Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stop prawy tył nie świeci


Listek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem lupkę ale jakoś nie mogę znaleźć tematu z moim problemem. Otóż od jakiegoś czasu nie świeci się prawy tylny stop. Bezpiecznik sprawdzony jest ok, zacząłem bawić się z czujnikiem stopu (i fakt zepsulem go bawieniem się w doginanie blaszek) wymieniłem na nowy i jest dalej jak było. Z prawej i na środku wszystko działa normalnie. Sprawdziłem kostkę i do wszystkich pinów oprócz stopu napięcie dochodzi. Czyżby kabel w wiązce był gdzieś przetarty? Jeśli tak to którędy idzie owa wiązka? Zdjalem prawy boczek w bagażniku i widzę że wiązka łapmy gdzieś tam sobie znika. Coś słyszałem o jakimś module świateł stopu. Prawda to czy nie? Od czego zacząć? Bardzo proszę o pomoc. Dodam jeszcze że w przyczepce oba stopy są. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Listek25 napisał:

 Od czego zacząć?

Od podpięcia pod komputer i sczytania błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto błedy ktore wyskoczyły:

2 Faults Found:
00526 -  Brake Light Switch-F
        27-10 -  Implausible Signal - Intermittent
00526 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        36-10 - Please Register/Activate - Intermittent
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie może ktoś którędy idzie wiązka od czujnika do lampy. Którędy się do niej dostać to bym ją obejrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu ma błąd, lub jego okablowanie/kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie sprawdzić gdzie idzie ten kabel. On sie nie chowa i magicznie gdzieś wychodzi, przyłóż się... Sprawdź dokładnie okablowanie tej wtyczki czujnika, którym sie wcześniej tak bawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że magicznie nie. Ale idzie np pod podwoziem czy pod tapicerka podłogi pod siedzeniami? Przydała by się jakaś wskazówka żebym całe samochodu nie rozbierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lampy do samej deski rozdzielczej idzie pod tapicerką podłogi, tam nie mogło sie nic przerwać. Jedyna opcja to pod zbiorniczkiem hamulcowym (jak tam masz czujnik) i przy wtyczce z czujnika przy pedałach.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już duża podpowiedź. Tylko czy wtyczka czujnika która ma cztery piny może odpowiadać osobno za lewą i prawą lampę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik powoduje ciągle świecenie stopu albo jego brak. Nke spotkałem się żeby tylko jedna strona nie świeciła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem i dlatego obstawiam wiązkę ale czy może być coś jeszcze innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz.

Czy skasowałeś  błędy przed ich odczytaniem??

jeśli nie to masz błąd z czasu kiedy bawiłeś się starym czujnikiem i go zepsułeś ..

Skasuj błędy i odczytaj ponownie wtedy będziesz wiedział czy to czujnik czy nie.

To raczej nie czujnik on nie ma podziału na lewą i prawą stronę..

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, skoro jedna strona świeci wraz z trzecim światłem, to wina jest w doprowadzeniu prądu do lampy. Czujnik nie wybrzydza i podaje równo na 3 światła. Możesz jeszcze dla pewności vcds podpiąć i zobaczyć w blokach pomiarowych, czy sterownik widzi w ogóle sygnał na tą prawą lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  jak masz kontrole spalonych żarówek to zerknąc na forum ma MCE i zobaczyc na którym pinie wychodzi zasilanie na nie działajace światło i będziesz wiedział co jest nie tak czy wtyczka, pin wiązka czy moduł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vcds w blokach pokazuje że czujnik się aktywuje po wciśnięciu pedała hamulca, ale nie wiedziałem że można sprawdzić sygnał na poszczególne strony. Błędy kasowałem i dalej powracają. A i nie wiedziałem że w ogóle jest jakoś moduł a gdzie on ogóle się znajduje. Zaraz biorę się za rozbieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki są różne w zależności od tego czy masz moduł lowline czy highline. 

Wersja lowline ma dla prawego stopu przewód do lampy czerwono-biały (+12V), który łączy się w wiązce z przewodem lewego światła stopu. Zasilane są oba z czujnika stopu z pinu nr 4.

W wersj highline każda lampa stopu  zasilana jest z osobna przez moduł centralnej elektryki, i tak prawy stop to także czerwono-biały przewód ale idzie on z MCE z pinu nr 10, czarnej 23 pinowej kostki. 

Lewy stop przewód czerwono-biały idzie z pinu 12 z tej samej 23 pinowej kostki na MCE. 

Jaki masz MCE? Odczytaj numer VCDSEm.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blokach znalazłem tylko to. Nie widzę podziału na strony. A moduł mam taki jak w załączniku. A gdzie ten moduł się znajduje? Pod siedzeniem kierowcy? I jak się do niego dostać? Wywalać siedzenie?

IMG_20210507_144447785.jpg

IMG_20210507_144256098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz highline.  MCE jest nad pedałami pod deską rozdzielczą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze teraz odczytałem błąd MCE. To moze od niego zacznę?

 

1 Fault Found:
00988 -  Lamp for Brake Light; Right (M10)
        57-00 -  Electric Circuit Failure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dochodzi na ten przewód czerwono-biały napięcie do lampy jak naciśniesz pedał hamulca. 

Poprawiłem także wyżej kolor przewodu na czerwono-biały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...