Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6C7 sedan Havana Black - jest moja ;)


kirbag

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, czaiłem się, rozmyślałem..."jak baba na targu..." i finalnie mam.

Priorytetów było kilka:

1) Quattro (zawsze ośki, więc kiedy jak nie teraz wreszcie legendarny napęd sprawdzić)

2) Salon Polska (już dawno przestały na mnie działać teksty o idealnych autach z Niemiec itp.)

3) Bezwypadkowe z prawdziwym przebiegiem.

Jak, to u mnie wyposażenie jak zawsze czwartorzędne, więc nie ma wodotrysków typu ACC czy PAA.

2011 rok, 245 KM, S-tronic.

Co z plusów?

Praca skrzyni idealna, bez szarpnięć, stuków i jakichkolwiek innych niepokojących objawów (wcześniej jazdy próbne innymi egzemplarzami i miałem dobry punkt odniesienia). Podobnie z silnikiem. Dokumentacja serwisowa.

Zaczynam użytkowanie z przebiegiem 272 796 km, na kołach 18 i tak zostanie.

Zdjęcia za jakiś czas jak lalkę po swojemu umyję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

 

a6c7.jpg

Edytowane przez kirbag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dni dzisiejszym wymiana olejów w s-tronicu. W części sprzęgłowej oryginał VW ATF. W części przekładniowej Ravenol MTF - 3. Do tego uszczelka miski, nowe śruby miski, magnesy, korek spustowy wraz z uszczelką i obydwa filtry. 

Stary olej nie wyglądał źle, natomiast filtr zewnętrzny był dość zasyfiony. Skrzynia po wymianie oleju chodzi tak samo perfekcyjnie jak przed. Przebieg 274 400.

Edytowane przez kirbag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, za ile udało ci się go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedni piątek wymienione koło dwumasowe, z uwagi na narastające chrobotania. Tzn. głośność była taka sama, tylko coraz częstsza częstotliwość pojawiania się odgłosów, wiec aby nie przenosiła się awaria tego elementu na inne decyzja o wymianie. Jedyne dostępne firmy LUK. Po wymianie cicho jak makiem zasiał. W starym po zdemontowaniu było widać, że sypie się z niego coś w rodzaju rdzy/pyłu. Przebieg 278 721.

EDIT

Zapomniałem dopisać, że wymieniony został także "króciec wody" i ten drugi obok niego (przy chłodniczce oleju). Zaczynało się tam lekko pocić.

 

Zakupione także oponki zimowe Goodyear UG 225/55/17 Gen 1

Edytowane przez kirbag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kirbag napisał:

W poprzedni piątek wymienione koło dwumasowe, z uwagi na narastające chrobotania.

Jakie dokładnie chrobotania? Masz może nagranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyficzny chrobot, troszkę jak chrumkanie świnki. Nagranie mam jak chrobotało tydzień przed wymianą.

 

Edytowane przez kirbag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś olej w silniku - przebieg 281 962. Motul X-Clean +, oraz filtry powietrza, oleju i pyłkowy (przejechane 11 000 od poprzedniej). Olej wysyłam do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju w silniku 25 maja 2022, przebieg 294 012.

Wymiana wszystkich rolek oraz koła pasowego wału korbowego 31 maja 2022.

20220530_161302[1].jpg

20220526_182938[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kirbag napisał:

Wymiana oleju w silniku 25 maja 2022, przebieg 294 012.

Wymiana wszystkich rolek oraz koła pasowego wału korbowego 31 maja 2022.

20220530_161302[1].jpg

20220526_182938[1].jpg

Jaki powód był wymiany rolek i koła? Urwało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozsypało się koło. Niestety 3 dni wcześniej samochód był na wymianie oleju i mój mechanik nie wychwycił tematu :(. Tak wiec mam jednego mechanika mniej. NA szczęście koło posypało się na stacji paliwowej po zatankowaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pojawiły się dwukrotnie, w minionym tygodniu objawy zużytego rozrządu. Ktoś na forum ma może dojście do gratów w dobrej cenie? Silnik CDUC 245 KM 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kirbag napisał:

Tak, rozsypało się koło. 

Jest to znana i nagminna usterka w CDUC więc tu nie obwiniaj mechanika. Guma w kole stała się twarda i pękła. Rozrząd i ubytki płynu chłodniczego poprzez kruciec między głowicami tak samo, w każdym CDUC przyjdzie na to czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kirbag napisał:

Tak, rozsypało się koło. Niestety 3 dni wcześniej samochód był na wymianie oleju i mój mechanik nie wychwycił tematu :(. Tak wiec mam jednego mechanika mniej. NA szczęście koło posypało się na stacji paliwowej po zatankowaniu auta.

Były jakieś objawy przed czy podczas zapalania hałas pod maską i kaput?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gremlin0209 napisał:

Były jakieś objawy przed czy podczas zapalania hałas pod maską i kaput?

Koło pasowe nie daje znaku o sobie. Któregoś pięknego dnia (u mnie przy rozruchu silnika) zrywa się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jest to znana i nagminna usterka w CDUC więc tu nie obwiniaj mechanika. Guma w kole stała się twarda i pękła. Rozrząd i ubytki płynu chłodniczego poprzez kruciec między głowicami tak samo, w każdym CDUC przyjdzie na to czas. 

Muskel, jeśli prowadzasz auto do mechanika, który je zna (pechowo na wymianę oleju pojechała żona, gdyż ja nie mogłem) i sam mechanik stwierdził, że coś słyszy i musi się "przejechać" autem, po czym melduje, że mu się zdawało....Mam mnóstwo empatii do ludzi, ale w tym przypadku człowiek zawiódł w mojej ocenie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gremlin0209 napisał:

Były jakieś objawy przed czy podczas zapalania hałas pod maską i kaput?

Ja nie wyłapałam żadnych, choć minimalnie miałem czasami wrażenie jakbym miał coś z poduszką silnika/skrzyni lub lekko jakby niewyważone któreś koło.

EDIT Generalnie stanęło sprzęgiełko alternatora (ponoć ono właśnie jest często przyczyną szybszego zużycia tłumika drgań).

Edytowane przez kirbag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...