystkie. Sprawdzałem próbówką i w kostce tak przy naciśnięciu pedała jak i bez wcisnietego nie ma nic. Z kolei w gniezdzie modułu na trzech pinach mam stałe napiecie a przy wcisnietym hamulcu nic sie nie pojawia. Coś chyba robie źle.

Opublikowano
  • Autor
45 minut temu, Muskel1 napisał:

Sprawdź czy dochodzi na ten przewód czerwono-biały napięcie do lampy jak naciśniesz pedał hamulca. 

Poprawiłem także wyżej kolor przewodu na czerwono-biały. 

Ok sprawdzone. Trzeba był sprawdzić na wpiętej kostce. A kable to czerwono-biały i czerwono-czarny jakby coś. Na obu po naciśnieciu hamulca pokazuje się napięcie. Wiec chyba moduł jest ok? To teraz chyba tylko wiązka zostaje do sprawdzenia?

Opublikowano

Jeżeli z mce na obu przewodach pojawia się napięcie po naciśnięciu hamulca, to moduł jest sprawny. Gdzieś po drodze w wiązce musi być przerwa. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Chyba już znaleziona przyczyna. Jak pierwszy raz sprawdzałem to było napięcie a jak przykrecilem moduł na miejsce to już napięcia na prawą lampę spowrotem nie było. Zaryzykowałem i zrobiłem mostem między pinami od lewego i prawego stopu i tu cud w prawej lampie zaświecił się stop?. Czyli wychodzi na to że wiązka i kostka są sprawne. Jutro postaram się ogarnąć jakis moduł na podmianę żeby się upewnić. Napisze jak rozwiąże problem do końca. No i dziękuję wszystkim a najbardziej Tobie kolego Muskel1 za odpowiedzi i pomoc w ugryzieniu problemu.

Opublikowano

jak bredzisz  podmieniał moduł nie zapomnij o przeniesieniu kodoowania ze starego na nowy

Opublikowano
3 minuty temu, Robero321 napisał:

jak bredzisz  podmieniał moduł nie zapomnij o przeniesieniu kodoowania ze starego na nowy

A dokładnie mówiąc zanim stary moduł wytargasz zapisz sobie kodowanie. Wykonaj vcdsem autoscan i zapisz go na dysku. 

Następnie wykonaj mapkę adaptacji (adpmap) sterownika mce (09) i też ją zapisz. 

 

Opublikowano
  • Autor

No tak wiedziałem o tym ale zapomniałem dzięki. Kurde to muszę jakiś program ogarnąć w pełnej wersji bo ten vcds co mam chyba tego nie ogarnie. Chyba że macie jakieś linki do darmowych programów bo ten co kupowałem z kablem gdzieś się zapodział. Jeszcze raz dzięki.

Opublikowano

To od kabla zależy co możesz zrobić, vcds da radę.

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Langista napisał:

To od kabla zależy co możesz zrobić, vcds da radę.

No racja tylko jakis rok temu przed formatem kompa miałem pełną wersję vcds od sprzedawcy a teraz musiałem ściągnąć z neta i już komunikaty lecą że tego czy tego nie można zrobić bo trzeba pełnej wersji.

Opublikowano

Na forum jest pełny tutorial co trzeba zrobić żeby mieć pełną wersję za free ;)

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Langista napisał:

Na forum jest pełny tutorial co trzeba zrobić żeby mieć pełną wersję za free ;)

Dzięki poszukam i poczytam.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam. Trochę się zeszło ale nie było zbytnio czasu. Udało się problem rozwiązany. Wymiana modułu pomogła. Wszystko działa jak należy. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za przystąpienie do tematu oraz za pomoc. 

Opublikowano

Wymiana modułu centralnej elektryki, ma się rozumieć? 

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, Muskel1 napisał:

Wymiana modułu centralnej elektryki, ma się rozumieć? 

Tak ten o którym było pisane w temacie. Koszt 50 zł na Allegro.

Opublikowano

Tak , to jest MCE.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Muskel1 napisał:

Tak , to jest MCE.

Ode mnie to było stwierdzenie a nie pytanie ale luzik. 

Opublikowano

Wiem, potrafię interpretować znaki interpunkcyjne:wink: Potwierdziłem tylko jego nazwę. Każdy moduł, który masz w aucie posiada (inną) własną nazwę. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Muskel1 napisał:

Wiem, potrafię interpretować znaki interpunkcyjne:wink: Potwierdziłem tylko jego nazwę. Każdy moduł, który masz w aucie posiada (inną) własną nazwę. 

Spoko. Dobrze że są ogarnięci ludzie na grupie. Jeszcze raz dzięki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.